Vilniaus vyskupas augziliaras Darius Trijonis: džiaugiausi, kad žmonės nėra abejingi savo ateičiai

Vilniaus vyskupas augziliaras Darius Trijonis, savo feisbuko sienoje dažnai pasisakantis įvairiomis krikščioniško ir bendruomeninio gyvenimo temomis, neliko abejingas ir Lietuvos visuomenę praėjusią savaitę giliai palietusiam klausimui – ar kunigai turi teisę pasisakyti apie pilietines akcijas, net jei nepritaria tam tikriems visuomenėje ir politikoje vykstantiems procesams?

Šeštadienį socialiniame tinkle vyskupas savo įraše pasidžiaugė aktyviai vykstančiomis įvairiomis diskusijomis apie Stambulo konvenciją ir jos ratifikavimą Lietuvoje. Jis rašė: „Džiaugiausi, kad žmonės nėra abejingi savo ateičiai. Kad jiems rūpi, kokioje Lietuvoje gyvensime rytoj“.

Vyskupas teigė skatinantis kultūringą diskusiją tarp skirtingų nuomonių žmonių, krikščioniškų Bažnyčių ir bendrijų atstovų, nes anot jo, visos šios diskusijos reikalingos apginti prigimtines žmogaus teises. Tačiau jo nuomone yra svarbu rasti bendrą sutarimą. „Esu dėkingas visiems, kurie aiškiais argumentais, neįžeidinėdami kitų netinkamais žodžiais, išsako tai, kas jiems yra svarbu, kas guli ant širdies“, – dėkojo vyskupas visiems, kultūringai diskutuojantiems.

D. Trijonis pabrėžė šeimos kaip visuomenės pagrindo svarbą: „Džiaugiuosi tiek brandžiais krikščionims, tiek atsakingais piliečiais, kuriems yra svarbi šeimos institucija kaip vyro ir moters sąjunga, o ne kaip vienalytės ar socialinių lyčių sąjungos konstruktas“.  

Vyskupas savo įrašo pabaigoje kvietė žmones nelikti nuošalyje itin svarbioje visuomenei diskusijoje, kai paliečiamos pamatinės žmogaus teisės. „Išlaikydami pagarbą vieni kitiems, aiškią argumentaciją ir sutelktumą, drąsiai su Dievo pagalba kurkime ateities Lietuvą“ – skatino jis. „Likime vieningi maldoje vieni už kitus“ – kaip visada gražiai savo įrašą užbaigė vyskupas D. Trijonis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte