REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Popiežius telegramomis Graikijai ir Italijai išreiškė susirūpinimą dėl gaisrų ir audrų

ŠaltinisCNA

Popiežius Pranciškus dviejose telegramose, penktadienį Vatikano paskelbtose Graikijai ir Italijai, ragino vėl skirti daugiau dėmesio aplinkosaugai – šių šalių gyventojai kovoja su pražūtingais gaisrais ir audromis.

Neseniai kilę gaisrai nuniokojo didelę Graikijos dalį ir nusinešė kelių žmonių gyvybes, o audros Italijoje, esant rekordiškai aukštai temperatūrai, apgadino pastatus ir nusinešė kelių žmonių gyvybes.

Valstybės sekretorius kardinolas Pietro Parolinas popiežiaus Pranciškaus vardu parašė laišką Graikijos katalikų vyskupų konferencijos pirmininkui vyskupui Petros Stefànou, kuriame pasidalijo popiežiaus susirūpinimu ir solidarumu.

„Jo Šventenybė popiežius Pranciškus yra giliai susirūpinęs dėl grėsmės gyvybei ir žalos, kurią kelia įvairiose Graikijos dalyse ir už jos ribų išplitę gaisrai, kilę dėl dabartinės karščio bangos, kamuojančios daugelį Europos šalių”, – rašoma telegramoje.

Dėl praėjusio mėnesio pradžioje Graikijoje prasidėjusių gaisrų teko evakuoti dešimtis tūkstančių gyventojų ir turistų iš Korfu ir Rodo salų, o kai kuriose žemyninės Graikijos dalyse gaisrai taip pat sukėlė siaubą. Kartais liepsnų dūmai buvo tokie intensyvūs, kad juos buvo galima matyti iš kosmoso. Valdžios institucijos pranešė apie mažiausiai penkias su gaisrais susijusias mirtis ir kelias dešimtis sužeistųjų.

„Jo Šventenybė užtikrina visus nukentėjusiuosius savo dvasiniu artumu ir ypač meldžiasi, kad visagalis Dievas palaimintų ugniagesių ir kitų gelbėtojų pastangas kovoti su šia pavojinga situacija”, – sakoma telegramoje.

„Jis taip pat tikisi, kad pavojus mūsų bendriems namams, kurį didina dabartinė klimato krizė, paskatins visus žmones atnaujinti pastangas rūpintis kūrinijos dovana dėl būsimų kartų”, – priduriama pranešime.

Tuo tarpu Italijoje praėjusią savaitę šiaurinę šalies dalį užklupusios audros nusinešė mažiausiai dvi gyvybes, paliko apgadintų pastatų ir šimtus nuvirtusių medžių.

Antrojoje telegramoje, nusiųstoje Italijos vyskupų konferencijos pirmininkui kardinolui Matteo Maria Zuppi, popiežius Pranciškus prašė prelato „būti jo meilės artumo gyventojams, nukentėjusiems nuo [šių] atmosferos reiškinių, kurie išryškina būtinybę drąsiai ir toliaregiškai stengtis įveikti klimato kaitos iššūkį ir atsakingai saugoti kūriniją, rūpinantis bendraisiais namais”, perdavėju.

„Jo Šventenybė Mergelės Marijos užtarimu prašo Viešpaties paguodos tiems, kurie kenčia nuo tokių didelių nelaimių, – sakoma telegramoje, – ir, išreikšdamas dėkingumą tiems, kurie dosniai dirbo gelbėjimo darbuose, ypač ugniagesiams, siunčia savo apaštališkąjį palaiminimą”.

Ekspertai teigia, kad klimato kaita gali paaštrinti gaisrus ir audras, nes pakyla pasaulinė temperatūra ir susidaro palankesnės sąlygos gaisrams plisti ir itin greitai audrai vystytis.

Graikijos klimato krizių ir civilinės saugos ministras Vassilis Kikilias praėjusią savaitę sakė, kad iš šimtų gaisrų, kurie pastarosiomis savaitėmis siautėjo šalyje, „dauguma buvo įžiebti žmogaus rankomis, dėl nusikalstamo aplaidumo arba tyčios”.

V. Kikilias užsiminė, kad klimato veiksniai prisidėjo prie to, kad gaisrai degė ne taip, kaip įprastai. „Skirtumas nuo kitų metų buvo oro sąlygos”, – sakė jis.

Tuo tarpu Italijos civilinės saugos ministras Nello Musumeci Italijos naujienų kanalui „Sky TG24″ sakė, kad audros bus prisimenamos kaip „viena sunkiausių dienų, kurias Italija patyrė pastaraisiais metais klimato ir civilinės saugos požiūriu”.

Šventasis Tėvas nuo pat savo pontifikato pradžios aktyviai pasisako už aplinkos priežiūrą.

Jo 2015 m. enciklikoje „Laudato Si'” klimato kaita apibūdinta kaip „vienas pagrindinių iššūkių, su kuriais susiduria šių dienų žmonija”, ir paraginta iškastinį kurą deginančias technologijas „nedelsiant laipsniškai pakeisti” ekologiškesne energijos gamyba.

Remdamasis šia enciklika, Šventasis Tėvas 2021 m. pradėjo įgyvendinti septynerių metų veiksmų planą, ragindamas kurti „naują ekologinį požiūrį, galintį pakeisti mūsų buvimo pasaulyje būdą, gyvenimo stilių, santykį su žemės ištekliais ir apskritai mūsų požiūrį į žmoniją ir gyvenimo būdą”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte