Oksfordo vyskupas įsitikinęs – Anglikonų Bažnyčia turėtų priimti LGBT santuokas

„Christian Concern“ generalinė direktorė Andrea Williams (Andrėja Viljams) ragina Kenterberio ir Jorko (Jungtinė Karalystė) arkivyskupus ginti pagrindinį Anglikonų Bažnyčios mokymą apie santuoką ir lytiškumą po to, kai Oksfordo vyskupas parašė 52 puslapių esė, kurioje išreiškė pritarimą Bažnyčios mokymo keitimui.

Vyskupas Stevenas Croftas (Styvenas Kroftas) teigia, kad Anglikonų Bažnyčia turėtų priimti tos pačios lyties asmenų santuokas ir leisti dvasininkams tuoktis su tos pačios lyties partneriais, jei jie to pageidauja.

Penktadienį Vusterio vyskupas dr. Johnas Inge’as (Džonas Ingas) , Dudlio vyskupas Martinas Gorickas (Martinas Gorikas), Redingo vyskupė Olivia Graham (Olivija Grehem) ir Bekingemo vyskupas Alanas Wilsonas (Alanas Vilsonas) išreiškė paramą jo esė.

Tai, kad Anglikonų Bažnyčios aukšto rango asmenys išreiškė paramą tos pačios lyties asmenų santuokoms, pribloškė evangelikus, kurie ragina laikytis istorinės Bažnyčios pozicijos.

Griežtai suformuluotame pasisakyme buvusi Generalinio sinodo narė A. Williams įspėjo, kad istorinės Bažnyčios pozicijos peržiūrėjimas sukeltų „atvirą skilimą“ anglikonų bendruomenėje ir būtų „pražūtingas“ tikintiesiems krikščionims, nes juos būtų lengviau atmesti kaip „neapykantos kupinus ekstremistus“.

Ji sakė, kad vyskupai, pritariantys tos pačios lyties asmenų santykiams, turėtų būti drausminami ir šalinami iš tarnystės.

„Šie vyskupai prisiekė, kad tiki ,krikščionių tikėjimo doktrina, kaip ją gavo Anglijos Bažnyčia“, ir pažadėjo ją ,aiškinti ir jos mokyti'“, – sakė ji.

„Pagrindinė Bažnyčios priimto mokymo dalis yra santuokos doktrina. Kadangi šie vyskupai dabar atvirai pažeidžia savo šventimų priesaiką, jie turėtų būti drausminami ir šalinami iš tarnystės“, – įsitikinusi ji.

„Jei jie būtų sąžiningi, jie atsistatydintų iš Anglikonų Bažnyčios vyskupų pareigų ir išvyktų tarnauti kitur“, – teigia A. Williams, raginanti tikinčius vyskupus visame pasaulyje ginti istorinę doktriną apie santuoką kaip vienos moters ir vieno vyro sąjungą visam gyvenimui.

Ji pridūrė: „Dabar arkivyskupai turi aiškiai pasakyti, kad pagrindinis Bažnyčios mokymas apie santuoką ir seksualinę moralę negali būti diskutuojamas ar keičiamas. Negalima leisti vyskupams atvirai skelbti erezijos“.

Anglikonų Bažnyčios Evangelikų Taryba, Oksfordo vyskupijos evangelikų draugija ir Latimerio fondas atmetė Oksfordo vyskupo esė išdėstytą poziciją.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Vyskupas Stevenas Croftas (Styvenas Kroftas) savo kūrybinėje ese mato kitokį bažnyčios mokymą. Ar po tokių reformų, dar ją bus galima vadinti bažnyčia? – atsakymą žino nedaugelis.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte