Nikaragvos kunigas: teisiamas vyskupas įsteigė slaptą žmogaus teisių biurą

ŠaltinisCNA

Tremtyje gyvenantis Nikaragvos kunigas Urielis Vallejosas žurnalistams atskleidė apie Matagalpos vyskupo Rolando Álvarezo (Rolando Alvareso) įsteigtą slaptą žmogaus teisių biurą. Jis buvo sukurtas spręsti prezidento Danielio Ortegos diktatūrinio režimo persekiojimo problemas šalyje.

Kunigas nuo rugpjūčio 19 d. laikomas namų arešto sąlygomis.

Sausio 26 d. paskelbtame interviu Ispanijos katalikų savaitraščiui „Alfa y Omega“ kunigas pirmiausia patikslino, kad nėra jokio tarptautinio arešto orderio jo laikymui namų arešte.

„Jūs nepatikėsite, bet tai buvo vyriausybės apgaulė. Jie sakė, kad paprašė Interpolo mane suimti, tačiau ryšininkas iš Jungtinių Tautų man patvirtino, kad Ortegos režimas oficialiai nėra išdavęs jokio prašymo dėl mano suėmimo“, – sakė kunigas savaitraščiui neskelbiamoje vietoje.

U. Vallejosas paaiškino, kad jie abu su R. Álvarezu yra „kaltinami sąmokslu siekiant pakenkti nacionaliniam suverenitetui ir saugumui bei melagingų naujienų skleidimu, kenkiančiu valstybei“.

Jo pasakojimu, paskelbtas „sufabrikuotas“ liudytojų prieš prelatą sąrašą, kai kurie iš jų net neturėjo nieko bendra su byla ir iš anksto nežinojo, kad jų pavardės bus tame sąraše.

U. Vallejosas sakė, kad Katalikų Bažnyčios persekiojimas paaštrėjo per 2018 m. antivyriausybinius protestus, į kuriuos vyskupai ir kunigai reagavo „sakydami tiesą apie tai, kas vyksta, ir stodami žmonių pusėn“.

Tuo metu žmonės ėmė kreiptis į juos pagalbos, aiškino kunigas. Pavyzdžiui, anot kunigo, „vieno jų sūnus buvo įkalintas, kitas buvo nužudytas, trečiam teko išvykti į tremtį“.

Atsižvelgdamas į situaciją, R. Álvarezas sukvietė savo kunigus ir pasakė jiems, kad atidarys slaptą žmogaus teisių biurą, kuris padės šiems žmonėms ir paskelbs jų bylas.

„Tame susitikime jis paklausė, kas laisvai norėtų dalyvauti, ir perspėjo, kad kas nors gali atsidurti kalėjime arba tremtyje“, – „Alfa y Omega“ pasakojo U. Vallejosas.

Kunigas taip pat, kad į jo vadovaujamą Dievo Gailestingumo parapiją Sebako mieste Matagalpos vyskupijoje atvykę kareiviai įrašinėjo jo pamokslus, kad vėliau juos panaudotų prieš jį.

Plačiau.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

    • Kai Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos redaktorių ir pagrindinį leidėją suėmė, jo bendradarbiai neskubėjo paskelbti kad štai suimtasis kunigas organizavo Kronikos leidybą. Priešingai, jie skubiai organizavo tolesnę Kronikos leidybą, kad be kita ko ir suklaidintų jėgos struktūras, t.y. nukreiptų įtarimą nuo suimtojo asmens. Tuo tarpu pateikiamojo straipsnio atveju saugiai pabėgęs bendradarbis (ar tokiu besiskelbiantis) viešai įvardina savo vyskupą kaip anti-prezidentinio politinio darinio organizatorių: puikus laimikis bylos prieš vyskupą sudarytojams.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte