Pirmą kartą istorijoje ateistas tapo vyriausiuoju Harvardo universiteto kapelionu

ŠaltinisNYT

Seniausiame JAV universitete 44 metų Gregas Epsteinas koordinuos daugiau nei 40 įvairių tikėjimų kapelionų. Šis ateistas tapo vyriausiu seniausio JAV universiteto Harvardo kapelionu.

44 metų Gregas Epšteinas yra tinklaraštininkas ir knygos „Gėris be Dievo: kuo tiki milijardas nereligingų žmonių“ autorius, jo filosofija-žmonių santykiai tarpusavyje, o ne su Dievu. Jis įstojo į Harvardo kapelionus 2004 m., būdamas humanisto dvasininko padėjėju.

Dabar Epšteinas, universitete vadinamas „humanistinio judėjimo krikštatėviu“, koordinuos daugiau nei 40 kapelionų, kurie vadovauja miestelio krikščionių, žydų, budistų ir kitų tikėjimų bendruomenėms. Harvardo dvasininkai vieningai balsavo už jo kandidatūrą ir nelaiko to kontraversija.

„Gregas buvo pirmasis, kurį išrinko liuteronų, krikščionių, evangelikų ir bahajų komitetas“, – aiškino vienas universiteto dvasininkas. „Mes pristatome universitetui viziją, kaip pasaulis gali veikti, kai skirtingos tradicijos yra sutelktos į tai, kaip būti gerais žmonėmis ir kaimynais“.

Pats Epšteinas aiškina, kad „daugėja žmonių, kurie nebesitapatina su jokiomis religinėmis tradicijomis, tačiau vis dar turi realų palaikymo poreikį ir kalba apie tai, ką reiškia būti geru žmogumi ir kaip gyventi etišką gyvenimą. <…> Mes neieškome atsakymų iš Dievo. Mes ieškome jų iš vienas kito“.

Anglijos protestantai Harvardo universitetą 1630-aisiais įkūrė dvasininkams ugdyti. Jis gavo savo vardą iš kunigo Johno Harvardo ir pirmuosius 70 metų jam vadovavo tik dvasininkai. Praėjus beveik 400 metų, Harvardo kapelionai, vaidinantys didelį vaidmenį universiteto gyvenime, savo lyderiu pasirinko žmogų, kuris netiki Dievu.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Labai progresyvu.Literatūros katedros vedėju turėtų tapti beraštis,matenatikos mokyti nemokantis skaičiuoti,etikos recidivystas ir t.t.

  2. Medicinos reikalus kuruoti neišmanėlis ir tt. Panašu, kad šio pasaulio kunigaikščio pozicijos stiprėja visur. Bet neapsigaukime tie, kurie tikime tik DIEVU, ir neprarykime šėtono jauko su visa meškere. Nes nugalės tiek Dievo meilė, tiek ir Jo teisingumas.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte