D. Trumpas ir R. DeSantis rungiasi dėl respublikonų nominacijos prezidento rinkimuose

ŠaltinisBNS

Floridos gubernatorius Ronas DeSantisas turi pradėti savo prezidentinę rinkimų kampaniją, ir tai reikštų, kad laukia piktos jo kovos su Donaldu Trumpu (Donaldu Trampu) dėl Respublikonų partijos kandidato statuso.

R. DeSantisas buvo laikomas kylančia respublikonų žvaigžde, bet jis nebuvo pasirengęs ištisus mėnesius eksprezidento rengiamoms negailestingoms atakoms. Pagal populiarumą D. Trumpas užtikrintai pirmauja, nors jo atžvilgiu vyksta virtinė kriminalinių tyrimų.

44 metų gubernatorius apie savo siekį tapti JAV prezidentu paskelbs per transliaciją socialinio tinklo „Twitter“ garso platformoje, per pokalbį su tviterio savininku, milijardieriumi Elonu Musku (Ilonu Masku). Toks formatas sudarys sąlygas R. DeSantisui pasinaudojant šio technologijų magnato žinomumu atkreipti į save didesnį dėmesį.

„Palaikau gubernatorių DeSantisą – jis nestabdo ir stengiasi keisti padėtį“, – tviteryje politinės organizacijos „Never Back Down“ paskelbtame paramos žinučių rinkinyje sako vienas šalininkas.

E. Muskas 18 valandai (ketvirtadienio 1 val. Lietuvos laiku) numatytą renginį anonsavo per verslo dienraščio „The Wall Street Journal“ organizuotą konferenciją, pažadėdamas, kad transliacija bus tiesioginė ir nesurežisuota, „su klausimais ir atsakymais realiu laiku“.

Tuo pačiu metu bus paskelbtas rinkimų kampanijos pradžios filmukas, o Majamyje prasidės tris dienas truksiantis renginys kai kuriems iš turtingiausių R. DeSantiso rėmėjų. Kitą savaitę gubernatorius lankysis keliose valstijose.

Žinomumas

R. DeSantisas, ilgai laikytas perspektyviausiu D. Trumpo varžovu, yra žinomesnis už daugumą kitų pretendentų į Respublikonų partijos kandidatus 2024 metų rinkimuose, bet jam vis tiek trūksta žinomumo nacionaliniu mastu.

Kampanijos pradžios formatas suteikia jam dvejopos naudos: vertingą galimybę kreiptis į 140 mln. E. Musko sekėjų, kurių daugelis priklauso D. Trumpo rinkėjams, ir nemažos jaunimo dalies – ne tokių konservatyvių rinkėjų, kurių balsų jam prireiks, jei jis taps partijos kandidatu – dėmesį.

Kampanijos pradžios formatas suteikia jam dvejopos naudos: vertingą galimybę kreiptis į 140 mln. E. Musko sekėjų, kurių daugelis priklauso D. Trumpo rinkėjams

R. DeSantisas Floridos vadovo darbu naudojasi savo konservatyviai pozicijai pabrėžti ir šį pavasarį pasirašė maždaug 80 naujų valstijos įstatymų, įskaitant teisės aktus, nukreiptus prieš „woke indoktrinaciją“ (liberaliąją, antirasistinę ideologiją) mokyklose ir kitose viešose institucijose.

Tarp šių įstatymų yra draudimas mokyklose diskutuoti apie lyties tapatybę ir lytinę orientaciją, pastangų propaguoti įvairovę valstybiniuose universitetuose finansavimo blokavimas ir vienas griežčiausių šalyje abortų įstatymas.

Tačiau R. DeSantisas kampaniją oficialiai pradeda sumažėjus jo populiarumui, virtinei politikos klaidų sukėlus susirūpinimą jo pasirengimu susigrumti su D. Trumpu.

R. DeSantiso laukia sunki užduotis prisivyti populiarumu smarkiai – iki 40 procentinių punktų – jį lenkiantį eksprezidentą. Šis pirmauja nepaisant to, kad jam dukart buvo surengta apkalta, kad jis kaltinamas finansiniais nusikaltimais ir buvo pripažintas atsakingu dėl lytinio smurto civilinėje byloje.

Varžymasis dėl paramos

Užkulisiuose D. Trumpo ir R. DeSantiso stovyklos varžosi dėl valstijos įstatymų leidėjų politinės paramos. Tuo metu nacionaliniu lygmeniu Floridos atstovai Kongrese daugiausia palaiko D. Trumpą.

E. Muskas, kaip žinia, žavisi R. DeSantisu, nors tvirtina, kad „Twitter“ išliks neutralus dėl partijos nominacijos ir kad jo sutikimas vesti kampanijos pradžios renginį neturėtų būti laikomas pritarimu gubernatoriaus kandidatūrai.

„Esu viešai sakęs, kad aš ir, manau, dauguma amerikiečių teikiame pirmenybę… pakankamai normaliam žmogui poste“, – sakė jis, aiškiai nekritikuodamas D. Trumpo.

Po D. Trumpo šalininkų 2021-ųjų sausio 6-ąją surengto JAV Kapitolijaus šturmo eksprezidentas buvo pašalintas iš „Twitter“. Lapkritį jo paskyra buvo atkurta, bet nuo to laiko jis dar nėra paskelbęs jokio įrašo šiame socialiniame tinkle.

D. Trumpas kone kasdien užsipuola R. DeSantisą dėl jo darbo, charakterio ir tinkamumo eiti prezidento pareigas, bet į trečiadienio pranešimus sureagavo palyginti santūriai – paprasčiausiai paskelbdamas jam palankius apklausų rezultatus savo paties interneto platformoje „Truth Social“.

„Pasiskelbimas per „Twitter“ yra tobulas Ronui DeSantisui. Tokiu būdu jam nereikia bendrauti su žmonėmis, o žiniasklaida negali jam užduoti jokių klausimų“, – sakė vienas D. Trumpo padėjėjas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte