Buvusi Prancūzijos sveikatos apsaugos ministrė Agnes Buzyn kaltinama netinkamai valdžiusi COVID-19 krizę

ŠaltinisAFP-BNS

Buvusiai prancūzų sveikatos apsaugos ministrei Agnes Buzyn (Anjez Buzin) penktadienį buvo pareikšti kaltinimai dėl to, kaip pernai sprendė COVID-19 krizę, specialiajam teismui Paryžiuje padarius išvadą, kad yra pagrindas jos baudžiamajam persekiojimui.

A. Buzyn sulaukė kaltinimo „sukėlus pavojų kitų gyvybėms“, pranešė Respublikos Teisingumo Teismo (CRJ), nagrinėjančio ministrų netinkamo elgesio atvejus, prokuroras. Visgi antras jai grėsęs kaltinimas „nesugebėjimu sustabdyti nelaimės“ pareikštas nebuvo.

Buvusi gydytoja, kuri galės apskųsti kaltinimą, penktadienį dalyvavo teismo posėdyje ir sakė, kad džiaugiasi „puikia proga man pasiaiškinti ir išaiškinti tiesą“.

Ji sakė, kad neleis „diskredituoti vyriausybės veiksmų ar mano kaip ministrės veiksmų, kai mes tiek daug padarėme, kad parengtume savo šalį vis dar besitęsiančiai pasaulinei sveikatos krizei“.

A. Buzyn, Sveikatos apsaugos ministerijos vadovo postą palikusi pernai vasarį, kelios savaitės po to, kai Prancūzijoje buvo patvirtinti pirmi COVID-19 atvejai, sulaukė kritikos ir pašaipų dėl savo pirmųjų pareiškimų apie pandemiją.

2020-ųjų sausį ji sakė, kad „praktiškai nėra rizikos“, kad šalį iš Kinijos Uhano miesto, kur prasidėjo protrūkis, pasieks COVID-19, o vėliau pareiškė, kad „koronaviruso plitimo tarp gyventojų rizika yra labai maža“.

Praėjus mėnesiui, palikdama ministeriją dėl noro tapti Paryžiaus mere, A. Buzyn tvirtino, kad „cunamis dar ateis“, o tai akivaizdžiai prieštaravo jos ankstesniems pareiškimams.

Buvusi Prancūzijos sveikatos apsaugos ministrė Agnes Buzyn / Twitter nuotr.

Vėžio ir transplantacijos specialistė A. Buzyn vėliau parlamentinio tyrimo metu pasakė, kad dar 2020-ųjų sausį ji įspėjo prezidentą ir tuometinį ministrą pirmininką Edouard’ą Philippe’ą (Eduarą Filipą) apie potencialius COVID-19 pavojus.

CRJ buvo įkurtas 1993 metais, siekiant surasti būdą patraukti ministrus baudžiamojon atsakomybėn, nes manyta, kad Prancūzijos ministrų kabineto nariai galėdavo išvengti teisinių nuobaudų už savo netinkamus veiksmus einant pareigas.

Kai kurie kritikai šį teismą kaltina esant pernelyg lėtu ir atlaidžiu, o A. Buzyn gynėjai mano, kad tyrimas yra nesąžiningas ir gali atgrasyti kitus žmones nuo įsitraukimo į politiką.

Šiame tyrime be A. Buzyn figūruoja buvęs premjeras E. Philippe’as ir dabartinis sveikatos apsaugos ministras Olivier Veranas (Olivjė Veranas).

A. Buzyn pasitraukė iš politikos ir sausį prisijungė prie Pasaulio sveikatos organizacijos generalinio direktoriaus Tedroso Adhanomo Ghebreyesuso (Tedroso Adhanomo Gebrejesuso), kuris taip pat buvo kritikuojamas dėl reagavimo į pandemiją, komandos. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis