Vokietijos vyskupų pirmininkas teigia, kad religija yra „pertrūkis”, o ne tęstinumas

ŠaltinisCNA

Vokietijos vyskupų konferencijos pirmininkas vyskupas Georgas Bätzingas (Georgas Bėcingas) sakė, kad trumpiausias religijos apibrėžimas yra „pertrūkis” ir kad kai kurios tęstinumo formos, kurių žmonės ieško religijoje, yra „atvirai įtartinos”.

G. Bätzingas kalbėjo antradienį tiesiogiai transliuotose šv. Mišiose vyskupų plenarinės asamblėjos, kuri rugsėjo 26-29 d. vyksta centrinės Vokietijos Fuldos mieste, proga.

Homilijoje Limburgo vyskupas sakė, kad „pernelyg užtikrintai tvirtinamas tęstinumas, t. y. vientisi ryšiai pagal šūkį „taip buvo visada; taip buvo manoma visada; kas buvo blogai vakar, negali būti teisinga šiandien”. Tai, jo manymu, yra „atvirai įtartina”.

G. Bätzingas kalbėjo apie „didingus vaizdinius, kuriuose Dievo tauta su tikėjimu išdėstė savo istorinę patirtį ir atpažino joje Dievo vadovavimą”.

Gegužės mėnesį nusivylimą popiežiumi Pranciškumi išreiškęs vokiečių prelatas sakė, kad iš tiesų „mūsų žmogiškoje prigimtyje reikia ieškoti tiltų tarp vakarykštės dienos ir rytdienos, brėžti laiko ribas ir atrasti prasmingas sąsajas – o tai dažnai įmanoma tik retrospektyviai. Mes siekiame tęstinumo. Tačiau trumpiausias religijos apibrėžimas yra ir lieka ,pertrūkis’, kaip sakė Johanas Baptistas Metzas”, kuris buvo įtakingas vokiečių kunigas ir teologas, miręs 2019 m.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

  1. Vokietijos vyskupų pirmininkas religiją supranta tik pagal savo mąstelį.Šiaip kvailio niekas negali kaltinti kaip kvailio, bet piktybišką diktatą laiku nepristabdžius – kvailiais tampa ir visi kiti.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte