REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Per metus daugybė žmonių neteks santaupų dėl dirbtinio intelekto grėsmės

ŠaltinisREMIX NEWS

Pasak elektroninių nusikaltimų eksperto Marko Maischo, kuris taip pat dirba advokatu, padedančiu nukentėjusiesiems susigrąžinti prarastas santaupas po to, kai jie tapo internetinių sukčių aukomis, dirbtinis intelektas tobulėja žaibišku greičiu, o ši pažanga ne tik pakeis mūsų realybę, bet ir gali lemti, kad daugelis praras visas savo santaupas.

Interviu Vokietijos laikraščiui “Die Welt” jis perspėjo, kad valdžios institucijos bus bejėgės sustabdyti šią naują artėjančią nusikaltimų bangą, kai nusikaltėliai, naudodamiesi dirbtinio intelekto priemonėmis, iš milijonų žmonių išvilios jų pinigus.

“Dirbtinis intelektas yra puiki priemonė, tačiau, žinoma, kibernetiniai nusikaltėliai taip pat naudoja jį sukčiavimo el. laiškams kurti, kad ChatGPT parašytų kenkėjišką kodą, kurį būtų galima iš karto panaudoti. Ir dar nekalbėjome apie gilumines klastotes (angl. deepfakes) ir balso sukčiavimą, t. y. ten kur atkuriami veidai ir balsai. Šiuo metu matome revoliucinės kibernetinių nusikaltimų raidos pradžią. Kitais metais, tai pasieks visiškai naują lygį”, – sakė Maischas.

Naudodamiesi dirbtinio intelekto įrankiais, kibernetiniai nusikaltėliai gali sugebėti panaudoti naują, mašinomis parašytą kodą, kad pavogtų asmeninę informaciją arba masiškai įsilaužtų į paskyras. Atsiradus dirbtinio intelekto balso imitavimo priemonėms, įsilaužėliai taip pat galėtų apeiti balso autentifikavimo sistemas arba apgauti šeimos narius, kad šie siųstų pinigus.

Per pastarąjį dešimtmetį kibernetinių nusikaltimų skaičius išaugo, o europiečiai vis dažniau tampa vagių taikiniu. Jau 2021 m. Vokietijos federalinis informacijos saugumo biuras (BSI) pranešė, kad kibernetinių nusikaltimų Vokietijoje buvo daugiau nei bet kada anksčiau.

Maischas sako, kad kibernetinių nusikaltėlių gaujos iš tikrųjų atvirai verbuoja naujus darbuotojus viešose interneto svetainėse, o “Pietryčių Azijoje veikia prekybos žmonėmis gaujos, kurios paima žmonių pasus ir verčia juos daryti nusikalstamas veikas”. Pavyzdžiui, jie gali pasakyti, kad “pirmiausia turite uždirbti 100 000 eurų ir tada atgausite savo pasą”.

M. Maischas sako, kad net meilės sukčiai dabar gali tapti automatizuoti ir, naudodami dirbtinio intelekto pokalbių robotus, vienu metu taikytis prie tūkstančių žmonių

M. Maischas sako, kad net meilės sukčiai dabar gali tapti automatizuoti ir, naudodami dirbtinio intelekto pokalbių robotus, vienu metu taikytis prie tūkstančių žmonių, ir priduria, kad “tai yra pelningiau, nes meilės sukčiui nebereikia visiškai atsiduoti vienam asmeniui ir priversti jį sumokėti, bet jis gali išplėsti ir automatizuoti savo sukčiavimą ir daryti tai dešimtis kartų vienu metu”.

Kibernetinių nusikaltimų ekspertas įspėjo, kad viena iš pagrindinių problemų yra pasaulinis kibernetinių nusikaltimų pobūdis. Neseniai iš vieno Maischo kliento buvo išviliota 800 000 eurų, o policija iš esmės nutraukė tyrimą.

“Byloje yra nutarimas nutraukti tyrimą, kuriame iš esmės teigiama, kad patirtis rodo, jog nusikaltėliai gyvena užsienyje, todėl juos sunku sugauti, ir nelabai ką galima padaryti. Parašiau prokurorui, kad negali būti taip, jog žalos suma, kuri siekė beveik milijoną eurų, apskritai nebuvo tiriama. Tada iš karto galima pasakyti: Baudžiamasis kodeksas internete nebetaikomas. Tokie atvejai mane tikrai piktina”, – sakė jis “Welt”.

Daugeliu atvejų policija paprasčiausiai neturi pakankamai patirties ar žinių, kad galėtų tinkamai ištirti elektroninius nusikaltimus.

“Būdavo apiplėšiamas bankas, buvo seifas, apsaugos darbuotojai ir raudonas mygtukas, o tada atvykdavo policija. Internete bankų klientai apgaule įkalbinėjami patys pervesti pinigus. Anksčiau būdavo sukčiaujama kredito kortelėmis, o šiandien tai apima visų formų išankstinius mokėjimus per suklastotas parduotuves. Tai vyksta nuolat, ir, deja, policija dažnai yra bejėgė.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte