Turkija pasitraukė iš Stambulo konvencijos

Kovo 20 d. Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas (Recep Tayyip Erdoğan) pasirašė dekretą, kuriuo paskelbė, kad Turkija pasitraukia iš Stambulo konvencijos.

Turkija pradėjo svarstyti galimybę pasitraukti iš susitarimo po to, kai vienas pareigūnas iš R. T. Erdogano partijos pernai iškėlė šį klausimą.

Po prezidento dekreto, moterys išėjo į gatves protestuodamos įvairiuose šalies miestuose ir reikalavo vyriausybę palikti konvenciją.

Turkijos valdančioji „Teisingumo ir plėtros” partija anksčiau buvo pareiškusi, kad konvencija kenkia šeimos institucijai bei skatina skyrybas. Taip pat ji paskatino atkreipti dėmesį į tai, kad sutartimi naudojasi LGBT bendruomenė norėdama tapti labiau žinoma.

Turkijos Šeimos, darbo ir socialinių paslaugų ministrė Zechra Zjumrut Selčuk (Zehra Zümrüt Selçuk) pareiškė, kad Turkijos konstitucija ir įstatymai yra „moterų teisių garantas” ir tam užtikrinti konvencijos nereikia.

Turkijos pasitraukimas iš Stambulo konvencijos – pirmosios teisiškai įpareigojančios regioninės tarptautinės sutarties, ginančios moteris nuo smurto, – yra „labai bloga žinia“ ir „didžiulė nesėkmė“ kovoje su šia problema, sakė Europos Tarybos generalinė sekretorė Marija Peičinovič-Burič.

M. Peičinovič-Burič pažymėjo, jog susitarimas – tai „auksinis tarptautinių pastangų apsaugoti moteris standartas“.

2011 metais priimta Stambulo konvencija yra  47 valstybes vienijančios Europos Tarybos konvencija.

„Šis žingsnis reiškia didžiulę šių pastangų nesėkmę, o dar blogiau tai, jog jis kelia pavojų moterų apsaugai Turkijoje, visoje Europoje ir už jos ribų“, – sakoma generalinės sekretorės pareiškime.

Moterų protestai paskelbus prezidento dekretą / Twitter vaizdo įrašas

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte