Pietų Sudane per užpuolimą sužeistas vyskupas

ŠaltinisVATICAN NEWS

Rumbeko vyskupas nominatas Kristianas Karlasaras, pirmadienį, balandžio 26 d., išgyveno pasikėsinimą, buvo sužeistas, prarado daug kraujo. Šiuo metu jo būklė stabilizuota. Netrukus iš Pietų Sudano sostinės vyskupą nominatą planuojama perkelti į ligoninę kaimyninės Kenijos sostinėje Nairobyje.

Kun. K. Karlasaras, M.C.C.I., komboniečių kongregacijos misionierius, naktį į pirmadienį buvo užpultas savo namuose Rumbeke, centriniame Pietų Sudane. Du į vyskupo namus įsibrovę ginkluoti vyriškiai šovė jam į kojas ir pasišalino.

43 metų K. Karlasaras yra bene jauniausias Bažnyčios vyskupas, popiežiaus paskirtas kovo 8 d. Skelbiama, kad jo konsekravimas planuojamas gegužės 23 d.

Pasak komboniečių kongregacijos portalo, italų kilmės vyskupas nominatas penkiolika metų tarnavo Pietų Sudano nueriams, dabar tapo Rumbeko vyskupijos, kurios gyventojų daugumą sudaro dinkai, ganytoju.

Vyskupui balandžio 16 dieną Rumbeke surengtos sutiktuvės praėjo sklandžiai, tačiau turbūt kažkam nepatiko, kad jaunas, iš toli atvykęs ir kitai svarbiai Pietų Sudano etninei grupei tarnavęs misionierius paskirtas Rumbeko Bažnyčios ordinaru, rašo portalas „Nigrizia“.

Kristianas Karlasaras yra komboniečių misionieriaus ir vyskupo Čezaro Macolaro, vadinamo Pietų Sudano patriarchu, įpėdinis Rumbeke. Vyskupas Č. Macolaras mirė 2011 metų liepą, praėjus savaitei po Pietų Sudano nepriklausomybės paskelbimo.

Rumbeko vyskupas nominatas K. Karlasaras užtikrino visus besirūpinančius jo būkle, kad jaučiasi gerai, paprašė labiau nei juo rūpintis ir melstis už jo ganomuosius, kurie, pažymėjo jis, kenčia labiau nei jis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Tarp 12 os suimtu ir 3 vietiniai kunigai, taigi ne importui is uzsienio, zmones gyne savo teiseta interesa, tik neteisetom priemonem, vadinasi kito kelio nebuvo..

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis