REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Popiežius Pranciškus palikdamas ligoninę: aš vis dar gyvas!

Po trijų ligoninėje gydantis bronchitą praleistų naktų popiežius Pranciškus šeštadienį išvyko namo.

Pakeliui į Vatikaną jis sustojo pasisveikinti su jį sveikinančiais žmonėmis ir pajuokavo, kad vis dar yra gyvas.

86-erių pontifikas, kuris trečiadienį dėl kvėpavimo sutrikimų buvo paguldytas į Romos Gemelli (Džemelio) ligoninę, išlipęs iš jį vežusio automobilio šypsojosi ir maloniai bendravo su minia.

Kažkieno paklaustas, kaip jaučiasi, jis su šypsena ištarė: „Aš vis dar gyvas!“

Lydimas minios plojimų Pranciškus išvyko į Vatikaną pradėti pasirengimo Didžiajai savaitei ir Velykoms – svarbiausioms krikščionybės šventėms.

Trečiadienį po bendrosios audiencijos Šventojo Petro aikštėje pontifikas pasijuto blogai, tačiau išrašius antibiotikų jo būklė pagerėjo.

Remiantis Vatikano paskelbtu vaizdo įrašu, penktadienį popiežius apsilankė ligoninės vaikų onkologijos skyriuje, dalijo ten esantiems šokoladinius velykinius kiaušinius ir net pakrikštijo kelių savaičių berniuką.

Vatikano atstovas Matteo Bruni (Matėjas Brunis) sakė, kad anksčiau tą pačią dieną ligoninės 10 aukšte esančiuose privačiuose popiežiaus apartamentuose Pranciškus atliko kai kuriuos darbus ir vartė laikraščius. Ketvirtadienio vakarą su kai kuriais ligoninės darbuotojais jis valgė picą.

Naujausiame pranešime Šventojo Sosto spaudos salė priduria, kad šeštadienį popiežius Pranciškus susitiko ir su Gemelli ligoninės vadovybe. Prieš palikdamas ligoninės teritoriją popiežius išlipo iš automobilio pasveikinti susirinkusių žurnalistų ir jam linkėjimų norėjusių perduoti žmonių. Prie popiežiaus prisiartino pora, kuri praėjusią naktį prarado dukterį. Apkabinęs motiną Pranciškus kartu sukalbėjo maldą.

Argentinietis popiežius šeštadienį patvirtino, kad vadovaus Verbų sekmadienio Mišioms Šventojo Petro aikštėje, taip pradėdamas įtemptą velykinio laikotarpio savaitę.

Tai jau antras kartas nuo 2021-ųjų, kai Pranciškus buvo paguldytas į ligoninę – pirmąjį kartą jam buvo atlikta storosios žarnos operacija, taip pat Gemelli klinikoje.

Pastaraisiais metais vis didėjančios jo sveikatos problemos sukėlė visuotinį susirūpinimą, įskaitant spėliones, kad tam tikru metu jis gali nuspręsti atsistatydinti.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte