REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Vokietijos pastorius: neskiepytieji jaučiasi apleisti bažnyčios

ŠaltinisCNE

Vokietijos bažnyčių nariai, kurie negali arba nenori skiepytis, vis dažniau jaučiasi bažnyčios „apleisti“.

Taip rašo Ebracho kalėjimo kapelionas Alexander Titz (Aleksandras Titzas). Pastorius Titzas, kuris pats nesiskiepijo, kritikuoja Evangelikų bažnyčios Vokietijoje (toliau EKD), protestantų liaudies bažnyčios, požiūrį. Bažnyčia teigiamai pasisakė apie skiepijimo prievolę, kurią nori įgyvendinti Vokietijos vyriausybė. Pasak kalėjimo kapeliono, tokiu būdu EKD dalyvauja neskiepytų asmenų „diskriminavime, atstūmime ir patyčiose“.

Titzas nerašo, kodėl nesiskiepija nuo Covid-19. Tačiau jis „akivaizdžiai laikosi AHA taisyklių (atstumas, higiena, veido kaukė), vengia žmonių grupių ir reguliariai tikrinasi darbe“. Jis nėra sąmokslo teoretikas.

Daugelis skiepijimą laiko prieštaraujančiu jų religiniams įsitikinimams.

Pastorius sako pažįstantis daug neskiepytų žmonių, kuriems psichologiškai ir fiziškai sekasi blogiau. „Jie patiria susiskaldymą šeimoje“. Daugelis jų, sako jis, skiepijimą laiko „prieštaraujančiu jų religiniams įsitikinimams“. Pastorius Titzas išreiškia pageidavimą, kad „žmonės mūsų nacionalinėje Bažnyčioje atsistotų ir sušauktų: sustabdykite šio kryžiaus žygio beprotybę! Nustokite stigmatizuoti. Jokios diskriminacijos ir jokios atskirties!“

Titzas nėra vienintelis, kuris kritiškai vertina EKD požiūrį. Krikščioniškosios žiniasklaidos akademijos Vetzlare direktorius Egmondas Prilas žengė dar vieną žingsnį ir nutraukė savo narystę šioje bažnyčioje.

65 – erių metų teologas ir žurnalistas pateikia ataskaitą savo interneto svetainėje. „Paskutinis lašas“ jam palikti Kurheseno-Valdecko evangelikų bažnyčią buvo EKD tarybos pirmininkės Annette Kurschus (Anetės Kuršus) pareiškimai. Prieš pat Kalėdas ji pasisakė už tam tikrų profesinių grupių privalomą skiepijimą nuo koronaviruso. Kurschus nurodė, kad bažnyčios „pareiga“ yra užkirsti kelią visuomenės susiskaldymui dėl privalomo skiepijimo. E. Prilas atsakė: „Tokiais pareiškimais ir savo politika dėl koronaviruso ši bažnyčia skaldo ne tik savo avių bandą, bet ir visuomenę.“

bažnyčios pareiga yra užkirsti kelią visuomenės susiskaldymui dėl privalomo skiepijimo. (A. Kurschus)

Beje, sausio pradžioje prieš privalomą skiepijimą pasisakė ir daktaras Heinrich Bedford-Strohm (Heinrichas Bedfordas-Stromas), dar neseniai buvęs Vokietijos evangelikų bažnyčios tarybos pirmininkas.

Savo naujametinėje kalboje Bavarijos vyskupas jau ragino šioje diskusijoje pagarbiai elgtis vieniems su kitais. Pasak Bedford-Strohm, daugelis neskiepytų žmonių Vokietijoje „jaučiasi asmeniškai atstumti“. Tarp jų, pasak jo, yra žmonių, kurie jaučia „didelį vidinį pasibjaurėjimą šia intervencija į savo kūną“ arba patiria jos baimę.

Šiuo metu Vokietijoje skiepijimo prievolės nėra, tačiau naujoji vyriausybė, kaip ir ankstesnioji, to siekia. Austrijos parlamentas jau pritarė skiepijimo prievolei nuo vasario 1 d. Taigi ji yra pirmoji Europos šalis, kurioje taikoma tokia plataus masto priemonė. Be to, Austrijoje didesnės bažnyčios įstatymą laiko pagrįstu.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte