REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

JAV valstiją Misisipę nusiaubė tornadas

ŠaltinisAFP-BNS

Per pietinę JAV Misisipės valstiją praūžus viską niokojusiam tornadui, sulyginusiam su žeme ištisus rajonus, žuvo mažiausiai 25 žmonės, o regionas ruošiasi ekstremaliam orui ir sekmadienį.

Vėlai penktadienį galinga audra, lydima perkūnijos ir smarkaus lietaus, per valstiją nusidriekė daugiau kaip 60 kilometrų, pakeliui nusiaubdama kelis miestus.

Misisipės nepaprastųjų situacijų valdymo agentūra nurodė, kad aukų skaičius padidėjo iki 25 žmonių, ir teigė, kad dar kelios dešimtys buvo sužeisti. Keturi žmonės, kurie buvo laikomi dingusiais be žinios, buvo rasti, pridūrė ji.

Roling Forko miestelyje, kuriame gyvena mažiau nei 2 000 žmonių, buvo nugriauta visa eilė namų ir pastatų, liko tik išsibarsčiusios nuolaužos. Buvo apversti automobiliai, išardytos tvoros ir išversti medžiai.

Sekmadienį JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) nurodė suteikti Misisipei federalinę pagalbą, kad būtų paremtos vietos atkūrimo pastangos.

Baltųjų rūmų pareiškime teigiama, kad lėšos bus skiriamos dotacijoms laikinam apgyvendinimui, būsto remontui ir mažų palūkanų paskoloms neapdrausto turto nuostoliams padengti.

Misisipėje be elektros energijos liko apie 4800 vartotojų, o kaimyninėje Alabamoje tamsoje skendėjo beveik 11 000 namų ir įmonių patalpų, pranešė svetainė poweroutage.us.

Sekmadienį Misisipėje ruošiamasi dar audringesniems orams, įskaitant smarkius vėjus ir krušą. Valstijos nepaprastųjų situacijų valdymo agentūra perspėjo, kad negalima atmesti ir tornadų tikimybės.

Vienoje Roling Forko techninės įrangos parduotuvėje dirbanti Patricia Perkins (Patrisija Perkins) naujienų agentūrai AFP sakė, kad beveik viskas miestelyje nušluota.

„Mano miesto nebėra“, – CNN sakė Šarkio apygardoje esančio Roling Forko meras Eldridge’as Walkeris (Eldridžas Volkeris).

CBS filialui WJTV jis sakė, kad jam pavykus išeiti iš namų, „tai, ką radome aplink, buvo vien griuvėsiai“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte