Aktorė Seyi Omooba, atleista dėl savo esą homofobiško įrašo „Facebook“, pralaimėjo bylą

Visą pasaulį apskriejo žinia, kad 26-erių nigerietė krikščionė aktorė Seyi Omooba pralaimėjo teismo bylą prieš teatrą „Leicester Theatre Trust“ ir „Global Artists“ vadybininkus.

Jauna moteris buvo atleista iš darbo dėl „Facebook“ paskelbto įrašo, pasisakančio prieš homoseksualumą. Omooba turėjo vaidinti moterį lesbietę vardu Celie spektaklyje „Purpurinė spalva“ (angl. „The Color Purple“). Šio spektaklio siužetas pasakoja apie neturtingą ir skriaudžiamą afroamerikietę moterį Celie iš JAV gyvenusią 1930-aisiais. Siužetui plėtojantis, ji užmezga intymius santykius su bliuzo dainininke Shug Avery.

Krikščionė aktorė Seyi Omooba / Youtube stop kadras

2019 m. aktorę teatras atleido, nes viename iš savo socialinių tinklų dar 2014 m. ši paskelbė: „Aš netikiu, kad gimstama gėjumi ar lesbiete, ir nemanau, kad homoseksualumas yra teisingas, nors mano šalies įstatymas padarė jį legaliu “.

Teismas pripažino, kad teatras atsisakė jos vaidmens dėl visuomenės reakcijos į neigiamas jos pažiūras, o ne dėl to, kad ji yra krikščionė. Taip pat teatras bijojo, kad dėl įvykusio incidento socialiniame tinkle naujas jo spektaklis patirs nesėkmę. Teismas atmetė aktorės teiginius apie diskriminaciją ir darbo sutarties sulaužymą dėl jos religinių įsitikinimų, taip pat jos reikalavimus teatrui atlyginti už jos nedarbo metu prarastas pajamas ir sugadintą reputaciją agentūrai nutraukus sutartį.

Teismo metu buvo paminėta, kad Omooba savo agentams anksčiau buvo sakiusi, kad nevaidins homoseksualių moterų seksualinio pobūdžio scenose.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte