Katedros aikštėje vyko mitingas prieš karantino ribojimus

ŠaltinisBNS

Vilniaus Katedros aikštėje šeštadienio popietę surengtas mitingas už prigimtines žmogaus teises, į kurį susirinko keli šimtai asmenų, praneša naujienų portalas lrt.lt.

Jo teigimu, mitingo dalyviai buvo nešini vėliavomis ir įvairiais plakatais, reikalavo atšaukti karantiną, privalomą kaukių dėvėjimą, nutraukti vakcinaciją ir atverti sienas.

„Prašymą dėl susirinkimo pateikė fizinis asmuo, tai asmens duomenų atskleisti negalime, kas pateikė prašymą. Susirinkimas organizuojamas prisijungiant prie tarptautinių susirinkimų už prigimtines žmogaus teises ir suderinta, kad susirinkime gali dalyvauti iki 200 asmenų“, – lrt.lt komentavo Vilniaus miesto savivaldybės atstovė Gintarė Makarevičienė.

Pasak savivaldybės atstovės, informacija apie renginį buvo perduota policijai, todėl pareigūnai prižiūrėjo, ar jo dalyviai laikėsi reikalavimų.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis BNS sakė kol kas neturintis informacijos, ar renginio metu buvo nustatyta pažeidimų.

Mitingas Katedros aikštėje už prigimtines teises / Renginio dalyvių vaizdo įrašas

Kvietime į mitingą nurodoma, kad jį organizuoja pavieniai asmenys.

Kaip BNS vėliau informavo Vilniaus mero atstovas Karolis Vaitkevičius, leidimas rengti mitingą išduotas vienai iš organizatorių – Sandrai Juknei.

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios, jis šiuo metu pratęstas iki kovo pabaigos. Karantino metu draudžiami renginiai, atvirose erdvėse galima bendrauti ne daugiau nei dviem namų ūkiams arba ne didesnėmis nei penkių žmonių grupėmis.

K. Vaitkevičiaus teigimu, nors Vyriausybės nutarimu dėl karantino renginiai yra uždrausti, teisę organizuoti mitingą numato Susirinkimų įstatymas.

Mitingas prie katedros prieš karantiną ir jo apribojimus / Renginio dalyvių nuotraukos
Renginio plakatas / Organizatorių nuotr.

Dėkojame mitingo dalyviams už atsiųstas nuotraukas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis