Togo katalikų vyskupai atsisakė laidoti masonų ložės magistrą

Togo katalikų vyskupai Afrikoje atsisakė vadovauti Ignace Anani Kokuvi Klomega, Didžiosios nacionalinės Togo ložės (Société nationale des phosphates du Togo) didžiojo magistro, laidotuvėms.

Aplinkraščiu, adresuotu „arkivyskupijos kurijos nariams ir kunigams dekanams“, Lomės arkivyskupas Nikodemas Anani Barriga-Benissant, pranešė, kad Klomega negali būti laidojamas bažnytiškai, nes jis yra masonų bendruomenės narys.

„Apsikeitęs nuomonėmis su Togo vyskupų konferencijos nariais, noriu jums pranešti, kad negalime rengti jo laidotuvių katalikiškomis apeigomis dėl jo narystės masonerijoje“, – rašoma laiške.

2011 m. Togo episkopatas pranešime pareiškė, kad masonerija nesuderinama su katalikų tikėjimu. Tuomet buvo pasiremta 1983 m. Katalikų Bažnyčios kanonų teisės kodeksu, kuriame smerkiamos organizacijos su doktrinomis prieštaraujančiomis krikščionių tikėjimui arba su juo nesuderinamomis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

9 KOMENTARAI

 1. Kaip gali būti suderinami du nesuderinami dalykai, tarnavimas velniui ir tarnavimas Dievui? Masonų tikslas yra pasaulio kūrimas be Dievo. Jei nėra Dievo, tai jo vietą turi užimti kažkas kitas. Kas tas kitas manau klausti nereikia. Todėl pasauliniai švabomasonai ir kuria maniakinius žmonijos pavergimo planus bei jų tarnai skirtingose šalyse juos įgyvendina. nes dvasiškai jiems vadovauja, jų mintys krypsta ir sąmonė yra pavaldi piktajam. Netgi tie žmonės, kurie yra apatinėse grandyse, kurie nėra pašvęsti žinoti kam jie tarnauja, kurie mano kad dalyvauja ne kažkokiuose verslininkų susibūrimuose, kurių tikslas yra verslo kontaktai ar labdara, net ir tie yra jau paveikti ir ideologizuoti. Net ir tie žmonės pritaria visoms pasaulinių švabomasonų idėjoms ir jų vykdytojų šalyse veiksmams. visiems skiepams, visai destrukcijai ir t.t.
  Tačiau net ir piktojo tarnams, ir tiems žemiausiose pakopose ar net stipriai pažengusiems, nėra uždarytos durys grįžti pas Dievą. Dievas laukia visų, visų vaikų Jam gaila, dėl visų vaikų Jam skauda širdį, o ypač dėl tų kurie eina nusikaltimų keliu tiesiai į pražūtį. Dievas laukia visų nenustojamai, laukia kada galės juos priglausti prie savo Širdies.

   • Ar kalbate apie verslininkų kontaktų klubo Lions, užsiimančio labdara, prezidento paskyrimą arkivyskupijos ekonomu, atsakingu už vyskupjos finansus?
    Man taip pat yra sunkiai suvokiamas toks paskyrimas.
    Ir nesuprantu ką jis reiškia, kas paskyrė, kas palaikė šį paskyrimą. Ar tai yra ženklas, kad mūsų bažnyčioje taip pat yra dvasininkų dalyvaujančių tokių klubų veikloje ir paskiriančių saviškius į atsakingas pareigas? Ar nebuvo kitų kvalifikuotų, tikinčių, išsilavinusių žmonių, tinkamų šioms pareigoms?

  • Gerb. Vardui klausimas: kokiais argumentais remiatės teikdamas, kad Lions klubo nariai yra švabomasonai? Tai gana sunkus kaltinimas, todėl norėčiau susipažinti su tikrai argumentuotais teiginiais.

 2. Togo Vyskupai yra principingi, atsispiriantys pasaulio kunigaikščio dvasiai, nesusiliejantys su ją, bei netylintys, nesuteikiantys tylaus pritarimo jai.
  Afrika iš tiesų yra stipriai dvasinga.

 3. „Didžiosios nacionalinės Togo ložės (Société nationale des phosphates du Togo) Didžiosios nacionalinės Togo ložės (Société nationale des phosphates du Togo) “ –> redakcija, Jūs gal išsiblaivykite pirm nei rašyti?
  Didžioji nacionalinė Togo ložė NĖRA ta pats, kad Togo nacionalinė fosfatų bendrovė, jeigu ką.
  Antra: yra reguliarieji (bendrystėje su Anglijos didž. ložė) ir nereguliarieji (bendrystėje su Prancūzijos didž. Orientu) mūrininkai. Pirmieji reikalauja išpažinti Aukščiausiąją būtybę, gerbia Šventąjį raštą, nedalyvauja politikoje. Antrieji nereikaluja išpažinti Aukščiausiąją būtybę ir dalyvauja politikoje.
  Bet gi vistiek – ar fosfatai, ar masonai…redakcijai vienas ir tas pats. Turbūt, Togas vienintelė šalis, kur pramoniniu būdu kasami ir eksportuojami masonai 😀

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte