Bulgarijos prezidentas paleido parlamentą ir paskyrė naujų rinkimų datą

ŠaltinisAFP-BNS

Bulgarijos prezidentas Rumenas Radevas antradienį paleido parlamentą ir liepos 11 dieną paskyrė naujus visuotinius rinkimus, partijoms nepavykus suformuoti naujos vyriausybės po praėjusį mėnesį vykusių rinkimų.

Per balandžio 4 dieną įvykusius rinkimus ilgamečio konservatyvių pažiūrų premjero Boiko Borisovo centro dešinės partija GERB surinko daugiausiai balsų, bet nesugebėjo rasti partnerių naujai valdančiajai koalicijai labai susiskaldžiusiame parlamente.

Tai buvo pirmas kartas šios Balkanų šalies istorijoje po socialistinio bloko žlugimo, kai nė viena partija nesugebėjo pasiekti kompromiso ir sudaryti ministrų kabineto.

B. Borisovo partija GERB rinkimuose surinkto 27 proc. balsų ir užsitikrino 75 mandatus 240 vietų parlamente.

Pernai vykusių masinių antivyriausybinių protestų dalyviai kaltino beveik be pertraukų dešimtmetį šalį valdžiusį B. Borisovą  favoritizmu, priklausomybe nuo įtakingų oligarchų ir prokurorų panaudojimu kaip ginklu prieš politinius oponentus.

Nauja prieš isteblišmentą nusistačiusiai į politiką pasukusio televizijos laidų vedėjo Slavio Trifonovo partija rinkimuose laimėjo antrą vietą, o trečioje vietoje atsidūrė Bulgarijos socialistų partija.

Abi šios partijos atsisakė mandato formuoti vyriausybę, todėl R. Radevui, kuris yra įnirtingas B. Borisovo kritikas, neliko kitos išeities, kaip skelbti naujus rinkimus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Manau, išmušė ir mūsų valandą, ir Nausėda turėtų paleisti šį Šeimą, jei Lietuvos gyventojai to reikalaus, piketuos, streikuoja, bet turime sukilti visi, o ne grupelė žmonių

  2. tikrai, rudenį, kai bus svarstomi partnerystės įstatymas ir Stambulo Konvencija Seime, bus gera proga paleisti tą Seimą, nes tauta tam tikrai prieštarauja. O kas yra demokratija? Tai daugumos prievarta mažumai, priimant sprendimus. Vikipedija apie demokratiją rašo taip: „Demokratija (gr. δῆμος ‘liaudis’ + κρατῶ ‘valdau’) – valdymo sistema, kai visa valdžia kyla iš piliečių valios.“ Būtent! Iš piliečių valios kyla valdžia!
    Dabar gi viskas aukštyn kojom.
    O Seimo paleidimas būtų puikus šaltas dušas ateinančioms Seimo kadencijoms galvoti ką daro ir kokius įstatymus priima. O taip pat užčiauptų nepraustas burnas, nuolat menkinančias Prezidento instituciją bei įneštų valdžių pasidalinimo ir konstruktyvaus bendradarbiavimo nuotaiką.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis