Rūta Šalaševičienė. Švelniai bliaunančios avies tiesa

Procesai, kurie šiuo metu pandemijos fone vyksta mūsų visuomenėje ir Bažnyčioje, yra tarpusavyje susiję. Žvelgdama į juos noriu džiaugtis.

Taip, tiesiog noriu džiaugtis, nes visada apsisprendžiu už džiaugsmą. Jeigu džiaugsmas kyla savaime, dėkoju Dievui. Jeigu džiaugsmas nekyla savaime, apsisprendžiu džiaugtis. Nes laisvas žmogus visada gali rinktis. Pasirodo, net rinktis džiaugtis galima. Iš tiesų manyje kyla džiaugsmo impulsai todėl, kad žmonės pabudę. Jie svarsto, šnekasi, ir nesvarbu kaip tai daro: piktai, nepiktai, intelektualiai, kvailai. Svarbiausia, kad jie yra pabudę.

Nes pats sunkiausias dalykas, kai žmonės yra abejingi, arba kiekvienas užsiima tik savimi, ir nesvarbu, kas vyksta aplinkui. Būtent šiuo procesu džiaugiuosi, ir ypač matydama Dievo darbą.

Prisimenu ankstyvųjų krikščionių laikus, kai buvo Nikėjos visuotinis susirinkimas, Bažnyčioje tuo metu sklido vyskupo Arijaus erezija. Jis buvo šventas vyras, bet mokė „pro šalį“. Teologinės diskusijos buvo apėmusios krikščionių bendruomenę taip, kad net turguje žmonės kalbėdavo apie Jėzų karštai ginčydamiesi. Jiems rūpėjo, kas jis yra per vienas.

Neįsivaizduodavau tokio laikmečio, kad buityje, turguje, kur benueitum, būtų svarstomi doktrinos klausimai, ir paprasti žmonės tai darytų. Ir še tau, kad nori, panašiai jaučiuosi dabar.

Kas tiktai turi lūpas, liežuvį, tas ir svarsto Bažnyčios mokymo klausimus. Tikrai įdomus laikmetis. Ir aš pati žiūrėdama į savo vidinius procesus daugelį metų išgyvenau ir pyktį, ir skausmą dėl Bažnyčios susipriešinimo. Dabar manyje šis pyktis ir skausmas jau „pravirė“, ir susiformavo gilus troškimas liudyti tiesą.

Krikščioniškoji tiesa nėra idėja, idėjų sistema ar filosofija. Krikščioniškoji tiesa yra Asmuo. Ir tas Asmuo yra Jėzus, kuris apie save sako: „Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas.“ Šis tiesos liudijimas reiškia, kad svarbu susitikti su Jėzumi ir suprasti, kas Jis yra, ir gyventi asmeniniu ryšiu su Juo bei kitiems padėti susitikti, atpažinti Jį, save Jam atiduoti.

Šiuo metu tarsi visos avys pakrikusios. Kurios dabar ieškoti? Paskui kurią lėkti, nes tarsi visa banda išsklaidyta?

Visi žinome Šventojo Rašto vietą iš Mato evangelijos, kai Jėzus, gerasis ganytojas, palieka devyniasdešimt devynias avis ir ieško vienos nuklydusios. Šiuo metu tarsi visos avys pakrikusios. Kurios dabar ieškoti? Paskui kurią lėkti, nes tarsi visa banda išsklaidyta? Kiekvienas varo sau, bliauna, pakrikusios, ir kaip atpažinti man save ir kaip matyti kitus šitoje situacijoje? Prisiminkime Jėzaus žodžius, kad „manosios avys klauso mano balso, aš jas pažįstu ir jos seka paskui mane“. Ir tai yra įkvėpimas gilinti santykį su Jėzumi, atpažinti Jo balsą ir Jį sekti, nes aš esu Jo avis, kuri seka paskui savo ganytoją Jėzų. Bet ką man daryti, kai man rūpi ir kitos? Ar jos atpažins, kur yra nuklydusios.

Norėčiau pajuokauti, kad jaučiu, jog turiu sekti Jėzų ir švelniai „bliauti“ Jį sekdama. Jeigu avys nuklydusios, jos gali tą mano švelnų bliovimą išgirsti. Nes avis atpažįsta ne tik ganytojo balsą, bet atpažįsta ir kitų avių balsą, nes avis, kuri atrado ganytoją ir ganyklą, bliauna švelniai, mielai ir patraukliai. O avis, kuri bijo, kuriai kažkas gresia, bliauna grėsmingai, ir į tą pusę nelabai norisi eiti. Tad avis atpažįsta bliovimą. Tai man yra tarsi Dievo paraginimas, kad aš neturiu tyliai kėpsoti, bet sekti paskui Jėzų ir švelniai bliauti, taip sakant liudyti tiesą.

Šie du supratimo ir patirties dėmenys, kurie yra labai svarbūs, kad gyventume tikrai krikščionišku tikėjimu, reiškiančiu bendrystę su Dievu, savimi ir artimu. Tai yra meilės bendrystė.

Ir man šiuo metu Dievas įdėjo į širdį tokius penkis žodžius apie tiesos liudijimą: kantriai, švelniai, nuosekliai, ištikimai ir nenumaldomai liudyti tiesą, nes tokiu būdu veikia Dievas. Jis veda ir kiekvieną iš mūsų į išganymą, panaudodamas gerus ir blogus dalykus. Viskas yra medžiaga Dievui mus vesti į išganymą. Viskas sutelkta išganymui. Ir tą Dievas daro kantriai, švelniai, nuosekliai, ištikimai, nenumaldomai.

Ši mintis man yra labai svarbi. Aš trokštu, kad šios savybės taptų manosiomis. Savo esme tiesa pati save gina. Nes jeigu tiesa yra Jėzus, tai Jėzus jau laimėjo pergalę prieš blogį, ir mes esame jo dalininkai ir tiesiog liudijame susitikimą su Juo, kuris nugalėjo mirtį ir blogį.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

 1. Aš prisikėliau kaip Meilė.
  Tai mano Meilės prisikėlimas.
  Aš prisikėliau dar kartą kaip Gyvenimas,
  kaip Žodžiai, kaip Didžiai Aidintis Balsas,
  kaip Didysis Gyvenimo Šaltinis.

  Aš nuraminsiu Jūsų pavargusias sielas.
  Mylėsiu Jus visa širdimi.
  Atleisiu Jums visas nuodėmes.
  Aš apkabinsiu Jus.

  Sugrįžkite pas savo Ganytoją.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte