Mantas Macikas. Kūju per mūsų istoriją

Dabartinės valdančiosios daugumos veiksmai susiję su Genocido centro vadovo dr. Ado Jakubausko politiniu persekiojimu ir grasinimu pašalinti iš pareigų reikalauja išsamaus VSD vertinimo.

Man, kaip Vašingtone dirbusiam su nacionalinio saugumo, gynybos ir dezinformacijos tiriamąja veikla, susirūpinimą kelia klausimas: ar šiuo metu valdančiųjų vykdomi veiksmai susiję su istorijos politika nėra antivalstybiniai?

Seimo valdyba kritikuoja LGGRTC direktoriaus Ado Jakubausko teisę formuoti įstaigos tyrimų gaires, stengiantis atkreipti dėmesį į tai, kad instituto misija yra ne tik įgyvendinti istorinius tyrimus, tačiau ir tų tyrimų pagalba apginti Lietuvą nuo viešai platinamo priešiškų valstybių šmeižto apie 1941 m. birželio sukilimą ir partizanus.

Pasak VSD vadovo D. Jauniškio, tokios nacionalinio saugumo grėsmės kaip bandymai perrašyti Lietuvos istorijos politiką kyla ne tik iš išorės, bet ir iš valstybės viduje veikiančių asmenų: “Žvelgiant iš žvalgybos perspektyvos, grėsme Lietuvos Respublikai ir jos nacionaliniam saugumui tai tampa tuomet, kai šia trapia situacija nori pasinaudoti konkretūs subjektai ir subjektai iš išorės ar veikėjai valstybės viduje.”

Ypač TS-LKD partijai priklausančių Seimo narių pritarimas istorijos perrašinėjimui ir solidarizacija su Lietuvos istoriją kūjais daužančių antivalstybinių elementų veikla, įgyvendina ilgus metus Kremliaus vykdytą Lietuvos istorijos naikinimo politiką.

Stebint viešąją erdvę, valdantiesiems netinka dabartinis centro vadovas, o jo vietą turėtų užimti kitas centro vadovo posto siekiantis Vilniaus Universiteto dėstytojas Nerijus Šepetys. Šis laisvės kovotojų juodinimu pagarsėjęs istorikas kartu su R. Vanagaite ir kitais Kremliui naudingais veikėjais dalyvauja antivalstybinėje kampanijoje vadinančioje lietuvius “žydšaudžiais”.

Katalikų bažnyčios kronikos leidėjai ir iškilūs rezistentai, kurių dėka 1990 m. buvo iškovota nepriklausomybė, dabartinį bandymą politiškai susidoroti su LGGRTC vadovu Adu Jakubausku vertina neigiamai ir įspėja visuomenę, jog šalyje bręsta grėsmingi pokyčiai. Taip pat, verčia užduoti klausimą, kodėl TS-LKD turėjusi tokį didelį pasitikėjimo kreditą ir pagarbą tarp politinių kalinių ir tremtinių, tapo partija primenančia tą, kuriai iki Nepriklausomybės pradžios priklausė Algirdas Mykolas Brazauskas Lietuvos trispalvę pavadinęs skuduru.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Paremdama tautinio lietuvių identiteto silpninimo politiką, TS-LKD griauna savo pačios identitetą. Įdomu kodėl? Juk užtenka tik palyginti TS dešimtame dešimtmetyje ir dabar – jos skiriasi kardinaliai.

  2. MANO NUOMONĖ YRA TOKIA: MŪSŲ LAIKŲ POLITIKAI IR MOKSLININKAI NUKRYPO NUO PAGRINDINĖS MŪSŲ LAIKŲ PASAULINES PROBLEMOS – NUO PAGRINDINIŲ PROBLEMŲ PLANĖTOJE PAŽINIMO?I
    O TOS PROBLEMOS – TAI KLIMATO KAITA, ATEITIES PAŽINIMAS?I KUR EINAMA? KAS VYKS ATEITYJE?
    PASIRODO, JOG VISA TAI JAU YRA ŽINOMA! NET PARAŠYTOS KNYGOS :
    – „PERKŪNAS“ , „PER PRAEITĮ Į ATEITĮ“: „PAŽADINTA PRAEITIS“. „PRAEITIS IR ATEITIS“, „PRAREGĖJIMAS“, „TVANAI DIEVAI CIVILIZACIJOS“. PASTAROJOJE KNYGOJE net ĮMINTAS „ŠUMERŲ KARALIŲ SĄRAŠAS“ KURIAM JAU PER 450 000 metų! IMKITE IR SKAITYKITE!

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis