Vokietijos vyskupų pirmininkas papriekaištavo popiežiui dėl Sinodinio kelio kritikos

ŠaltinisCNA

Vyskupas Georgas Bätzingas (Georgas Bėcingas) sukritikavo popiežių Pranciškų ir atmetė neseniai popiežiaus pasakytus žodžius, kad prieštaringai vertinamas Vokietijos Sinodinis kelias yra nenaudingas, žalingas ir ideologiškai užnuodytas, sakydamas, kad vokiečiai turi „iš esmės kitokį požiūrį į sinodalumą“ nei Roma.

Sausio 27 d. paskelbtame interviu Vokietijos vyskupų konferencijos pirmininkas sakė, kad popiežiaus „vadovavimo Bažnyčiai būdą per interviu“ laiko „labai abejotinu“.

G. Bätzingas turėjo omenyje popiežiaus Pranciškaus komentarus apie Sinodinį kelią, išsakytus praėjusią savaitę vykusiame plačiame interviu naujienų agentūrai „Associated Press“, neminint kitų temų.

Limburgo vyskupas pažymėjo, kad lapkričio mėnesį Vokietijos vyskupai su popiežiumi Pranciškumi lankėsi ad limina.

„Kodėl popiežius nekalbėjo su mumis apie tai, kai buvome pas jį lapkritį? – klausė G. Bätzentas. – Būtų buvusi proga, bet jis tada nepasinaudojo galimybe diskusijai“.

Anksčiau Vokietijos Sinodinio kelio pirmininkas G. Bätzingas apkaltino Vatikaną, kad šis pažemino Vokietijos katalikus, lapkričio mėnesio susitikimuose išsakydamas „esminę kritiką“ dėl prieštaringai vertinamo proceso ir rezoliucijų.

Penktadienį paskelbtame interviu G. Bätzingas sakė, kad popiežius Pranciškus sinodalumą supranta kaip „platų impulsų iš visų Bažnyčios kampelių surinkimą, tada vyskupai tai aptaria konkrečiau, o galiausiai viršuje yra vienas žmogus, kuris priima sprendimą“.

Tai nėra „toks sinodalumas, kuris galėtų tinkamai veikti XXI amžiuje“, – pridūrė G. Bätzingas.

Popiežius Pranciškus ir kiti Bažnyčios vadovai išreiškė rimtą susirūpinimą dėl planų sukurti nuolatinę Vokietijos Bažnyčios sinodo tarybą. Toks organas veiktų „kaip patariamasis ir sprendimus dėl esminių pokyčių Bažnyčioje ir visuomenėje priimantis organas“, teigiama Sinodinio kelio pasiūlyme.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte