REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Lurdo šventovė iš pagarbos aukoms ketina pašalinti jėzuito M. Rupniko mozaikas

ŠaltinisCNA

Jėzuito tėvo Marko Rupniko sukurta mozaika gali būti pašalinta iš Lurdo bazilikos Prancūzijoje, atsižvelgiant į prievartos aukas, kurios atvyksta į šventovę ieškoti paguodos, sakė Tarbo ir Lurdo vyskupas.

„Lurdas yra vieta, kur daugelis aukų kreipiasi į paguodos ir išgydymo į Mergelę Mariją. Jų sielvartas didelis priešais tėvo Rupniko mozaiką, esančią būtent šioje vietoje: mes negalime to ignoruoti”, – penktadienį išplatintame pareiškime sakė vyskupas Jeanas-Marcas Micasas (Žanas Markas Mikasas).

Kunigas jėzuitas ir dailininkas M. Rupnikas Romoje įkūrė Aletti centrą – meno mokyklą, skirtą religiniam menui. Jis kaltinamas seksualiai ir psichologiškai išnaudojęs su centru susijusias pašvęstąsias moteris iš Lojolos bendruomenės Slovėnijoje.

Kaip anksčiau šiais metais rašė „National Catholic Register”, Rupniko darbai puošia daugiau kaip 200 bažnyčių ir šventovių visame pasaulyje, įskaitant Lurdą, Fatimą ir Vatikaną.

Jėzuitų ordinas yra gavęs kaltinimų Rupnikui, kurie apima laikotarpį nuo 1985 m. iki 2018 m. ir kuriuose teigiama apie dvasinį, psichologinį ir seksualinį išnaudojimą bei piktnaudžiavimą sąžine.

Pagal dabartinius jėzuitų ordino nustatytus apribojimus Rupnikui uždrausta „bet kokia vieša sielovadinė ir sakramentinė veikla”, taip pat uždrausta viešai bendrauti, liepta neišvykti iš Lacijaus ir „negalima užsiimti jokia vieša menine veikla, ypač susijusia su religinėmis struktūromis”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte