REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Pagaliau piligrimai iš Šventosios Žemės grįžo į Lietuvą

ŠaltinisBNS

Į Vilnių iš Izraelio grįžę Lietuvos piliečiai sako esantys dėkingi buvę parskraidinti namo, tačiau kritikuoja institucijų darbą – būnant pavojingoje teritorijoje trūko aiškumo ir informacijos.

Vilniaus oro uoste per pietus nusileido privatus orlaivis su daugiau kaip 140 žmonių, atskridusių iš Izraelio. Tarp jų – beveik šimtas Lietuvos piliečių.

Orlaivis taip pat gabeno keliasdešimties piligrimų grupę, savaitgalį, grupuotės „Hamas“ puolimo metu, buvusią Izraelio okupuotame Vakarų Krante.

Į Lietuvą grįžusi piligrimė Nijolė Grigonytė pasakojo, kad būdama Vakarų Kranto mieste Betliejuje girdėjo šūvius, sprogimus.

„Naikintuvai zvimbė ištisai, kiekvieną naktį nepaliaujamai“, – trečiadienį žurnalistams kalbėjo N. Grigonytė.

Ji pridūrė iš Lietuvos jutusi didelę paramą, tačiau sakė pasigedusi informacijos iš šalies institucijų.

„Kai tu sėdi sekmadienį viešbutyje ir matai, kaip lenkus Vyriausybė išgabena kariniais lėktuvais, prezidento lėktuvas yra siunčiamas (…), o mes sėdime ir negauname informacijos“, – kalbėjo piligrimė.

„Aišku, viskas baigėsi gerai ir buvo pirmadienį priimtas sprendimas, bet kai sėdi ant parako statinės ir tiesiog negauni informacijos, nežinai, juo labiau iš ambasados… Tiesą pasakius, norėjosi daugiau reakcijos“, – pridūrė ji.

Iš Izraelio grįžusi Rūta Kiršienė taip pat kritikavo Lietuvos institucijų darbą.

„Jautėmės apleisti visi“, – žurnalistams kalbėjo ji.

Prasidėjus karui ji tvirtino to iš pradžių nežinojusi, nes žinių nematė.

„Kai sekmadienį skambinome į Lietuvos ambasadą Izraelyje ir esant antrai karo dienai atsiliepdavo autoatsakiklis, šiek tiek nejaukiai jautėmės. Vis nukreipdavo į Užsienio reikalų ministeriją, o iš ten girdėjome, kad laikykitės, ramiai, mes viską padarysime pirmadienį“, – teigė R. Kiršienė.

„Jautėmės apleisti visi“, – žurnalistams kalbėjo piligrimė.

Izraelio vakaruose esančiame Netanijos mieste buvusi Eglė Meškauskaitė tvirtino, kad nors nuo aktyvių karo veiksmų buvo nutolusi apie 70 kilometrų, šūvius girdėjo.

„Buvome nežinomybėje, nes mūsų atgalinį skrydį atšaukė, tikrai buvo labai sunku. Laukėme, atidėjo skrydį, vėl laukėme“, – žurnalistams pasakojo ji.

Užsienio reikalų ministerijos (URM) kanclerė Inga Černiuk trečiadienį pranešė, kad Iš Izraelio sostinės Tel Avivo su Lietuvos kariuomenės orlaiviu „Spartan“ trečiadienio vakarą į Turkiją turėtų atskristi 35 Lietuvos piliečiai.

Pasak jos, „Spartan“ Turkijoje budės iki spalio 15 dienos.

Lietuvos URM trečiadienį sugriežtino rekomendaciją dėl kelionių į Izraelį ir Palestiną – siūlo ten nevykti.

Anot kanclerės, šiuo metu Izraelyje yra apie 7 tūkst. Lietuvos piliečių.

Grupuotė „Hamas“ šeštadienį netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Per konfliktą žuvo šimtai žmonių tiek Izraelyje, tiek Gazos Ruože.

„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą, ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo šio anklavo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių ir pačių palestiniečių galimybes palikti ar atvykti į šią teritoriją vandeniu, jūra ar oru, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte