Politinės kultūros lygis nuleistas iki neregėtų žemumų – V. Blinkevičiūtė

ŠaltinisBNS

Politiniai skandalai užgožia pagrindinį Seimo darbą, tuo metu  Lietuvos laukia labai rimti iššūkiai, kurių ateityje nemažės, sako opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė. Vilijos Blinkevičiūtės teigimu, politinės kultūros lygis rieda žemyn. 

„Politinės kultūros lygis rieda žemyn, o nuo to, kaip elgiamasi Seime, priklauso mūsų sprendimų priėmimas: jų greitis, kokybė, sklandus įgyvendinimas“, – LSDP tarybos posėdyje šeštadienį kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

Tačiau, pasak jos, valdantieji žodžius „atsakomybė“ ir „pasitikėjimas“, „dialogas“ ir „susitarimas“, „regis, nuleido iki neregėtų žemumų“. V. Blinkevičiūtės įsitikinimu, taip jie elgiasi visais klausimais.  

„Ir koks bebūtų klausimas: ar liestų antrą pensijų pakopą, energetikos kainas, švietimą, sveikatą, iš valdančiųjų girdime, kad jie žino geriau Į kitų siūlymus neįsiklausoma“, – pridūrė ji. 

V. Blinkevičiūtės teigimu, valstybės laukia labai rimti iššūkiai, tarp jų ir dėl geopolitinės situacijos, jų ateityje nemažės, o politiniame fone vyksta nuolatiniai skandalai.

„Jie ir tikri, ir tariami. Tai dėl pusseserių, draugų įdarbinimo, pranešėjų, abejonių VSD skaidrumu.  O Ukrainoje vyksta karas, ruošiamės liepą Vilniuje vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui. Pagaliau premjerės naktinės peštynės žodžiais. Nesibaigiančios rietynės tarp valdančiųjų dėl strateginės partnerės Vokietijos  brigados Lietuvoje, Seime laužomos ietys dėl visokių komisijų kūrimo. Tai užgožia pagrindinį Seimo darbą – spręsti žmonių problemas“, – kalbėjo socialdemokratų lyderė. 

Pasak jos, iki rinkimų, kurie kitais metais vyks treji, nebedaug liko laiko klaidoms ištaisyti, kad nepasikartotų situacijos, kurias reikėjo spręsti per savivaldos rinkimus.

„Laiko mažai, o padirbėti reikia labai daug“, – pabrėžė ji kalbėdama partijos tarybos posėdyje, kuriame socialdemokratai aptars politines aktualijas, savivaldos rinkimų rezultatus. 

Šiuo metu opozicijoje esanti LSDP pasirodė geriausiai kovo pradžioje vykusiose savivaldos rinkimuose. Ji laimėjo daugiausia mandatų savivaldybių tarybose – 358 – ir iškovojo daugiausia – 17 – merų postų. Seime socialdemokratai turi 12 atstovų.

V. Blinkevičiūtė nusiteikusi vėl kovoti dėl LSDP pirmininkės posto

Vilija Blinkevičiūtė žurnalistams sakė galvojanti dar kartą siekti LSDP vadovės posto.

„Galvosiu apie tai, galvoju apie tai, gal taip reikia sakyti, labai rimtai galvoju apie tai“, – LSDP tarybos posėdyje Vilniuje šeštadienį žurnalistams tvirtino V. Blinkevičiūtė. 

LSDP pirmininkės rinkimai vyks paskutinę balandžio savaitę.

Jos teigimu, rinkimuose dalyvaus keli perspektyvūs kandidatai, o vienas jų – Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius.

„Iš tikrųjų mes partijoje turime ne vieną kandidatą, pavyzdžiui, Mindaugas Sinkevičius yra iškeltas, yra, manau, tikrai geras, gera kandidatūra ir tas pasirinkimas“, – teigė V. Blinkevičiūtė.

Ji partijos pirmininkės pareigas eina nuo 2021 metų gegužės, buvo išrinkta dviejų metų kadencijai.

Anksčiau socialdemokratams vadovavo Gintautas Paluckas (2017-2021 metais), Algirdas Butkevičius (2009-2017 metais), Gediminas Kirkilas (2007-2009 metai) ir Algirdas Mykolas Brazauskas (2001-2007 metais).

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

17 KOMENTARAI

 1. labai daug jūs, būdami valdžioj, kreipėt dėmesio? Atsimenu gerai, kai kažkuriai infliacijai niokojant Lietuvą, jums, ponia, esant socialinės apsaugos ministre, atėjot į radiją ir džiugiu balsu pranešėt „džiugią“ naujieną: „padidinom pensininkams pensijas 5 litais“.. Kiek kartų buvot valdžioj – SOCIELDEMOKRATAI – nei progresinių mokesčių, nei sąlygų smulkiam verslui, nei paramos šeimoms..Koks pas mus DK? Baudžiava ir tiek.. O kiek milijonierių iš vadinamų socialdemokratų tarpo prisiperėjo? Kiek dvarininkų? Kiek kartų nebuvot Seimo dauguma, bet vistiek buvot prie valdžios. Kiek savivaldybėse sėdi socialdemokratų – skandalai ant skandalų, savi visur sukišti… Kam šnekėt, o kam ir patylėt praverstų

   • >> Bbc

    Vata, tavo Šimonytė – kagėbistinio ožio Landsbergio pastumdėlė. Ir jokios realios valdžios ji neturi – ką jai senis liepia, tą ir šneka. Žinai, kaip supratau, kad tu vata? – kad pasirašei pseudonimu ,,Bbc“ – visi ožio kagėbistai bando gelbėti savo kailį nuo besiartinančio teisingumo apsimesdami provakarietiškais.

 2. Blinkevičiūtė sako, kad valdantieji žodžius „atsakomybė“ ir „pasitikėjimas“, „dialogas“ ir „susitarimas“, „regis, nuleido iki neregėtų žemumų“.
  Manau, kad Blinkevičiūtė neturėtų pateikti socialdemokratų kaip opozicijos konservatoriams, nes tai yra melas. Socialdemikratai yra tas pat, kas ir konservatoriai, jie palaikė visus fašistinius projektus ir juose dalyvavo paremdami juos savo balsais.
  Bilnkevičiūtė sakydama šį sakinį, turėtų prie kritikuojamų valdančiųjų pridėti žodžius „mes“ ir „socialdemokrtai“ ir šį sakinį sakytai taip:
  Valdantieji ir mes socialdemokratai žodžius „atsakomybė“ ir „pasitikėjimas“, „dialogas“ ir „susitarimas“, nuleidome iki neregėtų žemumų“…
  Blinkevičiūtė turėtų kalbėdama save prisikirti ne prie opozicijos, bet prie valdžioje esančiųjų. Tas būtų tiesa.

  • Jeigu reiktų įvardinti skirtumą tarp socdemų ir konservatorių, tai būtų viena: socdemai tiek savo partijoje, tiek ir apskritai kur kas geriau sprendžia kadrų klausimus, nes teisingiau vertina žmonių gabumus. Visa kita – 1:1

   • Aaa, tiesa, vos neužmiršau svarbaus dalyko: socdemai kur kas geriau įvaldę viešąją retoriką – ir kaip tik tai padėjo jiems laimėti savivaldybių rinkimus.

   • Socialdemokrtai, nors ir moka meluoti, bet dar taip nėra įvaldę melo, kaip senasis Landsbergis, kuris dešimtmečius vaizdavo esąs patriotas, vertybininkas, katalikas (kiekvieną sekmadienį sėdėdavo pirmame Katedros suole prieš kameras), Apgavo kaip prityręs sukčius, kaip žydų radikalas, kurių priesakas yra gojams tiesos neatskleisti. Apgavo visus ir krikščionis ir tremtinius, visus savo šalies patriotus. Visi tokie žmonės stojo į konservatorių partiją ir tik už juos balsavo. Gudrus liberalmasonų ėjimas – iškelti vertybininkų vėliavą, surinkti aplink ją visus vertybinius žmones, jiems vadovauti ir nuvesti jų judėjimą į pelkę ir paskandinti, kad jų nei kvapo, nei balso nesigirdėtų. Matome, kad tas jiems pavyko. Į konservatorių partiją suėjo didelė dalis vertybinių žmonių, savo šalies patriotų, tačiau jų dabar nei balso nesigirdi, nei vaizdo nesimato. Konservatoriai atvirai vykdo liberalmasonų suplanuotą griaunamąjį darbą, o iš šių žmonių tik keleta balsų retkarčiais tepasipriešina. Žinoma ir už tai didelis dėkui šiems žmonėms, sugebantiems tokio spaudimo sąlygomis išlaikyti sveiką protą ir nuosavą balsą.

 3. Dabar darosi Seime, kaip elgiamasi su žmonėmis. Niekada negalėjau pagalvoti, kad padorūs žmonės bus vadinami Gyvulių ūkis. Ar žmonėms prieinama medicina, vaistų nebėra. Su žmonėmis susidorojama. Niekas nebetiki teisingumu.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte