REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Neapolyje suskystėjo šv. Januarijaus kraujas

ŠaltinisCNA

Kaip ir kasmet, rugsėjo 19-ąją, Bažnyčios liturginis kalendorius Italijoje, ypač Neapolio mieste, minėjo čia nepaprastai gerbiamą šventąjį Januarijų. Kaip pranešama, jo kraujas vėl suskystėjo pirmadienį per šv. Mišias Neapolyje, kur arkivyskupas griežtai pasmerkė miesto „vėžinę mafijos kultūrą”.

Neapolio Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų katedroje į miesto globėjo šventojo Januarijaus, itališkai vadinamo San Gennaro (San Dženaro), šventę susirinko daugiau kaip 2 000 žmonių. Manoma, kad vyskupas buvo nukankintas per krikščionių persekiojimą, kurį vykdė imperatorius Dioklecianas.

Neapolio arkivyskupas Domenico Battaglia (Domenikas Batalja) Neapolio katedroje laikė ampulę su III a. šventojo kankinio kraujo relikvija ir šūksniais bei plojimais visiems rodė, kad kraujas suskystėjo.

„Šiandien vyskupo Januarijaus kraujo, pralieto už Kristų ir jo brolius, ženklas mums sako, kad gėris, grožis ir teisingumas yra ir visada nugalės”, – sakė arkivyskupas.

Neapoliečiai sako, kad kraujo neskystėjimas reiškia karą, badą, ligas ar kitas nelaimes. Paprastai stebuklas įvyksta iki trijų kartų per metus: rugsėjo 19 d., šventojo šventės dieną, pirmąjį gegužės šeštadienį ir gruodžio 16 d., per 1631 m. Vezuvijaus išsiveržimo metines.

Arkivyskupas tęsė: „Štai prasmė šio kraujo, kuris, susivienijęs su Kristaus ir visų laikų ir vietų kankinių pralietu krauju, yra gyvas liudijimas, kad meilė visada nugali.”

Homilijoje Neapolio arkivyskupas perspėjo, kad miesto šventojo gerbimas nebūtų sumenkintas iki paprasto prietaringumo.

„Mažai svarbu, mano broliai ir seserys, ar kraujas suskystėja, ar ne; niekada nesumenkinkite šios šventės iki orakulo, su kuriuo reikia pasitarti”, – sakė D. Battaglia.

„Patikėkite, iš tiesų Viešpačiu, ko mūsų vyskupas ir kankinys Januarijus mūsų primygtinai prašo, kad kasdien įsipareigotume viską daryti su meile”, – pridūrė jis.

D. Battaglia taip pat pabrėžė, kad reikia kovoti su pietų Italijos miesto „mafijos kultūra”. Jis teigė, kad „vėžinė Komora, mafijos kultūros blogis, skurdas švietimo srityje ir nedarbas” yra tarsi maras Neapolio jaunimui, dažnai verčiantis jį emigruoti.

Arkivyskupas paragino katalikus prisidėti prie jo pernai Neapolyje pradėto įgyvendinti „švietimo pakto”, kurio tikslas – suteikti jaunimui konstruktyvias galimybes, kol jis dar neįsitraukė į organizuotą nusikalstamumą.

„Neapolio gyventojai, jūsų gebėjimas mylėti daro jus nuostabius, o sėmimasis iš meilės šaltinio, kuris yra pats Kristus, gali padaryti jus dar nuostabesnius; nebijokite juo sekti ir šlovinti Viešpatį už tai, ką jis nuveiks jumyse, jūsų mažyliuose, tarp vargšų, dėl tų, kurie sėdi visuomenės paraštėse”, – sakė D. Battaglia.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

10 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte