Arkivyskupas K. Kėvalas sielovados centrus paragino glaudžiau bendradarbiauti su parapijomis ir dekanatais

Sausio 24 d. arkivyskupijos kurijoje į KASK (Kauno arkivyskupijos sielovados komandos) posėdį drauge su arkivyskupu Kęstučiu Kėvalu, kurijos Sielovados skyriaus vadove Vaida Spangelevičiūte-Kneižiene, arkivyskupijos ekonomu Kęstučiu Patašiumi susirinko pagrindinių kurijos institucijų vadovai.

Susitikimo metu buvo aptarti šių metų sielovados centrų ir sričių planai, kaip ketinama plėsti bendradarbiavimą su parapijomis bei dekanatų centrais veikiant drauge bei įgalinant jų pačių veiklą.

Kauno arkivyskupijos Carito vadovas Arūnas Kučikas pasidžiaugė įdarbintais bendradarbiais kai kuriuose dekanatuose, glaudesniais ryšiais tarp vietų (parapijų) bendruomenių ir savivaldos (seniūnijų). Tęsiasi Kauno parapijų Carito tapatybės paieškos.

Arkivyskupijos Caritas tęs ir specialiuosius projektus (pvz., nuteistųjų reintegracijos, pagalbos benamystę patiriantiems, vaikų dienos centrų akreditacijos).

Sudominti, ugdyti, įtraukti – tokia kryptimi veiklą planuoja Šeimos centras. Pasak vadovės Jūratės Lenkuvienės, Sužadėtinių rengimas vyksta mažose grupėse parapijose, siekiama, kad jas labiau rinktųsi, nei srautines paskaitas.

Tęsiami sužadėtinių rengėjų mokymai, ugdomieji seminarai, pagalbos šeimai įvairios programos (viena jų Lietuvos šeimos centro parengta „Keliauti drauge“ programa). Dekanatuose darbuojasi savanoriai, vyksta parapijų šeimos sekcijų potencialių vadovų paieška, mokymai.

Tikybos mokymą bei katechezę koordinuojantis Katechetikos centras, pasak jo vadovės ses. Benediktos Aistės Cylikaitės, praeitą pusmetį telkėsi į žmogiškuosius išteklius, komunikaciją. „Katechezės impulsų“ susitikimuose siekiama įgalinti katechetus parapijose.

Į pagalbą ugdytojams pasitelkiamas perdegimo prevencijos seminaras. Bus rengiami Gavėnios maldos vakarai dekanatų centruose, rekolekcijos Šiluvoje. Pradėtas seminarų ciklas darbui pagal atnaujintas tikybos mokymo programas.

Jaunimo centro veiklą pristatęs vadovas Andrius Kilius pasidalijo, kaip įgalina jaunimo lyderius parapijose – per savanorystę, lyderių konferenciją, Alfa kursą, Kairos rekolekcijas, planuojamą dekanatų sutvirtinamųjų „Užtvirtink“ ir kt. Tęsiami projektai – kelionė į Pasaulio jaunimo dienas, stovykla „Esi vertas“ ir kt.

Neseniai dirbti pradėjusi Kristina Dapkutė, VDU akademinės sielovados koordinatorė, pasidžiaugė bendradarbiavimu su pašaukimų sielovada. Sėkmingai vyksta AlfaSamuelio kursai. Gerėja komunikacija su bendruomenėmis kelių universitetų viduje.

Pašaukimų sielovados koordinatorė ses. Loreta Armalytė akcentavo pastoraciją kartu – tai šios srities veiklos pagrindas. Numato Gavėnios akciją „Stipriau už neabejingumą“, kartu skleidžiant žinią apie Dievo tarnaites Adelę Dirsytę ir Eleną Spirgevičiūtę. Tradiciškai vyks Pašaukimų savaitė ir kt.

Mantas Kuraitis, vadovaujantis Jono Pauliaus II piligrimų centrui, pasidžiaugė galimybė po karantino vėl organizuoti keliones. Numatomas „Vaikinų savaitgalis“, kelionės į Romą, Šventąją Žemę, Taizé, Gyvosios piligrimystės žygiai Šiluvoje, piligrimystės į atlaidus Lietuvoje ir, žinoma, išvyka į Pasaulio jaunimo dienas Lisabonoje – šie ir kiti renginiai ženklins šių metų Jono Pauliaus II piligrimų centro veiklą.

Apibendrindamas arkivyskupas Kęstutis Kėvalas paragino sielovados centrus dar glaudžiau bendradarbiauti su parapijomis ir dekanatais.

Institucijų „testas“ ir turėtų būti, kiek jų veikla pasitarnauja parapijų bendruomenėms, kaip būtų galima veikti plačiau, dekanatų centruose, neapsiribojant Kauno miestu. Institucijos veiklos rezultatas priklauso ir nuo informacijos sklaidos, ir nuo sinergijos – pasak ganytojo, šitaip veikiant galima laimėti daugiau žmonių. Lūkestį sustiprinti bendruomenes, patiems prisistatyti turėtų atliepti ir planuojamos Palaiminimų dienos dekanatuose, pirmoji jų numatyta jau šį pavasarį.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

6 KOMENTARAI

 1. mokslas apie namų ūkį.
  sielų vadyba – mokslas apie vadybą.
  namų ūkio vadyba ir yra ta sinergija apie kurią norėjo pasisakyti ganytojas.
  pasisakė.
  Ačiū už mūsų visų ganymą ir valdymą pagal minėtus modelius. Dieve laimink ❤️

 2. viskas priklauso nuo parapijų klebonų, kurių dauguma gyvena savo gyvenimu, nereziduoja ir jiems apsikrauti dar kažkokiais centrais, renginiais ir pan dalykais yra perteklinis rūpestis. Tad geriausiu atveju kažką(vikarą, parapijietį) deleguoja bendravimui ir derinimui, eiliniu atveju deda į krūmus.

  • tuose krūmuose ir tęsiasi „Kauno parapijų Carito tapatybės paieškos“. Proces v shokoladie taip sakant ir visi trykšta džiaugsmu menanoje bendrystėje.

 3. Gražios nuotraukos. Stori vokai, išmintingi pritarimai. Užvažiuojam į parapiją aukų mišių rinkliavų. Grįžtam į savo verslus auginam vaikus mylim jų mamytes. A tep arkivyskupas? A tep šaras bosas simonas kazas mikyta trečioks efka? Būtų faina. Deja laivas skęsta.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte