REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Vilniuje vyks arkivyskupui Mečislovui Reiniui skirtas atminimo vakaras

ŠaltinisLGGRTC

 „Kaip galima pasitikėti valdžia, kuri 1941 m. čiupo šimtus tūkstančių žmonių ir, nepateikdami kaltinimų, trėmė į Sibirą. Tai daroma ir dabar – taip pat vyksta masiniai areštai ir trėmimai į lagerius.“ (iš arkivyskupo Mečislovo Reinio tardymų medžiagos)

Kovo 27 d. 16.00 val. Tuskulėnų memorialo Konferencijų salėje (Žirmūnų g. 1F, Vilnius) vyks Vilniaus arkivyskupui Mečislovui Reiniui (1884–1953) skirtas atminimo vakaras, kuriame dalyvaus arkivyskupo Mečislovo Reinio postulatorius kunigas dr. Mindaugas Sabonis ir kunigas dr. Nerijus Pipiras.

17.00 val. Tuskulėnų memorialo koplyčioje-kolumbariume bus aukojamos šv. Mišios už sovietinių represijų aukas, kurioms 1944–1947 m. sausio–kovo mėnesiais buvo įvykdyta mirties bausmė NKGB (MGB) vidaus kalėjime Vilniuje.

Šv. Mišiose giedos Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choras „Aidas“, bus skaitomos per šį laikotarpį nužudytų aukų pavardės.

Arkivyskupo Mečislovo Reinio laikysena šviečiant ir ugdant visuomenę bei ginant katalikų tikėjimą buvo bekompromisė: argumentuotai atrėmęs nacionalsocializmo idėjas, M. Reinys priešinosi ir bolševikinei ideologijai, žinodamas, jog visais atvejais tokia nelygi kova reiškia kankinystę.

Sovietiniai funkcionieriai didelę įtaką visuomenėje turintį Bažnyčios hierarchą stengėsi patraukti savo pusėn. 1945 m. birželio 19 d. arkivyskupas sovietinių funkcionierių buvo raginamas parašyti kreipimąsi į Lietuvos partizanus, kviečiantį juos legalizuotis, tačiau atsisakė motyvuodamas tuo, kad Bažnyčia negali kištis į politinius reikalus.

1947 m. gegužės mėn. arkivyskupas išsiuntė Religinių kultų tarybos įgaliotiniui raštą, kuriame protestavo prieš Bažnyčios ir tikinčiųjų teisių suvaržymus. Tų pačių metų birželio 12 d. jis buvo sovietų valdžios suimtas, tardytas, o lapkritį Ypatingojo pasitarimo nuteistas 8 metams „už talkininkavimą tėvynės išdavikams, dalyvavimą antitarybinėje nacionalistinėje organizacijoje ir antitarybinę agitaciją“ ir įkalintas Vladimiro (Rusija) kalėjime. Mirė kalėjime 1953 m. lapkričio 8 d. Palaidotas bendrame kape.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę 1998 m. rugsėjo 14 d. pradėta arkivyskupo M. Reinio beatifikacijos byla. 2000 m. jis buvo įrašytas į XX a. tikėjimo liudytojų-kankinių martirologiją.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte