Vytautas Radžvilas. Lietuva – tik skudurinė valstybė?

Šalies valdžia yra stumiama arba varo save į kampą, kai turės aiškiai pasakyti sau ir visiems šalies piliečiams, kas yra Lietuvos valstybė ir ji pati. Su Lietuvos valstybe, kiek ir jei apie tokią dar galima kalbėti, elgiamasi kaip su skuduru.

Tik pagalvokime: dar kitos valstybės teritorijoje esantys būsimi sienos pažeidėjai iš anksto paduoda Lietuvą į trečiosios šalies (EŽTT) teismą, kuris taip pat iš anksto skelbia ketinantiems nelegaliai kirsti sieną bastūnams palankų sprendimą!

Ar įmanoma įsivaizduoti šiurpesnį teisinį absurdą ir Lietuvos valstybės politinio suverenumo paminimą? Ar Lietuvos valdžia nuolankiai paklus?

Jos padėtis iš tiesų nepavydėtina: net sovietinės okupacijos laikais ,,suverenia broliška respublika“ vadinta LTSR ir jos teritorijos administratoriai nebuvo taip žeminami.

Paklususi EŽTT sprendimui Lietuvos valdžia galutinai ir neatšaukiamai pripažintų, kad Lietuva – tik skudurinė valstybė. O apibūdinant politologiškai – fasadiniais valstybės atributais besidangstanti faktiškai kolonijinė teritorija, besielgianti kaip prie slenksčio gulintis neturintis proto ir valios skuduras, į kurį bet kada panorėjusios nusivalo kojas į ją ir toliau į ES gilumą plūstančių nelegalių migrantų minios.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Negaliu patikėti savo akimis. Nejaugi prof. V.Radžvilas prisikėlė iš numirusiųjų? O gal, kaip jau įprasta, buvo pasitraukęs į pogrindį, kuomet Lietuvoje siautė ne viena politinė audra? Juk kabinetinis „tyrumas“ yra tokia įprasta šio politiko (?) laikysena.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis