Kijevo Pečoros lauros vienuoliams pateiktas ultimatumas išsikraustyti, vienuoliai nesitraukia

ŠaltinisLAIKMETIS

Kovo 28 d. Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios Kijevo Pečoros lauros vienuolyno adresu gautas laiškas, kuriuo vienuolynas informuojamas, kad kovo 30 d. pradės veikti Lauros turto priėmimo ir perdavimo komisija.

Dokumento tekste teigiama, kad „remiantis 2023 03 10 įspėjimu, Rezervato ir vienuolyno sutartis laikoma vienašališkai nutraukta. Kultūros ir informacijos politikos ministerijos sudaryta komisija dėl turto perėmimo valstybės nuosavybėn pradės darbą 2023 m. kovo 30 d.“

Rezervatas pabrėžia „būtinybę atlaisvinti patalpas, kad būtų galima atlikti pagal 2013 m. liepos 19 d. sutartį Nr. 2 perduotų pastatų ir įrenginių priėmimo – perdavimo procedūrą ir visapusiškai palengvinti Komisijos darbą pagal teisės aktų reikalavimus.“

Pagal dokumento tekstą nuo kovo 30 d. „vienuolių asmeninių daiktų ir vienuolyno turto išvežimas bus draudžiamas“. Vienuolynas įspėjamas „dėl atsakomybės pagal Ukrainos baudžiamojo kodekso 191 straipsnio I dalį už svetimo turto, kuris buvo patikėtas asmeniui arba buvo jo žinioje, iššvaistymą, atsisakius atlaisvinti patalpas ir trukdant Komisijos darbui“.

Vienuoliai trauktis nežada

Tuo tarpu Kijevo Pečoros lauros vyresnysis metropolitas Paulius (Lebedis) sakė, kad pareiškimas, kuriame jis brolių vardu prašė leisti vienuoliams ir tikintiesiems švęsti Velykas vienuolyne, liko be atsako.

„Tačiau neseniai manęs vėl buvo paprašyta įvykdyti sąmokslą prieš Bažnyčią, bet tvirtai atsakiau, kad to nebus. Tada vienas iš ten buvusių žmonių pasakė rezervato direktoriui: ‚Vadinasi, neverta kultūros ministrui duoti sutikimo, kad vienuoliai liktų Lauroje dar pusantro mėnesio‘, – pasakojo vienuolis.

Jis teigia, kad valdžia daro spaudimą teisėjams, dėl to trečiasis teisėjas nusišalina nuo bylos, kurią pateikė advokatai, siekdami užkirsti kelią vienuolių iškeldinimui iš Lauros. Dėl to metropolitas Paulius kreipėsi į valdžios institucijas, prašydamas nutraukti spaudimą teismui ir tikintiesiems.

„Tikėjimo klausimais negali būti jokių kompromisų. Mes stovėsime iki galo, įstatymas yra mūsų pusėje“, – sakė brolijos vyresnysis.

Rado prorusiškos literatūros

Pretekstas iškelti vienuolius atsirado, kai Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) praėjusių metų lapkritį surengė reidą garsiame istoriniame Kijevo ortodoksų vienuolyne, dėl įtariamos Rusijos agentų veiklos.

SBU pranešė, kad per surengtą reidą vienuolyne konfiskavo „prorusiškos literatūros“.

Į pietus nuo sostinės centro esanti XI amžiaus Kijevo Pečorų laura, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, yra Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atšakos, anksčiau buvusios Maskvos jurisdikcijoje, centras. Ten gaminama mira, kuri ortodoksijoje yra savarankiškos Bažnyčios ženklas.

Ryšius su Rusija Bažnyčia nutraukė netrukus po rusų kariuomenės invazijos į Ukrainą.

SBU pranešime buvo sakoma, kad „kontržvalgybinių priemonių“ imtasi siekiant „atremti ardomąją Rusijos saugumo tarnybų veiklą Ukrainoje“.

Kijevas siekė „užkirsti kelią tam, kad Laura būtų naudojamasi kaip „rusų pasaulio“ centru“, ir užtikrinti, kad šiame objekte nesislapstytų „sabotažo ir žvalgybos grupės“, nebūtų saugomi ginklai, nurodė SBU.

Ortodoksų Bažnyčia Ukrainoje prašo valdžios leisti perimti Laurą

Kovo 28 d., Kijeve vykęs Ortodoksų Bažnyčios Ukrainoje (Konstantinopolio patriarchato) Šventasis sinodas pritarė metropolito Epifanijaus pozicijai, išsakytai 2023 m. kovo 18 d. kreipimesi į Kijevo Pečorsko lauros brolius ir visuomenę.

Sinodas paragino Lauros vienuolius jungtis į Vietinės Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios glėbį.

Sinodo nariai pažymi, kad pritaria vyriausybės sprendimui nutraukti sutartį, pagal kurią Maskvos patriarchato Ukrainoje struktūros naudojosi dalimi Kijevo Pečorsko lauros Šventojo Užmigimo komplekso, kartu manydami, kad būtina išsaugoti vienuolinį gyvenimą ir dieviškųjų apeigų tęstinumą Lauroje.

Šventasis sinodas prašo vyriausybės suteikti jiems patalpas Šventojo Užmigimo Kijevo Pečorsko lauros komplekso teritorijoje vienuoliškam gyvenimui, liturginei ir kitai religinei veiklai organizuoti.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

  1. Turit galvoje, kad reikia išdraskyti vienuolynus, ar kaip? Keistai skamba ir nekvepia nei priešo, nei artimo, nei tuo labiau Dievo meile, gerbiami broliai katalikai. O gal čia rašinėja priešingos pakraipos atstovai?

  2. steigia Bažnyčios “filialus“ — pagal pasaulio kunigaikštį…. Teisėta ? Bažnyčia atskirta nuo valstybės–tegul patys vienuoliai ,kunigai aiškinasi ,sprendžia ,kad ir susimuša…Juk parašyta .kad “nebėra nei graiko nei žydo“

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte