Švietimo ministrė prašo savivaldybių persvarstyti sprendimą dėl mokinių grįžimo į mokyklas

ŠaltinisBNS

Švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė prašo savivaldybių persvarstyti sprendimą dėl 5-11 klasių mokinių grįžimo į mokyklas, kad šie bent kelioms savaitėms gyvai susitiktų mokyklose.

„Suprantame, kad pandeminė situacija nėra paprasta ir testavimo procesai nėra lengvi, savivaldybių pasirengimas testuoti yra skirtingas, tačiau sugrįžtančių mokinių skaičiai labai nustebino“, – ministerijos pranešime sakė J. Šiugždinienė.

„Tik apie 3 tūkst. šią savaitę sugrįžusių 5-11 klasių mokinių reiškia, kad didelė dalis savivaldybių nuėjo netikėtu ir pačiu lengviausiu keliu – nesugrąžino nė vienos mokyklos, nė vienos klasės, nė vieno mokinio į suolus. Girdžiu kalbant, kad „nepasimoka“ grįžti. Tai šokiruoja ir liūdina“, – teigė ji.

Ji taip pat sako esanti nustebinta, kad kai kurios mokyklos net nesurengė mokinių tėvų apklausų, ar jie sutiktų testuotis. Arba rėmėsi tik pačių vaikų nuomone, kad jie nenori sugrįžti mokytis į klases.

Yra daug tėvų, kurie nori, kad vaikai mokytųsi klasėje.

„Yra daug tėvų, kurie nori, kad vaikai mokytųsi klasėje, tačiau neturi tokios galimybės dėl savivaldybių ar pačių mokyklų sprendimų“, – kalbėjo švietimo ministrė.

Į mokyklas grįš pradinukai
Mokykla / BNS nuotr.

Pasak jos, Vyriausybė, atsiliepdama į savivaldybių pageidavimą dėl savarankiško pasirinkimo, nusprendė leisti kiekvienai savivaldybei apsispręsti, ar 5-11 klasių mokiniai mokosi mišriu būdu, ar nuotoliniu, nes savivaldybėse skiriasi ir pandeminė situacija, ir mokyklų galimybės organizuoti ugdymą, užtikrinti testavimą, laikytis nesimaišymo principo skirtingų klasių mokiniams.

„Dauguma savivaldybių, pasinaudodamos teise priimti sprendimą, nutarė nieko nedaryti. Nors visi suprantame, kad net ir kelios savaitės svarbios mokinių  emocinei sveikatai, kad vaikams reikia gyvo kontakto. Jei neįmanoma mokinių sukviesti į klases visam likusiam mokymosi periodui iki atostogų pradžios, galima rasti galimybių susitikti bent kelias dienas. Nuoširdžiai dėkoju  savivaldybėms, mokykloms, mokytojams, kurie atliko nemažą pasirengimo darbą ir  pakvietė vaikus į klases“, – teigė J. Šiugždinienė.

Ministrė taip pat kviečia tėvus leisti vaikams testuotis, ir taip suteikti galimybę vaikams saugiai ateiti į mokyklas, kurios siūlo mišrų mokymosi būdą.

BNS pirmadienį skelbė, kad Vyriausybei nuo pirmadienio leidus grąžinti į mokyklas 5-11 klasių moksleivius, didesnė dalis savivaldybių iki mokslo metų pabaigos nusprendė likti prie nuotolinio jų ugdymo.

Lietuvos savivaldybių asociacijos atliktoje apklausoje 26 savivaldybės iš 43 atsakiusiųjų į apklausą tvirtino, kad iki mokslo metų pabaigos moksleivių į klases nebegrąžins visiškai. Tarp šitaip apsisprendusiųjų yra ir Šiaulių, Klaipėdos savivaldybės, tačiau ir kituose didžiuosiuose miestuose grįžimas numatytas tik keliose mokyklose.

16 savivaldybių nurodė, jog penktokai-vienuoliktokai į klases grįš dalyje, t.y. bent vienoje iš mokyklų, nors keliose klasėse. Tai, jog visose įstaigose taikys tik kontaktinį arba mišrų mokymą, informavo viena – Kretingos rajono savivaldybė.

Vyriausybė leido atnaujinti šių klasių ugdymą mokyklose tik su būtina sąlyga – šie moksleiviai ir pedagogai turi periodiškai tikrintis dėl COVID-19.

Dauguma savivaldybių tvirtina, kad kontaktinio ugdymo nuspręsta neatnaujinti, nes su tuo nesutinka tėvai, didesnė dalis savivaldybių, nurodžiusių, kad sutiko atnaujinti kontaktinį ugdymą, taip pat informavo, kad tai padarys tik kai kuriose mokyklose ir tik keliose klasėse. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

  1. Aš nesuprantu,ko jūs užsisėdote ant tų vaikų,visai protas nuvažiavo.Kur dar iki tokio lygio yra terorizuojami vaikai kaip LT. Vien tam kad spausti tėvus paklusti. Lazda turi du galus,viena diena antras galas taip trinktels per marmūzes,kad nebeatsigausite,už tokius darbus….

  2. kol bus testavimai ir kisami skiepai, mano vaikas negris i mokykla, teks patiems juos mokyti ir rasto ir gyvenimo, reiks savas mokyklas steigti, mokyklas be skiepu ir testu

  3. Vaikai nori grizti i mokyklas, tevai taip pat nori, kad vaikai mokytusi mokyklose, o ne liudnai pagarsejusiu nuotoliniu budu, tik BE TESTAVIMU! PSO pareiske, kad testavimai neprivalomi, kodel si zuliku valdzia nepaiso jokiu europiniu rekomendaciju, o su savo salies zmonemis elgiasi kaip su kaliniais?! Ypac tai liecia vaikus- kas juos skriaudzia, to lauks labai liudna lemtis. Bedieviai nieko nebijo, ypac budami aukstose pareigose, bet aukstai kiles, zemai kris. Jau arteja brudu demaskavimas.

  4. europos sąjungos yra pasisakyta šių metų sausio mėn., kad niekas negali prievartiniu būdų versti testuotis ar vakcinuotis, o taip pat niekas dėl atsisakymo negali būt verčiami patirti psichologinio smurto kaip niekas neturi teisės versti juos išeiti iš darbo..,

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis