REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Sesuo L. Pocher teigia, kad popiežius „labai pritaria” moterų diakonatui

Vasario 5 d. rytą prasidėjusio popiežiaus ir kardinolų patarėjų posėdžio pirmoji dalis buvo skirta moterų vaidmeniui Bažnyčioje. Posėdyje dalyvavo popiežius Pranciškus, visi Kardinolų tarybą sudarantys nariai ir sekretorius. Į jį taip pat buvo pakviestos salezietė vienuolė Linda Pocher, Popiežiškojo fakulteto Auxilium Romoje kristologijos ir mariologijos profesorė, rekolekcijų vadovė iš Veronos vyskupijos Giuliva Di Berardino, Anglikonų Bažnyčios generalinio sekretoriaus pavaduotoja vyskupė Jo Bailey Wells, praneša „Vatican News”.

Sesuo L. Pocher (Pošė), kurią popiežius paprašė pasakyti kalbą apie moterų vaidmenį Bažnyčioje, teigė, kad Pranciškus „labai pritaria moterų diakonatui”, nors artimiausiu metu neketina jo įgyvendinti, teigiama „Life Site News”.

„Jau žinome, kad popiežius labai pritaria moterų diakonatui, tačiau vis dar bandome suprasti, kaip tai įgyvendinti praktiškai”, – sako sesuo.

Vasario 8 d. kalbėdama su „Europa Press”, L. Pocher atskleidė šiek tiek vidinių detalių apie neseniai vykusį popiežiaus Pranciškaus artimiausių patarėjų susitikimą, kuriame buvo toliau nagrinėjama dabartinė tema „Moterų vaidmuo Bažnyčioje”. Jame anglikonų vyskupė moteris Jo Bailey Wells (Džo Beili Vels) buvo viena iš trijų moterų, kuri dalinosi savo patirtimi susirinkusiai grupei.

L. Pocher teigė, kad šio susitikimo metu „buvo aptartas ir diakonato klausimas”, tačiau Šventojo Sosto spaudos tarnyba nepateikė komentarų dėl jos paminėto tariamo popiežiaus pritarimo moterų diakonystei ir „nesitikima, kad bus pateikti kokie nors paaiškinimai, atsižvelgiant į praktiką tylėti net dėl tokių prieštaringai vertinamų interviu, kokius darė Eugenio Scalfari”, rašo „Life Site News”.

S. Linda Pocher kalbėjo: „Svarbu sutelkti dėmesį į poreikį ir galimybes galvoti apie kitas moterims atviras tarnystes ir jas vykdyti, visiškai laikantis Katalikų Bažnyčios magisteriumo. Atskaitos taškas gali būti tik Eucharistija ir liturgija. Kaip dabartinė liturgija, visiškai priklausanti nuo kunigo veiklos, galėtų atstovauti Bažnyčios sinodiškumui ir jį ugdyti? Iš čia kyla įsitikinimas, kad tarnystė bus ne galia, bet Karalystės numatymas”, – rašoma Cgfmanet.org.

Sesuo, kuri jau dalyvavo ankstesniame Kardinolų tarybos posėdyje, vykusiame 2023 m. gruodžio 4-5 d., aiškina, kad popiežius Pranciškus „keičia mąstymą ir išgyvenimą dėl skirtumo tarp šventimų ir krikšto kunigystės, visiems pakrikštytiesiems suteikdamas kai kurias teises, kurios iki šiol priklausė vyskupams, kunigams ar vienuoliams”, – pasakojama Messainlatino.it.

Iš tiesų pernai išleistame knygos apimties interviu Pranciškus griežtai pasisakė prieš moterų diakonystę. Kalbėdamas apie moteris kuniges, Pranciškus pareiškė, kad „tai teologinė problema”, kuri, jei būtų mėginama įtraukti moteris į kunigiškąją tarnystę, galėtų „pakenkti Bažnyčios esmei”. Pranciškus teigė, kad „šventimai yra skirti vyrams”, ir pridūrė, kad nepalaiko argumento, jog moterų šventimų įvedimas galbūt galėtų sustiprinti Bažnyčios lankomumą.

L. Pocher teigė, kad popiežius paprašė jos suorganizuoti šį susitikimą.

„Maniau, kad būtų įdomu susipažinti su Anglikonų Bažnyčios patirtimi šiuo klausimu”, – teigė L. Pocher, paaiškindama, kodėl pakvietė anglikonų prelatę J. B. Wells. Buvo paprašyta jos aptarti, kokio proceso buvo laikytasi, kai buvo priimtas sprendimas įšventinti moteris, ir taip pat papasakoti, kaip tai pakeitė jų Bažnyčios [Anglikonų Bažnyčios] gyvenimą. „Taigi ji papasakojo savo patirtį, kurią vėliau aptarėme su kardinolais ir popiežiumi”, – dalinosi sesuo.

Tuo tarpu rekolekcijų vadovė iš Veronos G. D. Berardino (G. D. Berardino) buvo paprašyta kalbėti apie „galimas moterų tarnystes Katalikų Bažnyčioje, apie galimybes, kurios dabar tikrai įmanomos Katalikų Bažnyčioje”, – rašo „Life Site News”.

Apibūdindama tariamą asmeninę popiežiaus paramą moterims diakonėms, L. Pocher pridūrė, kad „Katalikų Bažnyčioje nėra jokių svarstymų apie moterų kunigystės šventimus”.

„Taigi pirmiausia turime sutelkti dėmesį į tai; tačiau žinome, kad kitose šalyse aiškiai prašoma aktyvesnio dalyvavimo Bažnyčios lygmeniu ir per tarnystes”, – teigė ji.

Pranciškus jau anksčiau, įsteigdamas dvi komisijas moterų diakonių klausimui aptarti, atvėrė duris moterų diakonystės klausimui, nors katalikų mokymas šiuo klausimu yra aiškus ir nekintantis.

Pirmiausia, 2016 m. rugpjūtį sudaryta 12 narių komisija moterų diakonių klausimui nagrinėti, į kurią įėjo pagrindinė moterų diakonių šventimų šalininkė Phyllis Zagano (Fylis Zagano) ir kardinolas Luisas Ladaria Ferreras (Luisas Ladarja Fereras), kaip jos pirmininkas. Antroji komisija buvo sudaryta 2020 m., atsižvelgiant į 2019 m. Amazonijos sinodą, tačiau nė viena iš jų savo išvadų nepaskelbė, rašo „Life Site News”.

Atsižvelgiant į 2023 m. sinodo tarpinę ataskaitą, 2024 m. spalio mėn. sinodo posėdžiuose buvo raginama pateikti abiejų tyrimų rezultatus, nes 2023 m. sinodo posėdyje buvo raginama tęsti „teologinius ir pastoracinius tyrimus” dėl moterų diakonato, rašo naujienų portalas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

6 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte