Mafijos nužudytas teisėjas italas Rosario Livatino paskelbtas palaimintuoju

ŠaltinisAFP-BNS

Italijoje sekmadienį dar vienu žingsniu priartėta prie beveik prieš tris dešimtmečius Sicilijos mafijos nužudyto teisėjo paskelbimo šventuoju.

Popierius Jonas Paulius II 1990 metų rugsėjo 21 d. sušaudytą 38 metų teisėją Rosario Livatino (Rosarijų Livatiną) paskelbė kankiniu. Sekmadienį per mišias vietos katedroje Agridžente, Sicilijos mieste, kur jis buvo nužudytas, jis buvo beatifikuotas.

Teisėjas Rosario Livatino / „Twitter nuotr.

Relikvijorius su krauju aptaškytais teisėjo marškiniais buvo padėtas katedroje, o jis pats buvo paskelbtas palaimintuoju. Tuo metu Vatikane popiežius Pranciškus pagerbė šio „kankinio už teisingumą ir tikėjimą“ atminimą.

„Tarnaudamas bendram gėriui kaip pavyzdinis teisėjas, kuris niekada nepasidavė korupcijai, jis siekė teisti, kad žmogus išpirktų kaltę, o ne būtų pasmerktas“, – per maldą „Regina Coeli“ sakė pontifikas.

Kasdien prieš eidamas į teismą R. Livatino melsdavosi bažnyčioje. Jis dirbo prie didelio masto kovos su mafija bylos ir netrukus turėjo pradėti naują teismo procesą, kai buvo nužudytas. Jo kūnas buvo rastas pakelėje netoli jo namų. Teisėjas atsisakė bet kokios apsaugos.

Vėliau buvo nustatyta, kad ant daugelio jo užrašų buvo uždaras STD (sub tutela Dei), kas lotyniškai reiškia „saugant Viešpačiui“. Tokį užrašą teisėjai Viduramžiais naudojo prieš priimdami sprendimus.

Iš užrašų taip pat matyti, kad jis prašydavo Dievo atleidimo už grėsmę, kurią jo darbas kėlė jo tėvams.

Dviems R. Livatino nužudžiusiems vyrams buvo skirtos kalėjimo iki gyvos galvos bausmės.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis