Prezidentas: vis dar esame Kovo 11-osios Lietuva

Lietuvai minint 31-ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines, prezidentas Gitanas Nausėda ragina gyventojus nestatyti „barikadų širdyse ir mintyse“, tiek kalbant apie kovą su pandemija, tiek diskutuojant apie opius žmogaus teisės ir bendrystės klausimus.

Sveikinimo kalboje prezidentas teigė, kad abiejose ginčo pusėse patyčių ir paniekos apraiškų yra per daug.

„Pandemija mus išvargino. Nepasitenkinimas braunasi į kiekvienus namus. Karštai svarstomi opūs žmogaus teisių ir visuomenės bendrystės klausimai. Labai gerai, kad tai vyksta, blogai – kaip tai vyksta. Šiandien paniekos ir patyčių apraiškų yra abiejose ginčo pusėse ir jų tik daugėja.“, – sakė G. Nausėda.

„Sustokime ir apsidairykime, juk nebėra jokių barikadų aplink. Kodėl statome barikadas savo širdyse ir mintyse? Ne to mus moko nesena praeitis, ne to mes turime siekti. Juk vis dar esame Kovo 11-osios Lietuva, stiprių kantrių ir atsakingų žmonių šalis“, – teigė šalies vadovas.

Jis Kovo 11-ąją vadino Lietuvos šaknimis, į kurias atsirėmę, pradėjome kurti laisvą gyvenimą bei akcentavo per daugiau nei tris dešimtmečius padarytą progresą.

„Šiandien matuodami bendromis jėgomis nueitą kelią, galime geriau įvertinti, kur esame ir kas mūsų laukia. Anksčiau svajojome grįžti į Vakarus – šiandien esame klestinčių, demokratinių Vakarų dalis“, – teigė šalies vadovas.

„Anksčiau ieškojome sąjungininkų ir saugumo garantų – šiandien patys kuriame NATO sėkmę. Anksčiau jautėmės įkalinti – šiandien patys sprendžiame savo likimą“, – pabrėžė jis.

„Juk vis dar esame Kovo 11-osios Lietuva – stiprių, kantrių ir atsakingų žmonių šalis. Tikinčių, kad pajėgs viską ištverti vardan savo vaikų, vardan mylimos Tėvynės ateities“, – savo sveikinimą užbaigė Lietuvos Respublikos prezidentas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte