Tarptautinė egzorcistų asociacija išreiškė susirūpinimą dėl filmo apie savo buvusį vadovą autentiškumo

ŠaltinisNCREGISTER

Būsimo filmo „Popiežiaus egzorcistas“ (The Pope’s Exorcist) su „Oskarų“ laureatu aktoriumi Russellu Crowe (Raselu Krou), treileris rodo, kad filmas gali neatitikti italų egzorcisto tėvo Gabriele Amortho (Gabrieliaus Amorto) veiklos arba Katalikų Bažnyčioje praktikuojamoms egzorcizmo apeigoms, teigia egzorcistų organizacija, kurią pats Amorthas padėjo įkurti ir jai vadovavo.

Tarptautinė egzorcistų asociacija išreiškė susirūpinimą dėl to, kad filmas, atrodo, priskiriamas taškymosi siaubo kino (splasher) subžanro kategorijai.

Pareiškime teigiama, kad Vatikanas nufilmuotas naudojant didelio kontrasto chiaroscuro efektą, žinomą iš nuaro žanro filmų.

Tai suteikia filmui „Da Vinčio kodo“ efektą, kad visuomenei sukeltų įprastą abejonę: kas yra tikrasis priešas? Velnias ar bažnytinė „valdžia“?“ – teigė egzorcistų asociacija.

Nors specialieji efektai „neišvengiami“ kiekviename filme apie demonų apsėdimą, „viskas rodoma perdėtai, su siaubo filmams būdingais prikaustančiais dėmesį fiziniais ir žodiniais pasireiškimais“, tvirtina egzorcistai.

„Toks gerbiamo Amortho, kaip egzorcisto, patirties pasakojimo būdas ne tik prieštarauja istorinei tikrovei, bet ir iškraipo bei falsifikuoja tai, ką iš tiesų išgyvena ir patiria tikrai apsėsti žmonės egzorcizmo metu“, – pareiškė asociacija, teigianti, kad visame pasaulyje jai priklauso daugiau nei 800 egzorcistų ir daugiau nei 120 jų pagalbininkų.

„Be to, filmas įžeidžia kančios būseną, kurioje atsiduria nepaprasto velnio veiksmo aukos“, – priduriama grupės pareiškime. Pareiškime reaguojama į filmo treilerio išleidimą ir žadama išsamiau išanalizuoti balandžio 14 d. kino teatruose pasirodysiantį filmą.

Tėvas Amorthas, kuris mirė 2016 m. sulaukęs 91 metų, yra sakęs, kad per savo gyvenimą atliko apie 100 tūkst. egzorcizmų. Jis buvo žinomiausias pasaulyje egzorcistas ir daugelio knygų autorius, įskaitant ir lietuviškai išleistos „Egzorcistas pasakoja: kaip atpažinti demoną ir kaip jo atsikratyti“, kuri, kaip teigiama, ir įkvėpė būsimą filmą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte