REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Nyderlandų parlamentas diskutuoja dėl bausmių už abortus

ŠaltinisCNE NEWS

Trečiadienį, gegužės 24 d., Nyderlandų žemieji rūmai diskutuoja dėl bausmių už abortus. Šis klausimas į parlamento darbotvarkę įtrauktas piliečių iniciatyva, praneš „CNE News”.

Šiuo metu ne tik Olandijoje, bet ir visoje Europoje vyksta naujos diskusijos dėl abortų. Šiose diskusijose jie ginami kaip žmogaus teisė. Tačiau žmogaus teisė negali vienu metu būti ir Baudžiamojo kodekso dalis, rašo naujienų protalas.

Visgi, pagal įstatymą šioje šalyje abortas vis dar likęs Baudžiamojo kodekso dalimi, aiškina Nyderlandų laikraštis „Reformatorisch Dagblad”. Susidarius ypatingai situacijai, bausmės už abortą panaikinamos. Tačiau, kaip rašoma, Baudžiamojo kodekso dalis niekada nebuvo panaikinta. Tai yra 1977 m. pasiekto kompromiso rezultatas. Įstatymų leidėjai mano, kad vis dar būtina pabrėžti negimusios gyvybės vertę. Ir įstatymas vis dar tai saugo.

Tačiau praktikoje abortai buvo normalizuoti ir nebėra išimtis – teisminės institucijos negauna pranešimų apie abortus. Be to, už abortus pasisakantys jų gynėjai baiminasi judėjimo prieš abortus jėgos. Todėl viena tokia grupė pradėjo piliečių iniciatyvą, kad ši tema atsidurtų ant parlamento stalo.

Kitas argumentas – tai, kad abortas yra Baudžiamojo kodekso dalis, stigmatizuoja abortą pasidariusias moteris, nes įstatymas rodo, kad jos yra „nusikaltėlės”, teigiama „CNE News”.

Bet kokiu atveju, kaip teigiama, ši tema pateks ant šalies žemųjų rūmų stalo.

Be piliečių peticijos, yra ir Žaliųjų kairiųjų parlamento narės Ellemeet privačių narių įstatymo projektas, kuriuo siekiama to paties. Taigi, anksčiau ar vėliau ši iniciatyva bus pradėta svarstyti.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte