Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas kunigams: visi turi lygias teises pasisakyti

Sekmadienį feisbuke žmonės aktyviai dalinosi Kauno arkivyskupo Kęstučio Kėvalo trumpu laišku kunigams, kuriame arkivyskupas pasisako apie pilietines akcijas, kurios skatina diskusijas įvairiuose bažnytiniuose sluoksniuose.

Kadangi laiškas nėra paskelbtas oficialiuose Kauno arkivyskupijos informavimo šaltiniuose, „Laikmetis“ susisiekė su Kauno arkivyskupijos atstovu spaudai diakonu Dariumi Chmieliausku pasiteirauti apie paplitusią žinią. Jis paaiškino, kad viešai paplatintas laiškas nėra oficialus arkivyskupo laiškas, o skirtas kunigams, atsakant į jų užduodamą klausimą arkivyskupui apie teisę pasisakyti dėl visuomenei rūpimų klausimų. Tačiau kunigai gali juo pasinaudoti parapijų skelbimuose ar atsakant tikintiesiems.

Pateikiame visą arkivyskupo Kęstučio Kėvalo atsakymo kunigams tekstą:

Brangūs broliai kunigai,

Pastaruoju metu žiniasklaidoje pasklido diskusija ar kunigas ir pati Bažnyčia gali pasisakyti rūpimais klausimais? Atsakymas yra TAIP!

Demokratinės visuomenės esmė – visi turi lygias teises, taigi ir žodžio laisvę pasisakyti, jei tai neprovokuoja smurto ar nepagarbos kitam žmogui ar visuomenės grupei.

Jei kas neigtų tikėjimo, sąžinės ar nuomonės pareiškimo laisvę, tas palaiko totalitarinės galios ideologiją. Drausti pasisakyti yra labai pavojinga tendencija demokratinėje ir pliuralistinėje visuomenėje.

Todėl jei žmogus nepritaria Stambulo konvencijos ratifikavimui ar partnerystės instituto įteisinimui jis ar ji turi teisę apie tai pasisakyti. Tam yra įvairūs būdai ir vieši ir privatūs.

Bažnyčia palaiko laisvę pasisakyti žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose, viešuose debatuose ar renkant parašus. Drąsinkime vieni kitus būti aktyviais reiškiant savo nuomonę ir nebijoti tų kurie prieštarauja prieš teisę pasisakyti.

Šią žinutę galite panaudoti parapijų skelbimuose.

Pagarbiai

† Kęstutis Kėvalas

Kauno arkivyskupas

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis