Šeštadienį kunigystės šventimus priėmęs kunigas tikintiesiems tarnaus ir gestų kalba

Šį šeštadienį, balandžio 24 d., Vilniaus arkikatedroje bazilikoje Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas suteikė kunigystės šventimus diakonui Dariui Graževič.

„Didžiausią Dievo artumą patyriau per kitus žmones, kurie jau buvo pasirinkę kelią kunigystės link“, – Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarijos puslapyje rašė ten besimokęs kun. Darius Graževič.

„Prisimenu, – rašo jis, – tuomet dar seminaristą, dabar jau kunigą Francišek Jusiel, kuris vasarą su užsidegimu padėdavo parapijoje ir vis nesibodėdavo dirbti jokių darbų. Susitikdavo su jaunimu, talkino įvairiose veiklose bažnyčioje ir parapijos namuose. Savo veiksmais jis parodė nuolankią ir norinčią padėti širdį, matydamas jo darbus ir meilę artimui, negalėjau nustoti svarstyti, ar visi klierikai yra tokie, ar ne. Jo užsidegimas mane paskatino rinktis kunigystę.“

Arkivyskupas G. Grušas šventimų šv. Mišių pamoksle sakė: „Atneši savo širdį, kad Viešpats Šventąja Dvasia ją perkeistų – duotų tau mylinčio tėvo, gerojo ganytojo širdį. […] Šiandien yra tavo kunigystės ir likusio tavo gyvenimo pirmoji diena. Tad kasdien atnaujink savo pašaukimą, savo dovanojimąsi ir pasiaukojimą dėl Kristaus ir Bažnyčios. Ir Dievas, kuris ne tik tave sukūrė, bet davė tau šį pašaukimą, tepripildys tave galia ir meile, kad visada turėtum ganytojo širdį.“

Po šventimų kun. Darius Graževič dėkojo Vilniaus arkivyskupui Gintarui Grušui, vyskupams Dariui Trijoniui ir Arūnui Poniškaičiui, kardinolui Audriui Juozui Bačkiui, trims tikėjimo mokytojams – kunigams kun. Gintarui Petronui, kun. Virginijui Česnulevičiui ir kun. Robert Moisevič bei, tarsi atliepdamas savaitgalį Romoje įšventintiems kunigams duotą Šventojo Tėvo patarimą, savo močiutei.

Kunigystės šventimų Mišių tekstai Vilniaus arkikatedroje bazilikoje tikintiesiems buvo verčiami į gestų kalbą. Vilniaus arkivyskupas priminė kunigystės sakramentą priimančiam diakonui Dariui jo dovaną tarnauti žmonėms gestų kalba bei linkėjo būti artimam šiai tikinčiųjų bendruomenės daliai.

Pirmąsias šv. Mišias Gerojo Ganytojo sekmadienį neopresbiteris kun. Darius Graževič aukojo Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai bažnyčioje.

Gegužės 2 d. 12.30 val. šv. Mišias jis aukos Vilniaus arkikatedroje bazilikoje. Jas transliuos LRT Plius televizija.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Gerbiamieji tekstų autoriai, reikėtų žinoti, kad rašant nelietuviškas pavardes rišliame tekste yra pridedama lietuviška galūnė, kuri parodo linksnį. Turėtų būti: kun. Robertui Moisevičiui. Galūnė nepridedama, jei būtų minima moteris.

  2. Kai Ivanova patapo Zvonke ir Bonke, moterys dabar jokių taisyklių nesilaiko, o vyrams visur svarbu išlaikyti savo pavardės ir vardo originalumą, nes galima išskirti savo tautišką kilmę.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis