Notrdamo universiteto vyriausiasis amerikietiško futbolo treneris atsivertė į katalikų tikėjimą

ŠaltinisCNA

Pranešama, kad naujasis Notrdamo universiteto vyriausiasis amerikietiško futbolo treneris Marcusas Freemanas (Markuzas Frimanas) atsivertė į katalikų tikėjimą – šį procesą jis pradėjo nuo pat atvykimo į Saut Bendą, Indianos valstijoje (JAV).

„Pristatome mūsų naująjį kataliką Marcusą Freemaną“, – skelbiama rugsėjo 11 d. Šv. Pijaus X katalikų bažnyčios Grangerio mieste, Indianoje, išleistame buklete.

Anot pranešimo, M. Freemanas buvo „priimtas į Katalikų Bažnyčią po pasiruošimo su tėvu Nate’u Willu (Neitu Vilu), C.S.C., Notrdamo futbolo komandos kapelionu“. Prie jo buvo pridėta ir 36 metų futbolo trenerio bei keturių kunigų, tarp jų universiteto prezidento tėvo Johno Jenkinso (Džono Dženkinso) C.S.C., nuotrauka.

„Marcusas išpažino tikėjimą, buvo sutvirtintas ir priėmė pirmąją šventąją Komuniją. Prašome melstis už jį bei jo šeimą, kol jie švenčia ir tęsia savo kelionę tikėjime!“ – sakoma pranešime. Pasak šaltinių, M. Freemanas į Bažnyčią įstojo rugpjūčio pabaigoje, prieš prasidedant futbolo sezonui.

M. Freemano žmona Joanna (Joana) yra katalikė, kaip ir jų šeši vaikai: Vinny’is (Vinis), Siena (Siena), Gino (Džino), Nico (Niko), Capri (Kapri) ir Rocco (Roko).

Rugpjūčio 31 d. paskelbtame interviu leidiniui „National Catholic Register“ M. Freemanas, kuris iki įstojimo į Katalikų Bažnyčią buvo krikščionis, sakė, kad yra dėkingas už tai, jog yra Notrdamo universitetas, nes čia daug dėmesio skiriama tikėjimui.

„Man tai svarbu. Noriu, kad mūsų vaikinai susimąstytų apie tai, ką reiškia priimti Jėzų Kristų“, – tuomet sakė M. Freemanas.

Ilgamečio trenerio Briano Kelly (Brajano Keli) įpėdinis M. Freemanas amerikietiško futbolo sezoną pradėjo atgaivindamas labai katalikišką Notrdamo tradiciją – komandos rungtynių dieną rengiamas šv. Mišias.

Vėl per vietos rungtynes komanda kartu eis į šv. Mišias bazilikoje, vėliau keliaus per miestelį į Notrdamo stadioną. Viena iš B. Kelly reformų buvo perkelti komandos šv. Mišias į vakarą prieš rungtynes.

M. Freemanui liko malonūs prisiminimai apie šv. Mišias prieš rungtynes, kuriose jis dalyvavo būdamas vidurinės mokyklos naujoku iš Huber Heitso, Ohajo valstijoje. Praėjusį pavasarį per spaudos konferenciją, skirtą treniruočių pradžiai, jis sakė, kad buvo nustebęs sužinojęs, jog komanda nebesilaiko šios tradicijos.

„Prisimenu iš savo priėmimo etapo: stebėjau, kaip žaidėjai eina iš bazilikos prieš eidami į stadioną. Buvau šiek tiek nustebęs, kai pernai to nedarėme“, – sakė jis, ir pridūrė, kad tradiciją atkuria.

Treneris anksčiau minėtame interviu aptarė, kodėl, jo manymu, komandai svarbu prieš rungtynes kartu dalyvauti šv. Mišiose: „Ar gali būti geresnis laikas eiti į šv. Mišias? – tuomet klausė jis. – Kada gali būti geresnis laikas, kai galėtum sėdėti ant suolo krašto gaudydamas kiekvieną žodį, sklindantį iš kunigo lūpų, bei būtum kuo arčiau Dievo?“

M. Freemanas vėliau galiausiai pasirinko Ohajo valstiją.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte