Kauno arkivysk. emeritas Lionginas Virbalas apie M.A.M.A apdovanojimus pandeminio suvaržymo metu ir kitų žinomų žmonių komentarai

Kauno arkivyskupas emeritas Lionginas Virbalas nusprendė netylėti apie visuomenę supykdžiusius apdovanojimus. Nors šeštadienio vakarą vykę MAMA apdovanojimai galėjo būti traktuoti kaip televizijos laidos filmavimas, tačiau tai rodo apatišką požiūrį į karantino suvaržymus, akivyskupui antrina ir Sveikatos apsaugos (SAM) ministerija. Taip pat šia tema pasisakė ir ministras Arūnas Dulkys, Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė bei daugelis kitų žinomų žmonių.

Savo feisbuko paskyroje arkivyskupas L. Virbalas neslėpdamas nusivylimo rašė: „Kai palygini… 2021 m. sausio mėnuo: Lietuvos vyskupų konferencija paskelbė, kad nuo sausio 11 d. atnaujins viešas pamaldas su tikinčiaisiais. Ji žada, kad bažnyčioje vienam žmogui teks NE MAŽIAU KAIP 10 KVADRATINIŲ METRŲ, bus išlaikomas DVIEJŲ METRŲ ATSTUMAS tarp žmonių, jie PRIVALĖS DĖVĖTI KAUKES. Reakcija: TV3 Bažnyčios sprendimą rengti pamaldas vadina absurdišku. Saugirdas Vaitulionis: „Bažnyčia eilinį kartą parodė, kad visiškai neturi moralės‟. Aistis Mickevičius: „Apskritai keistai atrodo tokie siūlymai iš jų pusės, kai jie prasilenkia su situacijos realybe ir Vyriausybės nutarimais“. Ir t.t. ir t.t. Žr. Eimutis Kvoščiauskas, Vaidotas Baumila, Andrius Užkalnis ir kt“ (netaisyta – red. pastaba). Šiam nusivylimui pritarė ir daugelis arkivyskupo sekėjų.

2021-03-27, Šeštadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo dešimtieji, jubiliejiniai M.A.M.A muzikos apdovanojimai, kurių metų išdalinta 16 statulėlių. Renginys supykdė visuomenę, kuri pandeminio suvaržymo metu turi laikytis griežtų nurodymų / BNS nuotr.

Ministro Arūno Dulkio teigimu, pandemijos metu ir esant emociniam spaudimui, atsakomybės našta reikia dalytis.

„Kiekvienas atskiras žmogus nėra atsakingas už kito neatsakingumą, bet kiekvienas galime pasikliauti savo asmenine atsakomybe. Kiekvienas galime „zuikiauti“ arba būti pirmas, kuris prisiima atsakomybę. Už ką jautėsi atsakingi vakarykščio renginio dalyviai, tai yra klausimas jiems“, – BNS ministro poziciją perdavė jo atstovė Aistė Šuksta.

Pasak jos, karantino metu renginiai vykti negali, tačiau tikėtina, jog MAMA apdovanojimai buvo traktuojami kaip televizijos laidos filmavimas, o tai nėra uždrausta. 

„Tikėtina, kad organizatoriai pasirūpino ar leidimu, arba sutraktavo tą kaip televizijos laidos filmavimą, o televizijos laidų filmavimai nėra uždrausti. Tačiau kalbame labiau apie moralinį foną, kai susirenka daugybė žymių Lietuvos žmonių, kurie daro įtaką kitų žmonių matymui, mąstymui ir tikriausiai kiekvienas turime per savo prizmę įsivertinti, ar tai laikyti atsakingu elgesiu ar neatsakingu. Čia labiau apie tai, kai kiti vieni laikosi suvaržymų, kad apsaugotų vieni kitus, kiti pademonstruoja apatiją“, – teigė SAM atstovė.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigė, jog visi, pažeidę karantino režimo reikalavimus, turės prisiimti atsakomybę. Anot jos, kyla klausimų, ar tokio masto renginiai apskritai turėtų vykti. 

„Judėjimo ribojimai, kurie yra laikina ir būtina priemonė siekiant sumažinti kontaktus, turi galioti visiems. Išimtys taikomos tik tos, kurios numatytos Vyriausybės nutarimu. Kitų išimčių negali būti. Visi, pažeidę karantino režimo reikalavimus, turės prisiimti atsakomybę. O supratimo ir jautrumo kitų visuomenės narių atžvilgiu tikrai norėtųsi daugiau“, – feisbuke rašė ministrė. 

Renginio organizatorius, asociacijos „Metų muzikos apdovanojimai“ pirmininkas Martynas Tyla situacijos nekomentavo, tą žadėjo padaryti pirmadienį. 

„Viskas puiku, sekmadienis, ir oficialiai mes rytoj išeisime su viskuo. Duodame žmonėms pasisakyti, tegul išsako savo nuomonę“, – BNS sakė M. Tyla.

Dėl Kauno Žalgirio arenoje vykusio MAMA apdovanojimų renginio galimų pažeidimų Kauno policija sulaukė apie 30 pranešimų, ji aiškinasi situaciją.

Žalgirio arenoje renginys vyko be žiūrovų, jo organizatoriai skelbė, kad visiems dalyviams prieš renginį buvo atlikti COVID-19 testai, tačiau viešojoje erdvėje kilo pasipiktinimas, jog nesilaikoma karantino taisyklių, nedėvima kaukių, nėra saugių atstumų. Kai kurie renginį pavadino „puota maro metu“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. tai jiems teks susimoketi uz vakareli po 500 eu baudos ? ar ne tiek gavo baudos, tėvas nuvežęs dukrą į darbą Kaune ir nei neišlipęs iš savo automobilio arba kaip žmogelis einantis lauko keliuku? kažkaip nesitiki, Bilotaitė blefuoja 🙂

  2. juokingiausia, kai jauna mergaitė, irgi prisilietusi prie to vakarėlio, aiškino man, jog tai laida pandemijos uždarytiems žmonėms. Na, kad jie turėtų ką žiūrėti. Tačiau kodėl pandemijos uždarytiems žmonėms tokiu pat būdu nesukurta laida Teatro dienai, ji paaiškinti atsisakė….

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis