REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Vienuolė, gydžiusi Covid pacientus, pagerbta kaip „Drąsos moteris“

JAV Valstybės departamentas pagerbė vienuolę ir licenzijuotą slaugytoją, kuri Italijoje slaugė sergančiuosius COVID-19.

Sesuo Alicija Vacas Moro, kilusi iš Ispanijos, yra Komboni sesuo misionierė, tarnavusi vargšams ir ligoniams kaip slaugytoja Egipte, Vakariniame Krante koronaviruso pandemijos metu.

Kovo 8 dieną virtualioje ceremonijoje valstybės sekretorius Anthony Blinkenas apdovanojo Vacas kartu su dar 13 moterų tarptautiniu drąsos apdovanojimu.

JAV ambasada prie Šventojo Sosto Romoje surengė virtualų „Drąsos moterų“ apdovanojimą Tarptautinės moters dienos proga.

Prieš ceremoniją JAV ambasados laikinasis reikalų patikėtinis Patrickas Connellas teigė, kad jį asmeniškai įkvėpė „sesers Alicijos viso gyvenimo atsidavimas ramybei ir teisingumui, ypač labiausiai pažeidžiamų žmonių labui“.

„Sesuo Alicija daugiau nei 20 metų tarnavo karo niokojamose Viduriniųjų Rytų bendruomenėse, pasisakydama už tuos, kurie karo ir nesaugumo apgultose vietose negalėjo kalbėti už save“, – sakė Connellas.

„Ji dirbo slaugytoja ir žmogaus teisių gynėja, kovojo už didesnes moterų galimybes, mokė vaikus ir teikė medicininę pagalbą daugiausia musulmonų bendruomenėse.“

Būdamas Komboni seserimi misioniere, Vacas aštuonerius metus tarnavo vargšams Egipte, vadovavo medicinos klinikai, kuri kiekvieną dieną aptarnaudavo 150 mažas pajamas gaunančių pacientų. Vėliau ji buvo išsiųsta į Betaniją Vakarų Krante, kur nuskurdusiose beduinų stovyklose įkūrė vaikų darželius ir mokymo programas moterims.

Šiuo metu Vacas yra Komboni seserų koordinatore Artimuosiuose Rytuose, prižiūri darbą 40-ies seserų, padedančių prekybos žmonėmis aukoms, pabėgėliams ir prieglobsčio prašytojams šiame regione. 2020 m. ji grįžo į Italiją padėti patarnauti savo seserims, įvykus COVID-19 protrūkiui jų vienuolyne šiaurės Italijoje.

41 metų vienuolė savo patirtimi pandemijos metu pasidalijo virtualiame simpoziume, kurį JAV ir Didžiosios Britanijos ambasados ​​prie Šventojo Sosto surengė 2020 m. birželio mėn.

Valgoglio, Bergamo regionas / Unsplash nuotr.

„Deja, viena iš mūsų bendruomenių Bergame užsikrėtė pačioje koronaviruso pandemijos pradžioje, ir mes iš bendruomenės pradėjome gauti labai blogų žinių“, – sakė ji.

„Mes, kelios jaunos seserys slaugytojos, savanoriškai norėjome vykti pas jas ir joms padėti.”

Kai sesuo Alicija atvyko į Bergamą (Lombardija), Italijos koronaviruso protrūkio epicentre, ji sakė, kad Komboni generaliniame name „buvo tikras chaosas“, nes „visi sirgo“.

Ji apskaičiavo, kad 45 seserys iš 55, gyvenančių Bergame, sirgo. Dešimt Komboni seserų iš jos bendruomenės mirė per viruso protrūkį.

„Buvo labai įsimintina patirtis išgyventi bendruomenės žmonių kančias Bergame”, – sakė ji, ir pridūrė, kad tai buvo Kristaus kančios patirtis.

„Aš, kaip Komboni sesuo, manau, kad tai buvo tikra privilegija … dalijimasis žmonių gyvenimais, žmonių kančiomis“, – sakė ji ir pavadino tai „Dievo dovana visai kongregacijai“.

Sesuo Alicija Vacas buvo viena iš 14 apdovanotųjų tarptautinėje „Drąsos moterų“ ceremonijoje. Tarp jų buvo Baltarusijos opozicijos lyderė Maria Kolesnikova, įkalinta Kinijos žmogaus teisių advokatė Wang Yu ir Irano šachmatų arbitrė Shohreh Bayat. Septynios afganų moterys buvo pagerbtos po mirties, kai, tarnaudamos savo bendruomenėje, 2020-aisiais buvo nužudytos.

Tarptautinė „Drąsos moterų“ apdovanojimų ceremonija vyksta jau penkioliktus metus. Joje pagrindinis dėmesys skiriamas „viso pasaulio moterims, pademonstravusioms išskirtinę drąsą ir lyderystę propaguojant taiką, teisingumą, žmogaus teises, lyčių lygybę ir moterų teisių pripažinimą, dažnai rizikuojant ir aukojantis“, teigė JAV Valstybės departamentas.

Vacas nėra pirmoji vienuolė, kurią pagerbė JAV Valstybės departamentas. Sesuo Orla Treacy, Loreto sesuo iš Airijos, taip pat 2019 metais gavo apdovanojimą už savo darbą mokant mergaites Pietų Sudane.

Italė sesuo Maria Elena Berini 2018 m. buvo pagerbta tarp „Drąsos moterų“ už tarnystę pabėgėliams iš Centrinės Afrikos Respublikos konflikto zonų. Sesuo salezietė iš Sirijos Carolin Tahhan Fachakh, kuri per Sirijos pilietinį karą Damaske rūpinosi moterimis ir vaikais, apdovanojimą gavo 2017 m.

Connellis sakė, kad sesuo Alicija yra viena iš daugelio „įkvepiančių vienuolių moterų, kurios nenuilstamai stengiasi puoselėti žmogaus orumą ir laisvę“.

JAV Valstybės departamento pareigūnas pažymėjo, kad vienuolės dažnai tarnauja tose vietose, kur vyriausybių pastangos žlugo, o humanitarinėms organizacijoms veikti yra labai rizikinga.

„Vienuolės yra vienos iš efektyviausių ir gyvybiškai svarbiausių partnerių, esančių pažeidžiamiausiose pasaulio bendruomenėse. Seserys dažnai yra paskutiniai vilties švyturiai milijonams žmonių, kurie kitu atveju neturėtų jokio balso“, – sakė jis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte