REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Pasauliečių pranciškonų ordinas pasidalino Sinodinio kelio įžvalgomis

ŠaltinisOFS

Pasauliečių pranciškonų ordinas (OFS – Ordo Franciscanus Saecularis), kitaip žinomas kaip Atgailos broliai ir seserys arba Trečiasis šv. Pranciškaus Ordinas, pateikė Sinodinio kelio įžvalgų apibendrinimą. Kaip pasaulinis Ordinas, jis turėjo galimybę ir atsakomybę prie Sinodinio proceso prisijungti ir kaip tarptautinė brolija.

Kaip praneša Ordinas, visų lygių OFS brolijos buvo pakviestos atsakyti į šešis klausimus, kurių apibendrinimą ordino sekretoriatas per Pašvęstojo gyvenimo institutų ir apaštališkojo gyvenimo draugijų kongregaciją pateiks tiesiai Šventajam Sostui.

Pranešime ordinas dėkoja savo įžvalgas atsiuntusioms vietinėms brolijoms, Jis pasidalino gautų įžvalgų apibendrinimu, kurį nuo Lietuvos pasauliečių pranciškonų ordino išsiuntė ordino sekretoriatui.

Su kokiais didžiausiais šio dešimtmečio iššūkiais ir problemomis anot Ordino, susiduria Katalikų Bažnyčia?

Pirmiausia paminėtas klierikalizmas. Teigiama, kad Bažnyčia daug netenka dėl dvasininkų ir pasauliečių negebėjimo bendradarbiauti. Taip pat minima, kad jaučiamas evangelizacijos trūkumas, t. y. Evangelijos skelbimą pakeitė tiesiog katechizavimas, trūksta gyvo apaštalavimo ir tikėjimo liudijimo (bažnytinėse bendruomenėse, šeimose, darbovietėse, žiniasklaidoje etc.). Pastebima ir tikėjimo krizė: sumažėjęs tikinčiųjų skaičius, tuštėjančios bažnyčios, „kultūrinis religingumas“ ir įvairių nekrikščioniškų dvasingumų populiarinimas.

Tarp iššūkių minima ir šeimų krizė. Teigiama, kad šeimose neliko tikėjimo perdavimo, jaunos šeimos nenori susilaukti vaikų, kinta tradicinės šeimos samprata, trūksta jaunimo lytinio auklėjimo. Pastebimas pašaukimų į kunigystę ir vienuolystę trūkumas, kunigų ir vienuolių supasaulėjimas, dvasininkų nebrandumas, šventumo trūkumas, tradicijų atmetimas ir pasikeitusi nuodėmės samprata (nesakramentinis gyvenimas, subjektyvios Bažnyčios mokymo interpretacijos, dvasininkų dvigubas gyvenimas, seksualiniai ir finansiniai nusikaltimai).

Tarp iššūkių paminimas ir Bažnyčios nuolatinis „juodinimas“ žiniasklaidoje.

Apibendrinime pastebimas ir visuomenėje bei Bažnyčioje dominuoja materializmas, o ne dvasingumas; individualizmas, susvetimėjimas ir susiskaldymas, o ne bendruomeniškumas ir vienybė.

Ordino pranešime atskleidžiama ir su kokiais didžiausiais šio dešimtmečio iššūkiais susiduria pats Pasauliečių pranciškonų ordinas.

Pirmiausia minimas paties ordino senėjimas ir narių mirštamumas, pašaukimų į OFS ir Jaupra brolijas stoka, jaunų žmonių trūkumas, prie OFS brolijų nėra pranciškoniškojo jaunimo ir pranciškoniškų vaikų grupių. Pastebimas dalies Ordino narių supasaulėjimas, įžadų nesilaikymas, kokybiško ugdymo trūkumas, narių neaktyvumas ir brolijos susirinkimų nelankymas. Svarbu paminėti, kad ordino teigimu pandemija neigiamai atsiliepė brolijų narių vienybei.

Daugiau ordino įžvalgų.

Lietuvos pasauliečių pranciškonų ordinas turi apie 400 narių, susideda iš 4 regionų (Vilniaus, Telšių, Šiaulių-Panevėžio, Kauno-Vilkaviškio) ir 27 vietinių brolijų. Pasauliniu mastu ordinas turi daugiau nei 300 tūkstančių narių ir yra pasklidęs po 112 pasaulio valstybių.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

27 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte