Lietuvos šeimų sąjūdžio mitingas buvo gausus ir taikus (papildymai, nuotraukos, transliacija)

Papildyta 15.17 Baigiantis renginiui jo organizatoriai kalbėjo apie visuotinio streiko galimybę, kuri yra svarstoma. Taip pat paragino dalyvius išsiskirstyti taikiai. Mitingo pabaigoje tradiciškai nuskambėjo R. Dambrausko daina.

Papildyta 14.54 Renginys eina į pabaigą. Bendroje maldoje dalyvauja kun. R. Grigas bei renginio dalyviai.

Papildyta 14.14 Policijos teigimu, renginyje sulaikyti du asmenys. Vienas jų turėjo pirotechnikos. Pareigūnai aiškinasi situaciją. Daugiau didesnių incidentų nefiksuota. Policija taip pat paragino renginio organizatorius baigti mitingą sutartu laiku. Renginio organizatoriai viešai išsakė priekaištus, kad į renginį neleidžiama atvykti daliai norinčių jame dalyvauti – pasak jų, žmonės neįleidžiami į Vilnių.

Papildyta 13.07 Renginyje kalbėjęs disidentas, kunigas Robertas Grigas įsitikinęs, kad prezidentas turi paskelbti pirmalaikius rinkimus.

Mitingas Katedros aikštėje Vilniuje / Laikmetis.lt nuotr.

Papildyta 12.02 Policijos pareigūnų teigimu, į mitingą atvyko apie 4,5 tūkst. žmonių. Incidentų per renginį kol kas nefiksuota.

Papildyta 11.51 Renginio dalyvius sveikina Lenkų rinkimų akcijos atstovė Beata Petkevič. Pasak jos, pasipriešinimas tironijai turi būti nuolatinis.

Papildyta 14.10 Renginyje kalba mokslininkai – istorikai, filosofai. Mokslų daktarės Nidos Vasiliauskaitės kalba sulaukė didelio klausytojų palaikymo.

Papildyta 11.48 Skelbiama, kad mitinge dalyvauja apie trys tūkstančiai žmonių, tačiau jų skaičius dar auga.

Mitingą organizuojančio Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius susirinkusiesiems pareiškė, kad Vyriausybė turi atšaukti ribojimus, numatytus nuo rugsėjo 13-osios neturintiems galimybių paso.

„Nuo šito darbo reikia pradėti norint nuraminti aistras, nes kitą mitingą šitie žmonės gali netilpti ir Gedimino prospekte“, – sakė jis.

„Mes vis tiek pasiekėme Partnerystės įstatymo užblokavimą, pasiekėme Stambulo konvencijos į stalčių numetimą. Būtent šiandien, rugsėjo 10-ąją, mes pasirinkome, kad pamatytų Seimo nariai, kad mes nuo jų nesitrauksime, mes pasieksime dar daugiau“, – mitinguotojams kalbėjo R. Grinevičius.

Kitas renginio iniciatorius, humoristas Artūras Orlauskas pareiškė, kad organizuojant mitingą kilo sunkumų.

„Jeigu nežinote, tai čia už lango kažkur slapstosi Bilotaitė, ten yra Vidaus reikalų ministerija ir jinai šitą spektaklį su policija organizavo (…), bet nežiūrint trukdymų, nežiūrint visų išsidirbinėjimų, šiandien visi susirinkome čia“, – sakė A. Orlauskas.

Papildyta 11.43 Nepriklausomas Airijos senatorius Ronan Mullen taip pat pasveikino mitingo dalyvius. „Gyvybė turi būti gerbiama, nuo pastojimo iki natūralios mirties. Tėvų teisė auklėti dvasiškai savo vaikus yra nekvestionuotina ir valstybė negali kištis į auklėjimo procesus”, – sako jis.

Mitingas Katedros aikštėje Vilniuje / Laikmetis.lt nuotr.

Papildyta 11.28 Mitingo dalyvius sveikina Austrijos Laisvės partijos narys. Austrijos parlamentaras teigia, kad jo šalis ir Lietuva turi tas pačias problemas. „ES tampa vis panašesnė į SSRS, o kas daugiau nei jūs galite atpažinti tokį totalitarizmą”, – sako jis. Antras punktas, kuriuo esame panašūs, pasak jo, „yra priverstiniai skiepai, kuriems turime pasipriešinti vieningai visoje Europoje”. Kalbėdamas apie šeimą, jis pabrėžė šeimos apsaugą. „Šeima yra tik tarp vyro ir moters ir taškas, ką mums beaiškintų”, – sako Austrijos Laisvės partiją atstovaujantis renginio dalyvis.

Jo įsitikinimu, vaikai turi būti apsaugoti nuo LGBT ir priverstinio skiepijimo.

Ketvirta, pasak austro, ir tuo pačiu didžiausia problema, bendra mums visiems – masinė migracija. „Įsileisdami visus pasaulio migrantus mes neišspręsime pasaulio problemų, bet tik perkelsim problemas į Europą ir jas padauginsime”, – sako jis.

Papildyta 10.52 Aikštėje renkasi vis daugiau žmonių. Organizatoriai patikino, kad mitingas bus taikus. Skelbiama, kad renginys transliuojamas visame pasaulyje.

Lietuvos šeimų sąjūdžio mitingą pasveikino ir Vengrijos šeimų ministrė Katalina Novak, kuri atsiuntė sveikinimą mitingo dalyviams. „Mes gelbėjame šeimas, o ne užsienio bankus” – sako ministrė K. Novak. Mitinge dalyvauja ir Alternative fur Deutshland („Alternatyva Vokietijai”) narys Stefan Korte. Jis palygino dabartinius mitingus su kova prieš sovietus, vykusia prieš 30 metų.

Papildyta 10.22 Pasak renginio organizatorių, daugybė autobusų su renginio dalyviais yra Vilniaus prieigose, tačiau į aikštę jie atvykti vėluos, nes policija stabdo transporto priemones ir tikrina dalyvių bagažą.

Papildyta 10.06 Į mitingą jau susirinko keli šimtai žmonių, taip pat ir renginio organizatoriai. Jie būriuojasi aikštėje, šnekučiuojasi, bendrauja su žiniasklaida. Renginio vietoje matosi gausios policijos pajėgos.

BNS skelbia, kad daugelis susirinkusiųjų mojuoja Lietuvos trispalvėmis, istorinėmis vėliavomis, su savimi nešasi plakatus, tokius kaip „Ne gyvulių pasui“ ar „Dž. Sorošą lauk iš Lietuvos“.

Mitingas Katedros aikštėje Vilniuje / Laikmetis.lt nuotr.

Mitinguotojas Valdas sakė į protestą atvykęs, nes jo vaikas, pirmo kurso studentas buvo priverstas pasiskiepyti, kad galėtų lankyti paskaitas.

„Jeigu kelias dienas nemiegi sužinojęs, kad vaikui, studentui reikės kas dvi dienas testuotis, tai kaip čia gali tenkinti?“, – tvirtino su juo į mitingą atvykusi Rima.

Galimybių pasas, migracija, Sorošas

Ruošiantis mitingui, Katedros aikštėje matyti keliolika budinčių policijos pareigūnų ekipažų, dalis Gedimino prospekto atkarpų uždaryta.

Nerimaujant dėl neramumų prie Seimo, jo prieigos aptvertos antiriaušinėmis tvoromis, aplink parlamentą budi pareigūnai. Vidiniame Seimo kieme sutelktos Viešojo saugumo tarnybos pajėgos ir technika.

Organizacijos vadovas R. Grinevičius sako, kad galimybių pasas kaip mitingo akcentas pasirinktas pagal tai, „kas dabar žmonėms aktualiausia ir kur didžiausias pasipriešinimas“.

„Kad nuramintume visas aistras, reikia su tuo galimybių pasu kažką spręsti, o po to galime diskutuoti visais likusiais klausimais – nuo partnerystės, Stambulo konvencijos iki dabartinių problemų, o dabartines problemas matote pats – ir migracija, ir Sorošas“, – žurnalistams penktadienį Katedros aikštėje sakė R. Grinevičius.

„Mūsų tikslas yra priversti valdžią, kad ji dirbtų žmonėms“, – pridūrė jis.

Ginčai dėl leidimų

Šeimų sąjūdis anksčiau siekė mitingą surengti prie Seimo, penktadienį šiam pradedant rudens sesiją, tačiau negavo leidimo rinktis prie parlamento po ankstesnio į riaušes peraugusio mitingo rugpjūčio mėnesį.

Organizacija yra paraginusi atvyksiančiuosius į mitingą Katedros aikštėje laikytis įstatymų ir protestuoti taikiai.

 Vilniaus miesto savivaldybė leidimą renginiui davė nuo 10.30 iki 16 valandos.

Mitingas Katedros aikštėje Vilniuje / Laikmetis.lt nuotr.

Rugpjūčio 10 dieną apie 5 tūkst. žmonių buvo susirinkę prie Seimo protestuodami prieš Vyriausybės tuomet planuotus ribojimus, skirtiems nuo koronaviruso nesiskiepijantiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Protestas peraugo į riaušes, dėl jų sulaikyta keliasdešimt asmenų, pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Lietuvos šeimų sąjūdis rugsėjo 10 dieną planavo surengti mitingą prie Seimo, tačiau savivaldybė, persvarsčiusi anksčiau išduotą leidimą, nusprendė renginio neleisti.

Ji sprendimą argumentavo per dideliu mitinguotųjų skaičiumi ir žvalgybos perspėjimais apie išaugusią smurtinių išpuolių per protestus tikimybę ir kitus galimus pavojus.

Lietuvos šeimų sąjūdis penktadienį prie Vilniaus arkikatedros rengia mitingą prieš ribojimus galimybių paso neturintiems asmenims.

Renginyje, organizatorių teigimu, turėtų dalyvauti nuo 5 tūkst. iki 10 tūkst. žmonių.  Vilniaus miesto savivaldybė leidimą renginiui davė nuo 10.30 iki 16 valandos.

Protesto akcija rengiama prieš numatytus ribojimus galimybių pasų neturintiems asmenims, kaukių dėvėjimą mokyklose, kitas pandemijos valdymo priemones, Partnerystės įstatymą, Stambulo konvenciją.

Lietuvos šeimų sąjūdis siekė mitingą surengti prie Seimo, penktadienį šiam pradedant rudens sesiją, tačiau negavo leidimo rinktis prie parlamento po ankstesnio į riaušes peraugusio mitingo rugpjūčio mėnesį.

Prieš penktadienį vyksiantį mitingą sostinėje mobilizuotos pareigūnų pajėgos, tvoromis aptvertos valdžios institucijos.

Mitingą organizuojantis Šeimų sąjūdis yra paraginęs atvyksiančiuosius į mitingą Katedros aikštėje laikytis įstatymų ir protestuoti taikiai.

Ji sprendimą argumentavo per dideliu mitinguotųjų skaičiumi ir žvalgybos perspėjimais apie išaugusią smurtinių išpuolių per protestus tikimybę ir kitus galimus pavojus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

47 KOMENTARAI

 1. Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius ragindamas skirstytis iš Lukiškių a. sakė, kad siųs teisininkų surašytą raštą apie Konstitucijos pažeidimus įvairioms valstybėms, tarp jų Rusijai ir Baltarusijai — argi tai ne durnystė?
  Gal jis nori, kad Rusija ateitų mus darkart “išvaduoti” nuo savos “blogos valdžios” ???

 2. Įdomu, ar Nida Vasiliauskaitė atsiprašys už paskleistą melą, kad daugybės žmonių policija į mitingą neįleido?
  Šiaip tai nereikėtų ir visokių perdėjimų — nėra Lietuvoj totalitarinio režimo, jeigu tokie mitingai gali vykti.

   • Kadangi tamsta pats nemoki pagūglinti, štai:
    Totalitarizmas (lot. totalitas ‘visiškas’), totalitarinis valdymas – politinė sistema, kurioje valstybė, valdoma vieno asmens, grupės ar klasės, nepripažįsta savo valdžios apribojimo ir siekia visiškos viešojo ir asmeninio gyvenimo kontrolės.
    Totalitarizmas susijęs su kokia nors ideologija arba pažiūrų sistema, kaip kad fašizmas, nacizmas arba komunizmas. (…) Totalitarinis režimas egzistavo Vokietijoje Hitlerio laikais, buvusioje SSRS Stalino valdymo metais. Šiais laikais vienintele totalitarine valstybe plačiai pripažįstama Šiaurės Korėja, kitų valstybių vadinimas totalitarinėmis yra ginčytinas. Vikipedija

 3. Nida bisui! Nida — visos Lietuvių tautos žvaigždė! Nidą — į prezidentus!
  O Erika Po Nidos, Gyvybės nešėja, pasmaugs bet kokią mokytoją, kuri liepia jos dukrai būti su kauke, t.y. skuduru. Eriką į premjerus.

 4. Šį rytą bandžiau surasti internete ką nors kompromituojančio prieš LŠS, bet …piššššššššššš. Nuotrauka su maišu, kuriame, tipo buvo akmenys skirtos riaušėms, bet…. Kadangi pats buvau mitinge ir viską patyriau akivaizdžiai. Policija dirbo labai ir labai gerai, pilna to žodžio prasme. Visiems įeinantiems į Katedros aikštę, buvo patikrintos net moterų rankinės jas atidaranat ir pažiūrima ką ten turi.
  Klausimas, kas sumontavo nuotrauką su maišu, kur galimai buvo akmenys? Akivaizdu, kad dvaro žiniasklaidai nepavyko padaryti reportažo su provokacijomis. Kaži, kaip jie patys praėjo pro policijos patikrinimo kordoną be patikros?
  O policijai esu labai dėkingas už – su šypsena ir geranoriškumu saugojusius mus, mitingo dalyvius nuo provokatorių. Pavyko, tikrai pavyko, dabar jau, eilinis tautos susirinkimas. Su kuo ir sveikinu Lietuvą.