„Kaunas Pride“ – JAV ambasadoriaus, A. Armonaitės palaikymas ir T. Raskevičiaus pažadas organizuoti eitynes Klaipėdoje

Šeštadienį „Kaunas Pride“ eitynėse Kaune dalyvavo apie 2 tūkst. žmonių. Dėl viešosios tvarkos pažeidimo, agresyvaus elgesio, necenzūrinių žodžių sulaikyta 20 žmonių. Policijos vadovas R. Požėla teigė, kad Laisvės alėja nėra tinkama tokiems renginiams, nes sunku užtikrinti saugumą.

LGBT eitynėse Kaune žygiavo ne tik Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė, bet ir Jungtinių Valstijų ambasadorius Robertas Gilchristas, kuris savo feisbuko paskyroje prieš renginį ragino Lietuvą užtikrinti lygias galimybes seksualinėms mažumoms bei JAV vardu išreiškė paramą bendruomenei.

„JAV remia LGBTQI+ bendruomenę Lietuvoje. Visi žmonės, nesvarbu, kas jie yra ar ką myli, nusipelno vienodo vertinimo įstatymuose, gyvenimo be baimės ir prigimtinio orumo pripažinimo“, – teigė R. Gilchristas.

„Didžiuojuosi Kauno jaunimo drąsa ir pasiryžimu netylėti ir nebijoti“, – prieš renginį rašė A. Armonaitė, kuri taip pat renginio metu žygiavo su eitynių dalyviais, dėvinčiais LGBT vėliavos spalvų apsaugines veido kaukes. Eitynių metu jai į nugarą buvo paleistas kiaušinis, tačiau ji teigė, kad tai nuotaikos nesugadino.

„Mes tai padarėm! Happy Kaunas Pride!“, – savo paskyroje po renginio rašė eitynėse dalyvavęs Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius. „Gimiau Kaune, o dabar jau Seime“, – buvo rašoma ant plakato jo rankose. Žurnalistams jis minėjo, eitynių metu Kaunas „prarado nekaltybę“ ir kad bus planuojamos eitynės Klaipėdoje.

Prezidentas Gitanas Nausėda renginio nekomentavo ir jame nedalyvavo.

generalinis komisaras Renatas Požėla
Generalinis komisaras Renatas Požėla / BNS nuotr.

R. Požėla: Laisvės alėja nėra tinkama tokiems renginiams

Policijos vadovas Renatas Požėla dėkojo saugumą užtikrinusiems pareigūnams, taip pat „socialiniams partneriams, iš kurių gavome tam tikras informacijas“.

Pasak R. Požėlos, šis renginys parodė tai, ką policija sakė ir prieš jam vykstant: Laisvės alėjoje yra sunku užtikrinti žmonių saugumą.

„Vis tik Laisvės alėja Kauno miesto tokio pobūdžio ir tokio specifiškumo renginiams nėra pati geriausia vieta. Ir šiandien tikrai matėme tam tikrų konfliktinių situacijų. (…) Dėl pačių dalyvių saugumo ir dėl policijos pareigūnų saugumo ir kitų asmenų saugumo, kai pakankamai ribotas plotis Laisvės alėjos, daug žmonių vienoje vietoje, tai tikrai visi matėte, kad kilo iššūkių apsaugoti žmones visus be išimties“, – kalbėjo jis.

Vis dėlto generalinis komisaras sako, kad, nepaisant incidentų po renginio, policijai pavyko užtikrinti eitynių saugumą. 

„Manau, kad policijos darbas pavyko, sužalotų asmenų, kalbant apie renginio dalyvius, šiai minutei tokios informacijos neturime, lygiai taip pat neturiu informacijos, kad būtų sužaloti policijos pareigūnai. Tai kreipdamasis į renginio dalyvius ir visus susirinkusius, noriu padėkoti už supratingumą – kreipiuosi į tuos asmenis, su kuriais nereikėjo stumdytis ir panaudoti jėgos“, – tvirtino R. Požėla.

Seksualinių mažumų eitynės „Kaunas pride“ dalyvė su plakatu / BNS nuotr.

M. Baršys teigė kol kas negalintis pasakyti, kiek tiksliai renginyje dirbo pareigūnų. Tuo metu policijos vadovas žadėjo kitą savaitę pateikti informaciją tiek apie pareigūnų skaičių, tiek ir apie tai, kiek saugumui prireikė išlaidų.

Eitynės vyko nuo Nepriklausomybės aikštės prie Soboro Laisvės alėja iki jos pabaigos, tuomet jų dalyviai apsisuko ir judėjo tuo pačiu maršrutu atgal.

Policija atlieka tyrimus dėl neapykantos prieš „Kaunas Pride“ dalyvius

Kauno policija praneša apie pradėtus ikiteisminius tyrimus dėl veiksmų prieš šeštadienį vykusio renginio „Kaunas Pride“ dalyvius, tiriamas neapykantos skatinimas, viešosios tvarkos pažeidimai.

Kaip informavo Kauno apskrities policija, apie 12.30 val. Kaune, Nepriklausomybės aikštėje, 1986 metais gimęs vyras, kreipdamasis į kitus asmenis ir juos filmuodamas, tyčiojosi, įžeidinėjo, vartojo necenzūrinius žodžius, skatindamas neapykantą.

Aušrinė Armonaitė su „Kaunas Pride“ eitynių dalyviais / Facebook nuotr.

Pradėtas tyrimas dėl neapykantos kurstymo prieš asmenų grupę ar asmenį dėl seksualinės orientacijos, įsitikinimų ar pažiūrų, už tai numatyta griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Taip pat policija tiria įvykį, kai apie 15.00 val., jau pasibaigus eitynėms, Kęstučio gatvėje vyrui, gimusiam 2001-aisiais, į švarko gobtuvą buvo įmestas dūminis užtaisas, kitam kartu ėjusiam vyrui, gimusiam 1994 metais, suduota.

Sulaikytas 1992-aisiais gimęs asmuo. 

Policija patikslino, kad šiuo atveju ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Už tai gali būti skiriama bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Iš viso Kauno policija informavo pradėjusi penkis ikiteisminius tyrimus dėl įvykių, susijusių su „Kaunas Pride“ eitynėmis. Vienas tyrimas atliekamas dėl neapykantos kurstymo, keturi – dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis