G. Nausėda išbraukė vaikus tvirkinusį JAV ekspolitiką D. Hastertą iš apdovanotųjų sąrašo

ŠaltinisBNS

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį išbraukė vaikus tvirkinusį buvusį Jungtinių Valstijų Atstovų Rūmų pirmininką Dennisą Hastertą (Denisą Hastertą) iš apdovanotųjų sąrašo, pranešė Prezidentūra.

D. Hastertas 2001 metais buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino pirmojo laipsnio ordinu. Tais pačiais metais politikui suteiktas sostinės garbės piliečio vardas.

Pastarąjį įvertinimą Vilniaus savivaldybės taryba svarstys atimti vasario pradžioje.

Prezidentas dekretą pasirašė po antradienį Valstybės apdovanojimų tarybos pateiktos išvados.

Tuo pačiu G. Nausėdos dekretu D. Hastertas įpareigotas grąžinti ordiną ir apdovanojimo dokumentus Lietuvos valstybės ordinų kancleriui.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino pirmojo laipsnio ordinas ir Vilniaus garbės piliečio vardas buvusiam politikui skirtas už nuoseklų Lietuvos narystės NATO rėmimą.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino pirmojo laipsnio ordinas ir Vilniaus garbės piliečio vardas buvusiam politikui skirtas už nuoseklų Lietuvos narystės NATO rėmimą

Vis dėlto 2016-aisiais D. Hastertas buvo nuteistas 15 mėnesių kalėti bankinio sukčiavimo byloje, susijusioje su atsilyginimu už tylėjimą dėl seksualinio išnaudojimo.

Buvęs JAV Atstovų Rūmų pirmininkas prisipažino, kad nuo 7-ojo dešimtmečio iki 9-ojo dešimtmečio pradžios, dar iki savo karjeros Kongrese, jis seksualiai išnaudojo berniukus, kai dirbo mokytoju ir imtynių treneriu Jorkvilio mokykloje Ilinojuje.

Politikas Atstovų Rūmų pirmininko pareigas ėjo nuo 1999-ųjų iki 2007-ųjų. Tuo metu jis laikytas santūriu, maloniu politiku, padėjusiu JAV Kongresui pereinamuoju laikotarpiu po jo pirmtako Newto Gingricho (Niuto Gingričo) pirmininkavimo.

D. Hastertas atsistatydino iš Kongreso įtartas pro pirštus žiūrėjęs į skandalą, kilusį dėl to, kad kitas buvęs Atstovų Rūmų narys, Markas Foley (Markas Folis), siuntinėjo seksualiai atviras ar dviprasmiškas žinutes į paauglių puslapius.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Ar nereikėtų ta pačia proga prisiminti ir TS-LKD politikų užgesintų ir neužgęsintų skandaliukų čia, Lietuvoje:

    -2018 m. M. Majausko, kaltinto už lytinius santykius su moksleivėmis;
    -2011 m. G. Gaižausko nuteisto už mažamečių tvirkinimą. (Utenos savivaldybė)
    -2015 m. L. Slušnio, kuris savo darbe gerai žinodamas apie Švėkšnos spec. ugdymo centre vykdomus sistemingus seksualinius nusikaltimus, juos slėpė. Tuomet prokurorų profsąjungos atstovas jo elgesį įvertino kaip nesuvokiamą ir amoralų….

    Ar ne tiesa, kad yra ko pasižvalgyt ir po mūsų kiemą?

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte