Atsistatydina Vokietijos vyskupų konferencijos pirmininko pavaduotojas

ŠaltinisCNA

Šeštadienį popiežius Pranciškus priėmė Vokietijos vyskupo, kuris atliko svarbų vaidmenį Vokietijos Sinodiniame kelyje ir patyrė spaudimą dėl to, kaip jo vyskupijoje buvo sprendžiami dvasininkų seksualinio išnaudojimo atvejai, atsistatydinimą.

Vyskupas Franzas Josefas Bode (Francas Jozefas Bodė) anksčiau atsisakė atsistatydinti, nors piktnaudžiavimo Bažnyčioje ataskaitoje buvo nustatyta, kad jis netinkamai sprendė seksualinio išnaudojimo atvejus savo vyskupijoje šiaurės vakarų Vokietijoje.

Kovo 25 d. Šventasis Sostas paskelbė, kad popiežius Pranciškus patenkino Osnabriuko vyskupo prašymą atsistatydinti. Iki šeštadienio pranešimo nebuvo jokių ženklų, kad vyskupas būtų planavęs tai daryti.

Reaguodamas į šią žinią, vyskupas Georgas Bätzingas (Georgas Bėcingas) – konferencijos pirmininkas – kovo 25 d. pareiškė: „Šiandien prarandu artimiausią bendražygį Sinodiniame kelyje, kurio dar daug etapų laukia prieš akis.“

Vos prieš dvi savaites vyskupas pateko į laikraščių antraštes, kai paskelbė, kad įgyvendins prieštaringai vertinamo proceso metu priimtus nutarimus, įskaitant liturginio palaiminimo tos pačios lyties asmenų sąjungoms įvedimą. Anksčiau jis viešai pritarė moterims diakonėms.

Šeštadienį paskelbtame pareiškime jis teigė: „Per beveik 32 savo vyskupo tarnystės metus, iš kurių beveik 28 metus dirbau Osnabriuko vyskupu, prisiėmiau atsakomybę Bažnyčioje, kuri atnešė ne tik palaiminimus, bet ir kaltę.“

„Ypač spręsdamas dvasininkų seksualinio smurto atvejus, ilgą laiką pats buvau linkęs daugiau dėmesio skirti kaltininkams ir institucijai, o ne aukoms, – prisipažino Bode. – Neteisingai vertinau atvejus, dažnai elgiausi neryžtingai, priėmiau daug klaidingų sprendimų ir nesugebėjau įvykdyti savo, kaip vyskupo, atsakomybės.“

72 metų vyskupas nuo 2017 m. ėjo Vokietijos vyskupų konferencijos pirmininko pavaduotojo pareigas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. Na ko jus norite is tu vyskupu. Juk Vokietijoje, Olandijoje, Belgijoje nuo 1960 metais pradejo dalinti Sv. Komunija i rankas, juk ne veltui Fatimos Mergele Marija prase, kad trecioji Fatimos paslaptis butu atskleista 1960, nes tada bus laikas.
    o Jezus apreiskimuose sako, kad tie, kurie praranda pagarba Man kaip Dievui, palaipsniui praranda ir gebejima matyti tiesa. Tas ir vyksta.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte