REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Vatikano spaudos konferencijoje kalbėta apie LGBT bendruomenę, tradicines lotyniškas Mišias

ŠaltinisCNA

Niuarko (Naujasis Džersis, JAV) arkivyskupas kardinolas Josephas Tobinas (Džozefas Tobinas) atsakė į du klausimus apie tai, kaip Bažnyčia priima LGBTQ+ bendruomenės katalikus ir kaip elgiasi su tikinčiaisiais, mėgstančiais tradicines lotyniškas Mišias, pasakoja CNA.

Sinodas dėl sinodiškumo buvo sušauktas 2021 m. spalį tema „Dėl sinodinės Bažnyčios: bendrystė, dalyvavimas ir misija”.

Šį spalį Romoje vykstančioje sesijoje dalyvauja 364 žmonės, įskaitant vyskupus, vienuolius, kunigus, diakonus ir pasauliečius.

Pirmą kartą balsavimo teisę turės ne tik vyskupai – tarp balsuojančiųjų ir 54 moterys, primena CNA.

Antradienį, spalio 10 d., Vatikane vykusioje spaudos konferencijoje apie Sinodą amerikietis kardinolas atsakė į klausimą apie tuos, kurie jaučiasi „išstumti” iš Bažnyčios, t. y. apie kuriuos kalbama darbiniame dokumente, pavyzdžiui, apie išsiskyrusius asmenis, kurie antrą kartą susituokė be santuokos paskelbimo negaliojančia, ir asmenis, kurie identifikuojasi kaip LGBTQ+.

Atsakydamas į vieno italų žurnalisto klausimą, kardinolas priminė, kad prieš kelerius metus katedroje priėmė „piligrimystę žmonių, kurie jautėsi atstumti dėl savo seksualinės orientacijos – LGBTQ+ žmonių”.

Jis pasakojo: “Negalėjau likti per visas pamaldas, nes turėjau ir kitų įsipareigojimų, tačiau juos priėmiau”.

„Vienas iš mano vyskupų augziliarų, amerikietis iš Kubos, po mano pirmojo pasveikinimo išsakė nuostabią mintį. Jis sakė: „Turime nuostabią katedrą… tikriausiai gražiausią Šiaurės Amerikoje…. Vyskupas Mani [Manuelis Aurelio] Cruzas sakė: „Tai nuostabiai graži vieta, bet ji gražiausia, kai durys atviros”, – tęsė jis.”

manau, kad tikrasis mūsų Katalikų Bažnyčios grožis akivaizdus, kai durys atviros ir svetingos.

„Taigi manau, kad tikrasis mūsų Katalikų Bažnyčios grožis akivaizdus, kai durys atviros ir svetingos. Ir aš tikiuosi, kad Sinodas padės mums tai daryti svariau”, – sakė dvasininkas.

Kardinolas atsakė ir į kito žurnalisto klausimą, šį kartą anglų kalba: ką jis pasakytų tradicinių lotyniškųjų Mišių šalininkams JAV ir kitur, kurie jaučiasi „išvaryti” iš savo parapijų po to, kai reaguojant į popiežiaus Pranciškaus moto proprio „Traditiones Custodes” buvo įvesti griežti senojo rito apribojimai

„Sakyčiau, kad patirtis jaustis išvarytam yra liūdna laiko ženklų dalis ne tik žmonėms, kurie labai myli tradicines Mišias”, – sakė J. Tobinas.

Tuomet prelatas prisiminė, kad jam būnant Indianapolio arkivyskupu teko uždaryti kai kurias parapijas, o tai buvo „labai skausmingų sprendimų” dalis, ir tik po dvejų ar trejų metų buvo galima pastebėti, kad „tai mums buvo naudinga”. Tuo metu mes to nežinojome”.

„Žmonėms, kuriems patinka tradicinės Mišios, vis dar galioja dviejų motu proprio ir Dieviškojo kulto dikasterijos sprendimų sąlygos, vis dar yra galimybių jas laikyti, bet galbūt ne tokių, prie kokių jie buvo įpratę. Taigi žinau, kad tai sukėlė daug sielvarto žmonėms, kurie ypač susitapatino su šiomis Mišiomis, tačiau nemanau, kad jie buvo išvaryti iš Katalikų Bažnyčios”, – sakė jis.

Vatikanas popiežiaus Pranciškaus motu proprio „Traditionis Custodes” paskelbė 2021 m. liepos 16 d. Tekste beveik visiškai apribojamos tradicinių lotyniškų Mišių, kitaip dar vadinamų ypatingąja forma arba 1962 m. mišiolo Tridento apeigynu, šventimas.

Šiuo dokumentu Šventasis Tėvas pakeitė savo pirmtako Benedikto XVI motu proprio “Summorum Pontificum” pateiktas nuostatas, kuriomis buvo pripažinta bet kurio lotynų apeigų kunigo teisė privačiai aukoti tokias Mišias, o esant tam tikroms organizacinėms sąlygoms (grupei, pateikusiai prašymą, parapijos kunigui sutinkant), jos galėjo būti švenčiamos viešai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte