REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Naujas Ispanijos įstatymas kelia grėsmę vienam didžiausių pasaulyje kryžių

ŠaltinisCNA

Alejandra Gomez (Alechandra Gomez), 30 metų dirbanti Ispanijos Kritusiųjų slėnio svečių namuose, sako, kad dabar labiausiai baiminasi prarasti darbą vieno didžiausių pasaulyje kryžiaus vietovėje po to, kai Ispanijos vyriausybė spalį priėmė įstatymą, leidžiantį naujus pokyčius. Kol kas vietovės darbuotojams – daug neaiškumų ir nežinomybės.

Šventojo Kryžiaus Kritusiųjų slėnio bazilika yra memorialinės vietovės centre. Po aukštai iškilusiu kryžiumi esantis objektas apima vienuolyną ir baziliką. Beveik 30 darbuotojų, šiuo metu dirbančių Kritusiųjų slėnio svečių namuose ir internatinėje choro mokykloje, susiduria su netikrumu dėl savo ateities.

A. Gomez pradėjo ten dirbti dar 1992 m. spalio 21 d.

„Norėčiau, kad ši vieta liktų atidaryta, kad neatsidurčiau gatvėje. Jie čia žaidžia su daugelio šeimų duona”, – pridūrė A. Gomez, trijų vaikų motina. Ji pabrėžė, jog čia dirba daug šeimų.”

Spalio 21 d. įsigaliojo vyriausybės priimtas Demokratinės atminties įstatymas. Vienas iš pakeitimų – „Valle de los Caídos” (liet. Kritusiųjų slėnis) pervadintas į „Valle de Cuelgamuros” (liet. Kuelgamuros slėnis). Vyriausybės agentūra „Patrimonio Nacional”, iki šiol kartu su benediktinų vienuoliais valdžiusi šią apylinkę, jau pakeitė ženklą prie pagrindinio įėjimo ir nurodė naująjį pavadinimą.

Tuo tarpu Madrido regionas, kuriam šiuo metu vietoje vadovauja konservatyvi Liaudies partija, nori paskelbti slėnį „Bien de Interés Cultural” – „kultūrinės svarbos objektu”, gėrybe ekonomine prasme.

„Man labai patinka Hospedería, nes atvykau čia labai jauna ir dalį to, ką turiu, pasiekiau dirbdama čia”, – sakė 53 metų moteris. – Labai nusiminčiau, jei ją uždarytų.”

Ji čia susituokė. „Tai buvo nuostabi patirtis. Nepriklausomai nuo to, kaip ši vieta buvo pastatyta, man tai buvo nuostabi diena, – pasakojo A. Gomez. – Viskas buvo fantastiška. Mus sutuokė vienas iš vienuolių”.

Regiono vietos valdžia pasiūlė kultūros paveldo įstatymą. Jei įstatymui būtų pritarta, būtų numatyta nauja etnografinio paveldo vertybių apsauga. Tačiau naujasis įstatymas, kurį tikimasi apsvarstyti ir patvirtinti iki 2023 m. gegužės, galbūt saugotų tik didžiausią pasaulyje kryžių, bet ne baziliką.

1958 m. atidarytuose svečių namuose yra restoranas, 126 miegamieji, sporto salė, koplyčia, vertinga biblioteka (paprastai visuomenei uždara) ir keli salonai. Jame, kaip rekolekcijų namuose, dažnai apsistoja įvairios religinės bendruomenės, judėjimai ir vyskupijų kunigai iš visos šalies.

Be svečių namų, apygardoje yra berniukų internatinė mokykla, kurioje daugiausia dėmesio skiriama grigališkosios muzikos mokymui, ir abatija – visos trys šios įstaigos ribojasi su požemine bazilika, iškalta kalno viduje po didžiausiu pasaulyje kryžiumi. Paminklą supa 3 360 akrų miško, kuriame gyvena laukiniai gyvūnai, įskaitant stirnas, voveres, lapes ir šernus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte