Premjerės patarėja: nepasiskiepijusieji galėtų būti gydomi namuose

ŠaltinisBNS

Mažėjant COVID-19 pacientams skirtų reanimacijos lovų skaičiui, premjerės Ingridos Šimonytės patarėjos Živilės Gudlevičienės nuomone, ateityje gali tekti priimti sprendimą nepasiskiepijusius asmenis nebeguldyti į ligonines, o skirti jiems gydymą namuose.

„Iš tiesų tos kalbos, kad negydyti šitų nepasiskiepijusių asmenų, jos nėra irgi tokios, kad tai būtų sprendimo būdas. Sveikatos paslaugas turime suteikti visiems, bet tuomet galbūt riboti hospitalizacijas, kaip mes sakome, taip, jie gali būti gydomi namuose taip nebedidinant lovų ligoninėse kovidiniams pacientams“, – LRT laidai „Savaitė“ sekmadienį sakė Ž. Gudlevičienė.

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta per 1,8 mln. žmonių, pilnai vakcinuota – 1,6 mln., dar 84,4 tūkst. pilnai paskiepytų gyventojų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę. 

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 64,8 proc. gyventojų.

Mažiausiai pasiskiepijusiųjų yra tarp 12–15 metų vaikų – kiek mažiau nei trečdalis. Tarp vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, paskiepyta 67,3 procentai.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo daugiau 408 tūkst. žmonių, šiuo metu serga daugiau nei 31 tūkst. žmonių.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

 1. šlykštu skaityt… Daugiausiai pasiskiepijusių tarp vyresnių? O ką sako statistika kasdienė ? – Daugiausiai miršta vyresnių grupėje. Matomai, valdžioj sėdi vien pagrindinės mokyklos kursą išklausę. Nes nors kiek suvokiantys, kas yra virusai, ligos, vaistai, suprastų, kad verta daryt statistinius tyrimus – ir greitai! – kad suprasti, kokios vietos silpniausios. Kiek miršta nepaskiepytų vaikų? Kiek jų sunkiai serga? Kokiomis kitomis ligomis dažniausiai serga, sergantys covidu? Kiek persirgę nepaskiepytų? Koks jų sirgimo sunkumas? Atsakydami į tokius klausimus, gautume ir atsakymus, ką pirmiausia reikia daryti. Dabar matau dar vieną botagą varyt skiepytis…

 2. Tokios nerišlios kalbos iš valdžios atstovo dar neteko girdėti ar skaityti: ką norėjo ponia pasakyti? Kalbos turinį galima įvardyti tik kaip kliedesį: lygtai ir priklauso gydyti, tik neaišku kur ir neaišku kas, ir kaip gydys. Gal pati patarėja su visais klierkais? Kas atsitiko Lietuvos valdžiai, kad ji taip nekenčia savo piliečių, nevykdo Konstitucijos – pamina teisę į medicininę pagalbą? Atranda šimtus tūkstančių eurų nereikalingai reklamai, milijonus tvorų statybai ir pabėgėlių namelių nuomai, o ligonines uždarinėja, mažina finansavimą rezidentams, nuo pavasario sumažino ir kovidinių lovų skaičių, t.y. žlugdo sveikatos sistemą. Ir visą kaltę suverčia nepasiskiepijusiems, nesvarbu, kad didžiausia dalis iš jų yra vaikai. Visą vasarą kalbėjo apie ketvirtą bangą. Tai reikėjo pasiruošti: priimti ir apmokyti personalą, paruošti daugiau kovidinių lovų. Vietoj to mestos visos Vyriausybės ir žiniasklaidos pajėgos nepasiskiepijusių persekiojimui ir diskriminacijai, nors dabar jau dažnai užsikrečia vienas nuo kito ir „išrinktieji“ su Galimybių pasais.
  Jau dabar susirgusius – taip pat ir paskiepytus – palieka likimo valiai: šeimos daktaras nuotoliniu būdu rekomenduoja „auksinį vaistą“ – paracetamolį. Į ligoninę ,net su aukšta temperatūra ir netgi plaučių uždegimu nepakliūsi – mat, dar nedūsti, deguonies dar nereikia. Ligoniai laiku jokios medicininės pagalbos negauna, todėl su greitąja pagalba vežami jau į reanimaciją. Jeigu valstybė atsisako suteikti medicininę pagalbą, siūlo gydytis namuose, tai tuomet privalo grąžinti žmonėms mokėtas valstybei visą darbingą amžių sveikatos ir socialinio draudimo įmokas, už kurias galės samdytis ir gydytojus, ir slauges.

  • Dėkoju už rišlų padėties išdėstymą!!! Gaila, kad patys „valdžios“ atstovai žmonių nuomone nesidomi 🙁

 3. domisi(15 min visas str apie G. L) ir stebisi mumis ir aiškina, kad dėl neišprusimo;)
  Ką turi savyje, tą ir mato… Svarbiau už viską viską iš aukšto matyti ir dėtis protingais…
  O malda už pardavusius sielą nepamaišytų;)

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte