Lietuvos šeimų sąjūdžio mitingas buvo gausus ir taikus (papildymai, nuotraukos, transliacija)

Papildyta 15.17 Baigiantis renginiui jo organizatoriai kalbėjo apie visuotinio streiko galimybę, kuri yra svarstoma. Taip pat paragino dalyvius išsiskirstyti taikiai. Mitingo pabaigoje tradiciškai nuskambėjo R. Dambrausko daina.

Papildyta 14.54 Renginys eina į pabaigą. Bendroje maldoje dalyvauja kun. R. Grigas bei renginio dalyviai.

Papildyta 14.14 Policijos teigimu, renginyje sulaikyti du asmenys. Vienas jų turėjo pirotechnikos. Pareigūnai aiškinasi situaciją. Daugiau didesnių incidentų nefiksuota. Policija taip pat paragino renginio organizatorius baigti mitingą sutartu laiku. Renginio organizatoriai viešai išsakė priekaištus, kad į renginį neleidžiama atvykti daliai norinčių jame dalyvauti – pasak jų, žmonės neįleidžiami į Vilnių.

Papildyta 13.07 Renginyje kalbėjęs disidentas, kunigas Robertas Grigas įsitikinęs, kad prezidentas turi paskelbti pirmalaikius rinkimus.

Mitingas Katedros aikštėje Vilniuje / Laikmetis.lt nuotr.

Papildyta 12.02 Policijos pareigūnų teigimu, į mitingą atvyko apie 4,5 tūkst. žmonių. Incidentų per renginį kol kas nefiksuota.

Papildyta 11.51 Renginio dalyvius sveikina Lenkų rinkimų akcijos atstovė Beata Petkevič. Pasak jos, pasipriešinimas tironijai turi būti nuolatinis.

Papildyta 14.10 Renginyje kalba mokslininkai – istorikai, filosofai. Mokslų daktarės Nidos Vasiliauskaitės kalba sulaukė didelio klausytojų palaikymo.

Papildyta 11.48 Skelbiama, kad mitinge dalyvauja apie trys tūkstančiai žmonių, tačiau jų skaičius dar auga.

Mitingą organizuojančio Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius susirinkusiesiems pareiškė, kad Vyriausybė turi atšaukti ribojimus, numatytus nuo rugsėjo 13-osios neturintiems galimybių paso.

„Nuo šito darbo reikia pradėti norint nuraminti aistras, nes kitą mitingą šitie žmonės gali netilpti ir Gedimino prospekte“, – sakė jis.

„Mes vis tiek pasiekėme Partnerystės įstatymo užblokavimą, pasiekėme Stambulo konvencijos į stalčių numetimą. Būtent šiandien, rugsėjo 10-ąją, mes pasirinkome, kad pamatytų Seimo nariai, kad mes nuo jų nesitrauksime, mes pasieksime dar daugiau“, – mitinguotojams kalbėjo R. Grinevičius.

Kitas renginio iniciatorius, humoristas Artūras Orlauskas pareiškė, kad organizuojant mitingą kilo sunkumų.

„Jeigu nežinote, tai čia už lango kažkur slapstosi Bilotaitė, ten yra Vidaus reikalų ministerija ir jinai šitą spektaklį su policija organizavo (…), bet nežiūrint trukdymų, nežiūrint visų išsidirbinėjimų, šiandien visi susirinkome čia“, – sakė A. Orlauskas.

Papildyta 11.43 Nepriklausomas Airijos senatorius Ronan Mullen taip pat pasveikino mitingo dalyvius. „Gyvybė turi būti gerbiama, nuo pastojimo iki natūralios mirties. Tėvų teisė auklėti dvasiškai savo vaikus yra nekvestionuotina ir valstybė negali kištis į auklėjimo procesus“, – sako jis.

Mitingas Katedros aikštėje Vilniuje / Laikmetis.lt nuotr.

Papildyta 11.28 Mitingo dalyvius sveikina Austrijos Laisvės partijos narys. Austrijos parlamentaras teigia, kad jo šalis ir Lietuva turi tas pačias problemas. „ES tampa vis panašesnė į SSRS, o kas daugiau nei jūs galite atpažinti tokį totalitarizmą“, – sako jis. Antras punktas, kuriuo esame panašūs, pasak jo, „yra priverstiniai skiepai, kuriems turime pasipriešinti vieningai visoje Europoje“. Kalbėdamas apie šeimą, jis pabrėžė šeimos apsaugą. „Šeima yra tik tarp vyro ir moters ir taškas, ką mums beaiškintų“, – sako Austrijos Laisvės partiją atstovaujantis renginio dalyvis.

Jo įsitikinimu, vaikai turi būti apsaugoti nuo LGBT ir priverstinio skiepijimo.

Ketvirta, pasak austro, ir tuo pačiu didžiausia problema, bendra mums visiems – masinė migracija. „Įsileisdami visus pasaulio migrantus mes neišspręsime pasaulio problemų, bet tik perkelsim problemas į Europą ir jas padauginsime“, – sako jis.

Papildyta 10.52 Aikštėje renkasi vis daugiau žmonių. Organizatoriai patikino, kad mitingas bus taikus. Skelbiama, kad renginys transliuojamas visame pasaulyje.

Lietuvos šeimų sąjūdžio mitingą pasveikino ir Vengrijos šeimų ministrė Katalina Novak, kuri atsiuntė sveikinimą mitingo dalyviams. „Mes gelbėjame šeimas, o ne užsienio bankus“ – sako ministrė K. Novak. Mitinge dalyvauja ir Alternative fur Deutshland („Alternatyva Vokietijai“) narys Stefan Korte. Jis palygino dabartinius mitingus su kova prieš sovietus, vykusia prieš 30 metų.

Papildyta 10.22 Pasak renginio organizatorių, daugybė autobusų su renginio dalyviais yra Vilniaus prieigose, tačiau į aikštę jie atvykti vėluos, nes policija stabdo transporto priemones ir tikrina dalyvių bagažą.

Papildyta 10.06 Į mitingą jau susirinko keli šimtai žmonių, taip pat ir renginio organizatoriai. Jie būriuojasi aikštėje, šnekučiuojasi, bendrauja su žiniasklaida. Renginio vietoje matosi gausios policijos pajėgos.

BNS skelbia, kad daugelis susirinkusiųjų mojuoja Lietuvos trispalvėmis, istorinėmis vėliavomis, su savimi nešasi plakatus, tokius kaip „Ne gyvulių pasui“ ar „Dž. Sorošą lauk iš Lietuvos“.

Mitingas Katedros aikštėje Vilniuje / Laikmetis.lt nuotr.

Mitinguotojas Valdas sakė į protestą atvykęs, nes jo vaikas, pirmo kurso studentas buvo priverstas pasiskiepyti, kad galėtų lankyti paskaitas.

„Jeigu kelias dienas nemiegi sužinojęs, kad vaikui, studentui reikės kas dvi dienas testuotis, tai kaip čia gali tenkinti?“, – tvirtino su juo į mitingą atvykusi Rima.

Galimybių pasas, migracija, Sorošas

Ruošiantis mitingui, Katedros aikštėje matyti keliolika budinčių policijos pareigūnų ekipažų, dalis Gedimino prospekto atkarpų uždaryta.

Nerimaujant dėl neramumų prie Seimo, jo prieigos aptvertos antiriaušinėmis tvoromis, aplink parlamentą budi pareigūnai. Vidiniame Seimo kieme sutelktos Viešojo saugumo tarnybos pajėgos ir technika.

Organizacijos vadovas R. Grinevičius sako, kad galimybių pasas kaip mitingo akcentas pasirinktas pagal tai, „kas dabar žmonėms aktualiausia ir kur didžiausias pasipriešinimas“.

„Kad nuramintume visas aistras, reikia su tuo galimybių pasu kažką spręsti, o po to galime diskutuoti visais likusiais klausimais – nuo partnerystės, Stambulo konvencijos iki dabartinių problemų, o dabartines problemas matote pats – ir migracija, ir Sorošas“, – žurnalistams penktadienį Katedros aikštėje sakė R. Grinevičius.

„Mūsų tikslas yra priversti valdžią, kad ji dirbtų žmonėms“, – pridūrė jis.

Ginčai dėl leidimų

Šeimų sąjūdis anksčiau siekė mitingą surengti prie Seimo, penktadienį šiam pradedant rudens sesiją, tačiau negavo leidimo rinktis prie parlamento po ankstesnio į riaušes peraugusio mitingo rugpjūčio mėnesį.

Organizacija yra paraginusi atvyksiančiuosius į mitingą Katedros aikštėje laikytis įstatymų ir protestuoti taikiai.

 Vilniaus miesto savivaldybė leidimą renginiui davė nuo 10.30 iki 16 valandos.

Mitingas Katedros aikštėje Vilniuje / Laikmetis.lt nuotr.

Rugpjūčio 10 dieną apie 5 tūkst. žmonių buvo susirinkę prie Seimo protestuodami prieš Vyriausybės tuomet planuotus ribojimus, skirtiems nuo koronaviruso nesiskiepijantiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Protestas peraugo į riaušes, dėl jų sulaikyta keliasdešimt asmenų, pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Lietuvos šeimų sąjūdis rugsėjo 10 dieną planavo surengti mitingą prie Seimo, tačiau savivaldybė, persvarsčiusi anksčiau išduotą leidimą, nusprendė renginio neleisti.

Ji sprendimą argumentavo per dideliu mitinguotųjų skaičiumi ir žvalgybos perspėjimais apie išaugusią smurtinių išpuolių per protestus tikimybę ir kitus galimus pavojus.

Lietuvos šeimų sąjūdis penktadienį prie Vilniaus arkikatedros rengia mitingą prieš ribojimus galimybių paso neturintiems asmenims.

Renginyje, organizatorių teigimu, turėtų dalyvauti nuo 5 tūkst. iki 10 tūkst. žmonių.  Vilniaus miesto savivaldybė leidimą renginiui davė nuo 10.30 iki 16 valandos.

Protesto akcija rengiama prieš numatytus ribojimus galimybių pasų neturintiems asmenims, kaukių dėvėjimą mokyklose, kitas pandemijos valdymo priemones, Partnerystės įstatymą, Stambulo konvenciją.

Lietuvos šeimų sąjūdis siekė mitingą surengti prie Seimo, penktadienį šiam pradedant rudens sesiją, tačiau negavo leidimo rinktis prie parlamento po ankstesnio į riaušes peraugusio mitingo rugpjūčio mėnesį.

Prieš penktadienį vyksiantį mitingą sostinėje mobilizuotos pareigūnų pajėgos, tvoromis aptvertos valdžios institucijos.

Mitingą organizuojantis Šeimų sąjūdis yra paraginęs atvyksiančiuosius į mitingą Katedros aikštėje laikytis įstatymų ir protestuoti taikiai.

Ji sprendimą argumentavo per dideliu mitinguotųjų skaičiumi ir žvalgybos perspėjimais apie išaugusią smurtinių išpuolių per protestus tikimybę ir kitus galimus pavojus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

47 KOMENTARAI

 1. Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius ragindamas skirstytis iš Lukiškių a. sakė, kad siųs teisininkų surašytą raštą apie Konstitucijos pažeidimus įvairioms valstybėms, tarp jų Rusijai ir Baltarusijai — argi tai ne durnystė?
  Gal jis nori, kad Rusija ateitų mus darkart “išvaduoti” nuo savos “blogos valdžios” ???

 2. Įdomu, ar Nida Vasiliauskaitė atsiprašys už paskleistą melą, kad daugybės žmonių policija į mitingą neįleido?
  Šiaip tai nereikėtų ir visokių perdėjimų — nėra Lietuvoj totalitarinio režimo, jeigu tokie mitingai gali vykti.

   • Kadangi tamsta pats nemoki pagūglinti, štai:
    Totalitarizmas (lot. totalitas ‘visiškas’), totalitarinis valdymas – politinė sistema, kurioje valstybė, valdoma vieno asmens, grupės ar klasės, nepripažįsta savo valdžios apribojimo ir siekia visiškos viešojo ir asmeninio gyvenimo kontrolės.
    Totalitarizmas susijęs su kokia nors ideologija arba pažiūrų sistema, kaip kad fašizmas, nacizmas arba komunizmas. (…) Totalitarinis režimas egzistavo Vokietijoje Hitlerio laikais, buvusioje SSRS Stalino valdymo metais. Šiais laikais vienintele totalitarine valstybe plačiai pripažįstama Šiaurės Korėja, kitų valstybių vadinimas totalitarinėmis yra ginčytinas. Vikipedija

 3. Nida bisui! Nida — visos Lietuvių tautos žvaigždė! Nidą — į prezidentus!
  O Erika Po Nidos, Gyvybės nešėja, pasmaugs bet kokią mokytoją, kuri liepia jos dukrai būti su kauke, t.y. skuduru. Eriką į premjerus.

 4. Šį rytą bandžiau surasti internete ką nors kompromituojančio prieš LŠS, bet …piššššššššššš. Nuotrauka su maišu, kuriame, tipo buvo akmenys skirtos riaušėms, bet…. Kadangi pats buvau mitinge ir viską patyriau akivaizdžiai. Policija dirbo labai ir labai gerai, pilna to žodžio prasme. Visiems įeinantiems į Katedros aikštę, buvo patikrintos net moterų rankinės jas atidaranat ir pažiūrima ką ten turi.
  Klausimas, kas sumontavo nuotrauką su maišu, kur galimai buvo akmenys? Akivaizdu, kad dvaro žiniasklaidai nepavyko padaryti reportažo su provokacijomis. Kaži, kaip jie patys praėjo pro policijos patikrinimo kordoną be patikros?
  O policijai esu labai dėkingas už – su šypsena ir geranoriškumu saugojusius mus, mitingo dalyvius nuo provokatorių. Pavyko, tikrai pavyko, dabar jau, eilinis tautos susirinkimas. Su kuo ir sveikinu Lietuvą.

   • Pasirodo, kad maišai su akmenimis, netoli Lukiškių aikštės, buvo jau iš vakaro atnešti. Keista, kad policija to nepamatė? O gal laukė kas ateis jo turiniu pasinaudoti?

  • Danute Rybalkina
   ​per LRT parode baltus maisus ir pasake , kad riausininkai vel akmenu atsinese , nors zmoniu ten labai mazai buvo

   • Visas Gedimino prospektas, prie parduotuvių esamų filmavimų kamerų, filmuojamas. Tereikia paimti įrašą ir išsiaiškinti provokatorius, kurie primėtė akmenų prie kiekvieno medžio, bei atvilko maišą.

  • Užtai ir nereikia kurti sąmokslo teorijų ir demonizuoti visos žiniasklaidos. Aišku, šioji dirba kaip girta ir dažnai iškraipo net elementariausias žinias apie buitinius įvykius, nuolat išpučia burbulus iš nekalčiausių politinių pasisakymų ir pan., tad nenuostabu, kad kažkiek iškraipo ir visa kita, pvz., mitingus.
   Ir policijos nereikia demonizuoti. Prisigalvoti, kad kažkokių autobusų neįleidžia ar maišus akmenų specialiai pakišo. Gal tie akmenys ir buvo kokių provokatorių atgabenti, o gal pasidėjo klombų tvarkytojai ar takelių tiesėjai. Bet vienąkart su riaušininkais nudegus, viskas atrodo įtartina.

   • apie maišus – visur kameros, policininkai nuo pat vakaro dirbo ir niekas nematė, kas maišus padėjo? Kaip tik ten, kur policija sustabdė ateinančius iš mitingo? Pilnas Vilnius policijos, viešosios tvarkos palaikytojų, o kažkas su maišais neša akmenis ir NIEKAS nemato? Koks turi būti …galvis, kad tuo patikėtum…..

   • paveizėk You Tube Televizija Internete LIVE „Palikti Provokatorių maišai su akmenimis Gedimino prospektas“. Kaži, kas ką „demonizuoja“ Dedasi tikrai keisti dalykai.

    • Vai, ir kas čia keista, kad kažkas nori provokuoti? Tokių norinčių, kad Lietuvoj būtų sąmyšis ir neramumai, yra ne vienas, tiek už sienos, tiek viduj.

     • Putkinas, tas baisusis putkinas viską padarė. Taip žiauriai išgąsdino, kad visos Lietuvos policininkus teko pasitelkti. Tai turės dabar medžiagos Orlauskas savo laidoms „Iš kiemo pusės“

 5. Net ir Dievas davė mums labai gerą orą. Tikrai viskas buvo nuostabu. Na, o pabaiga vainikuota šv. Mergelės Marijos „Rožinio“ malda su kun. Robertu Grigu ir šv. Juozapo vyrų maldos grupele. Ačiū.

 6. Esu labai dėkingas br. Pauliui Vaineikiui, kad apjuosė malda su Šv. Sakramentu, seime laikinai sėdinčius „ponus“, kurie tirta iš baimės taip, kad net gaila jų. Pamatys visas pasaulis, kokia nerealia apsauga jie apsijuosė. Gėda. Štai ką reiškia savo tautą gąsdinti ir nepajusti, kad ši baimė liko su jais.
  Pažiūrėkite You Tube „Op TV“ apžvalginę laidą „Valdžia dvokia baime/Tiesiogiai su Rūta Janutiene ir Kęstučiu Skrebiu“.

  • Ai, kaip faina įsivaizduoti, kad kažkokie ponai tirta iš baimės, ir net pseudo-gaila jų. Nieko jie netirta ir nebijo. O Janutienė, ta purvų drabstytoja, pažįstama nuo seno, tik anksčiau vienus drabstė, dabar kitus. Pati ji dvokia :)))

   • anonime, o kaip paaiškinti tą neadekvatų elgesį? Juk gėda turėti tokią „tirtančią“ vyriausybę.
    Net patys žmonės pamato ir fiksuoja suneštus maišus su akmenimis. Reikalauja policijos juos pašalinti Žmonės fiksuoja ir įdeda į You Tube Televizija Internete LIVE „Palikti Provokatorių maišai su akmenimis Gedimino prospektas“

    • Tai gerai, kad pastebi, bet ne policijos pareiga maišus akmenų vežioti, tuo užsiima komunalininkai.
     Tai saldu įsivaizduoti “tirtančią vyriausybę”… 🙂
     O iš “gėdos” ar labai nuraudonavai? 😉

     • Geras ir drąsus kreipimasis į policininkus buvo pasakytas vakar, Gedimino pr. klausyti YouTube, Mūsų TV „Stipri kalba, po kurios Seimą saugoję pareigūnai privalės susimąstyti“

 7. Algimantas Rusteika rašo „Kauno Forumas“ portale: “
  Ak, kaip jie stengėsi, kad tik būtų riaušės, kad tik būtų galima pagaliau vienu smūgiu nušluoti viską. Pajėgos ir kovinė technika iš visos šalies, na, tik kibirkštėlės, pleeaaase, tik vieno puolančio, please. Nepavyko…

  Net akmenų maišus pristatė ir paslaugiai sudėjo, kur reikia. Kaip čia atsitiko, po galais, kas kaltas, kad niekam jų neprireikė? Akmenys sunkūs, reikėjo iš anksto surinkti, atvežti ir atnešti.

  Policija griežtai tikrino moterų rankines ir vaikinų kuprines. Bet nei per naktį prospekte patruliavę, nei dieną plūste užplūdę prospektą tvarkos saugotojai nei akmenis atvežant, nei esant nepastebėjo, nors buvo apmokyti, instruktuoti ir tikrai nėra kvaili.

  Centriniame šalies prospekte saugos ir stebėjimo kamerų pakanka. Jų yra praktiškai kiekvienoje parduotuvėj ir kavinėje, viena iš jų visada nukreipta į įėjimą ir gatvę.

  Tereikia peržiūrėti įrašus ir sužinosi, kas, kada ir kaip atgabeno akmenis.Tada paimti, gerai papurtyti ir žinosi, kas užsakė ir kas yra tikrasis riaušių organizatorius.

  Dabar atspėkit iš trijų kartų, ar tai kas nors darys? Ir atsakykit sau, kam riaušės naudingos, kas jų norėjo, iš anksto reklamavo ir organizavo?

  • Visa, ką parašei, yra bjaurus šmeižtas. Kai pagalbos prireiks ir policijos šauksies, tada ji bus gera. Jei nori žinoti, kas riaušes organizuoja, panaršyk feisbuke, ten tokių apsčiai.
   Betgi kam, tiesos juk nereikia. Juk taip malonu save laikyti teisiu, o kitą — niekšu.

 8. Tauta yra tie, kuriems ne vis tiek, kas vyksta Lietuvoje. Vardan tos Lietuvos ir pakilo visa tauta ginti Lietuvos Konstitucijos, savo šeimos, savo vaikų ateities. Ir žinok, TIESA yra ir ji laimės.

  • Daug yra žmonių, taip pat ir valdžioj, kuriems ne vis tiek, kas vyksta Lietuvoj. Tik kad jų požiūriai skiriasi.
   Ir netgi mitinge tie požiūriai skyrėsi, negi nepastebėjote? Tai va, ne taip paprasta su ta Tiesa…
   Lietuvių Tauta.

 9. nori tau pasiūlyti pažiūrėti kokią Lietuvą įsivaizduoja ir kuria armonautai ir morganai. Pažiūrėk reportažą:
  laisvaslaikrastis. lt reportazas-is-cigonu-taboro-armonaites-ir-morgan-palikuonys
  Gal teigsi, kad ir tai yra šmeižtas?

 10. Ačiū. Ne viską žiūriu, kas siūloma 🙂
  Jei matau siūlantį prasivardžiuojant ar keikiantis, tikrai nežiūrėsiu. Manau, net ir priešininką reikia gerbti.

  • Ir nesitikėjau, kad išdrįsi žiūrėti, nes tai tavo partiečių dėka greitai bus bus įteisinta. Mačiau tokius legalių įvykių vaizdelius iš JAV, kai kurių regionų. Ir ką? Praeiviai mato ir priima, kaip normalų vaizdą, nes tai legalu ir kasdieniška.

   • Tamstelė manęs nepažįsta, todėl klaidingai spėlioja. Nepriklausau jokioms partijoms. Priklausau Romos Katalikų Bažnyčiai ir stengiuosi laikytis jos mokymo.
    Kam tos manipuliacijos — išdrįsi neišdrįsi. Ką nors pasižiūrėti daug drąsos nereikia. Klausimas — ar verta. Manau, kad ne 😉

 11. Baigiantis mitingui, dalis žmonių pasuko link seimo. Vieni buvo ten palikę savo automobilį, dalis panūdo pažiūrėti, kaip atrodo žvėreliai narve, na, o dalis panūdo susitikti, akis į akį su seimu, t.y. pamatyti jų išgąstį. Tik, tai ką užfiksavo filmukuose buvo tikrai vertas ėjimas ir detalių įamžinimas. Kai matosi, tyčia netyčia paliktos maišuose akmenų krūvos. Beveik prie kiekvieno medžio numesti tos pačios rūšie akmenys. Kas visa tai? Policija ten stovi nuo ankstaus ryto, bet viso to nemato? Krato moterų rankinukus, bet padėti akmenys jiems neužkliūna? Kas bandė surežisuoti mitingo baigtį kitaip, nei organizatoriai? Juokingiausiai atrodo, kaip patys žmonės pareikalauja, kad policija susirinktų paliktus maišus.

  • Va dar vienas sąmokslų mėgėjas. Kas paliko, tas ir pasiims, tikėkimės.
   Muštynių neįvyko ir ačiū Dievui.
   Žvėrelių narve, mano žiniomis, Žvėryne nėra, taip pat ir išsigandęs seimas — tik saldi tamstos iliuzija. Jei kas įniršusiam kvailiui ar plūstančiam potvyniui iš kelio pasitraukia, tas ne bailys, o protingas žmogus. O minia yra gaivalas, tai visada pavojinga. Jei patys to nepatyrėte, paskaitykite prisiminimus. Vienas siužetas man įstrigo: kaip kažkokiai moteriai, nekentusiai Stalino, teko dalyvauti demonstracijoje ir kaip ji su siaubu pagavo save drauge su kitais šaukiančią kažkokius šūkius to bjaurybės garbei. Minios magija suveikė. Minioje žmogus gali prarasti savęs kontrolę.

 12. Kad turime pirmą kartą Lietuvos istorijoje tokį judėjimą, kuris nesiruošia ką nors daryti su jėga, viską daro tik teisiškai, nepuola prie valdžios lovio, nepaperkami, su visomis šalies judėjimais kalbasi, iki maksimumo rodo pagarbą visiems, net ir valdžiai, kuri rodo nepagarbą ir padaro „priėmimą-susitikimą“ seimo kieme. Atrodo, kad nebijo būti žemesni už žemesnius, bet…. tai ką jie daro, jiems sekasi, žmonės jais pasitiki ir kyla vis daugiau inteligentijos. Neįtikėtina, bet tame jų nusižeminime, „mažume“ veikia Dievo Dvasia. Kaži, kaži ar be Dievo pagalbos visa tai būtų galima padaryti?
  Ačiū Dievui, ačiū visiems, kurie yra nuolankūs Dievo valiai ir daro tai kas reikalinga.

  • Nesutinku. Todėl, kad šio mitingo daugumoje pasisakymų trūko ne tik maksimalios, bet ir minimalios pagarbos kitaip manantiems tautiečiams, taip pat ir valdžiai. O kur jau tas nusižeminimas ir “mažumas”, kai sau priskiriamas Visos Tautos balsas?
   Ir kodėl negalima pagarbiai priimti kito žmogaus sprendimo susitikti gryname ore, o ne uždaroje erdvėje? Žmogus, kuris visur mato tik blogą valią, turbūt vaikystėje nebuvo gerbiamas.

 13. Vieni laisvai reiškia savo mintis ant scenos, o kiti tirta iš baimės apsitvėrę tvoromis ir apsistatę kordonais iki dantų ginkluotais omonininkų, bei policijos ekipažais suvažiavusiais iš visos Lietuvos. Klausimas su kuo Dievas ar su tirtančiais baimės apsėstaisiais, ar su tais, kurie važiavo į Vilnių be baimės, nors po rugpjūčio 15 tik tai ir buvo daroma, kad gąsdino, suiminėjo, skambino ir visus įspėjinėjo apie tai, kad yra sekami?
  Čia apie Skalsu ir kitus panašius, kurie neskiria juodo nuo balto, parašyta – (Mt 11, 25–27) Anuo metu Jėzus bylojo: „Aš šlovinu tave, Tėve, dangaus ir žemės Viešpatie, kad paslėpei tai nuo išmintingųjų ir gudriųjų, o apreiškei mažutėliams. Taip, Tėve, nes tau taip patiko.

  Viskas man yra mano Tėvo atiduota; ir niekas nepažįsta Sūnaus, tik Tėvas, nei Tėvo niekas nepažįsta, tik Sūnus ir kam Sūnus panorės apreikšti“.
  „Paslėpta“ – nereiškia, kad Dievas kažką pasakė ne iki galo. Jėzus čia kalba apie žmogaus aklumą – jis turi akis, bet nemato, apie kurtumą – turi ausis, bet negirdi. Dievas norėtų jiems apreikšti, bet tie žmonės užsiėmę savo išvedžiojimais, savo įsivaizdavimu. Sakydamas „gudrieji ir išmintingieji“, kur Jėzus nekritikuoja jų išminties, bet kritikuoja jų poziciją. Taip, Tėve, nes tau taip patiko, Tu atskleidei tai paprastiems žmonėms, leidai kiekvienam iš žmonių pajusti tą tikrą, artimą, tyrą meilės ryšį tarp tavęs ir manęs – paprasto žmogaus.

 14. Lietuvos Šeimų Sąjudis pasirodė ta jėga, kuri pakėlė Lietuvą iš sąstingio ir labai profesionaliai veda iš mus ištikusios bėdos. Žmonės pasitiki juo ir tai akivaizdu.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis