Albanijos premjeras nori atleisti šalies prezidentą

ŠaltinisAP-BNS

Albanijos premjeras pirmadienį pareiškė ketinantis nušalinti prezidentą, esą sukėlusį problemų šaliai.

Premjeras Edi Rama (Edis Rama) sakė, kad prezidentas Iliras Meta turėtų būti atleistas. E. Ramos Socialistų partija kaltina I. Metą pažeidus konstituciją, nes jis prieš balandžio 25-osios rinkimus užėmė politinę poziciją ir išreiškė paramą opozicijai.

Praėjusią savaitę įstatymų leidėjai įkūrė tyrimų komitetą, turintį nuspręsti, ar surengti I. Metos apkaltą. 49 socialistų parlamentarai pareiškė, kad I. Meta nevykdė savo konstitucinės pareigos užtikrinti nacionalinę vienybę.

Socialistai per rinkimus laimėjo 74 iš 140 vietų parlamente ir galėjo patys vieni suformuoti vyriausybę. Vis dėlto I. Metos apkaltai reikėtų dviejų trečdalių daugumos parlamente, kurios socialistai neturi, ir Albanijos Konstitucinio Teismo pritarimo.

I. Meta yra sakęs, kad nepripažins parlamentinio komiteto teisėtumo. Prezidento spaudos tarnyba kol kas neatsakė į prašymus pakomentuoti E. Ramos žodžius.

Rinkimų kampanijos metu I. Meta kaltino E. Ramą vadovavimu „kleptokratiniam režimui” ir visos įstatymų leidžiamosios, vykdomosios bei teismų valdžios sutelkimu savo rankose.

Albanijos prezidento vaidmuo didele dalimi yra reprezentacinis, bet turi tam tikrų įgaliojimų teismų sistemos ir ginkluotųjų pajėgų atžvilgiu. Prezidento vaidmuo bendrai laikomas apolitišku, bet I. Meta reguliariai konfliktuoja su E. Ramos vyriausybe.

I. Metos kadencija prezidento poste turėtų baigtis 2022 metų liepą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis