Sakartvelo prezidentė Europos parlamente kalbėjo apie krikščioniškas šaknis

Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili neseniai kalbėjo Europos Parlamente, primindama apie krikščioniškąsias Europos, taip pat ir Sakartvelo, kultūros šaknis. Ji taip pat paminėjo graikų-romėnų palikimą ir kalbėjo apie norą susijungti „su mūsų Europos šeima”.

Remdamasi tuo, prezidentė paminėjo savo šalies kovą prieš SSRS ir tikėjosi jos integracijos į ES, susiedama savo proeuropietišką ir atlantinę poziciją su noru pasipriešinti Rusijos įtakos sferai, primindama susirinkusiems apie Pietų Osetijos ir Abchazijos aneksiją.

Zurabišvili ypač gynė mintį, kad Sakartvelo narystė ES būtų naudinga Europos saugumo architektūrai, taip pat atvertų erdvę tolesniam bendradarbiavimui į Rytus.

Jos kalboje išryškėjo, kiek ideologinės ir kultūrinės lūžio linijos nesutampa su geopolitinėmis, taip pat kaip manoma, kad tokie projektai kaip ES yra plastiški iš išorės.

tikėjosi jos integracijos į ES, susiedama savo proeuropietišką ir atlantinę poziciją su noru pasipriešinti Rusijos įtakos sferai.

Tai išryškėjo ir Sakartvelo ministro pirmininko Iraklio Garibašvilio kalboje, kurią jis neseniai pasakė CPAC. I. Garibašvilis kalbėjo apie savo šalies siekį tapti ES nare, kalbėdamas apie Europą, kurioje gali išryškėti V. Orbano politinė orientacija.

Visuomenės nuomonei nusiteikus prieš politinį konsensusą Briuselyje, Europa vis dažniau priversta suvokti savo interesus atskirai nuo kitų didžiųjų valstybių interesų ir orientuotis vis sudėtingesnėje geopolitinėje erdvėje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Normalūs žmonės, vadovai, nepaveikti švabomasonų, supranta, kad visa mūsų kultūra, visos žmogaus teisės atsirado esant krikščioniškam požiūriui į žmogų.
    Ir tą atvirai pripažįsta ir ačiū šiems Vadovams už tiesą.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte